Pracując dziś pracujesz na „NIE” swoją emeryturę!!!

Donald-Tusk-tylko-tyle-o-tyleJak działa system świadczeń publicznych? Emerytury i renty to wydatki państwa. Finansowane są z podatków. Politycy mówią, że teraz pracujemy na swoją emeryturę! Brednie jakich jest dużo!

Nic dla siebie nie gromadzimy! Nasze składki
i podatki finansują właśnie bieżących rencistów
i emerytów. To dlaczego rząd martwi się, że jest niż demograficzny (fachowo to: strukturalny deficyt demograficzny)! Dużo będzie osób starszych, a mało ludzi młodych. Emerytury będą niskie, jeśli w ogóle będą! To wynika z demografii. Jeśli będzie na przykład: 15 000 000 emerytów i 7 000 000 pracujących, to widać, że emerytury będą niskie – o tym mówił prezes ZUS-u w publicznej telewizji!

Wmawia się nam fikcyjne niby „nasze” składki. Jeśli nie będzie pieniędzy, to rząd może jeszcze podwyższyć wiek emerytalny. Co powstrzyma rząd? Nic! Już raz przecież podwyższył wiek emerytalny, to kto da gwarancję, że nie zrobi tego ponownie? Z 67 lat do np. 70 lat? Podwyższenie wieku emerytalnego jest zgodne z konstytucją! Według Trybunału Konstytucyjnego. Decyzja słuszna? Jeśli nie, to nikt nie gwarantuje nam praw. Jeśli decyzja jest słuszna, to jest tragedia, bo nie gwarantuje nam emerytur. I będziemy pracować do 100 lat! Dlaczego to wszystko. Strukturalny deficyt demograficzny sprawia, że nie ma dzieci, aby pracowały na nasze emerytury.

Dlatego 6-cio latki wysyła się dziś do szkół. Aby rok wcześniej zaczęły pracę! Żeby system emerytalny się nie zawalił! Co jeszcze wydłużenie wieku emerytalnego: dla kobiet 84 miesiące, dla mężczyzn 24 miesiące, 2 000 złotych brutto, to nasza emerytura,
a i jeszcze pracujemy i zarabiamy też 2 000 złotych brutto! Zamiast pobierać emeryturę, to jeszcze podwajamy zyski państwa pracując te kilka lat dłużej! Kobieta traci 84 x 4 000 = 336 000 złotych! Mężczyzna mniej, bo 96 000 złotych! Okrada się nas, ale nie dzisiaj tylko na starość – której prawdopodobnie większość z nas nie dożyje! Najlepsze jest to, że nasze konstytucyjne prawa są łamane.

Konstytucja (artykuł 67) mówi, że mamy prawo do zabezpieczenia społecznego. Natomiast ustawa o ubezpieczeniach społecznych (artykuł 6, punkt 1) zamienia prawa na obowiązki! Konstytucja jest nad każdą ustawą czyli składki emerytalne, rentowe, chorobowe, są od nas pobierane nie zgodnie z prawem! Ja dorwałem paski z wypłaty moich rodziców. To jest katastrofa! Okradziono ich łącznie na 500 000 złotych! A państwo oraz Służba Zdrowia, sądy jeszcze są zadłużone – to gdzie są te pieniądze?! Tak na marginesie Trybunał Konstytucyjny wybierają posłowie. Raz na 9 lat, 15 sędziów! Kruk, krukowi oka nie wybije! Organ władzy nie będzie wojował z władzą, która ich wybrała! Jeśli się sprzeciwią, to stracą nieźle płatną posadę, a i tak sami nic nie u wojują… Tak jak jeden z naszych ministrów tak i ja nie wierzę w państwową emeryturę czy to z ZUS-u czy z OFE…