teoria spiskowa małego ”a”

aZ czym Ci się kojarzy kształt literki ”a”? Czy ów pierwsza literka alfabetu może mieć jakiś głębszy sens albo być symbolem czegoś dotąd niezauważonego? Te pytania zadałem już jakiś czas temu, głównie przedstawicielkom płci przeciwnej. Z początku spotkałem się z małym zaskoczeniem odnośnie pytania, gdyż nie sprecyzowałem dokładnie, że chodzi mi o małą literkę ”a” i dominowały odpowiedzi związane z wieża Eiffla. Po poprawieniu pytania już odpowiedzi nie były takie szybkie
i powtarzalne, niekiedy nawet odpowiedź na pytanie wprawiała respondentkę w stan zakłopotania. Wtedy prosiłem o odwołanie się do wyobraźni ponieważ

”wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie[1]

Dzięki kobiecej wyobraźni i logice usłyszałem odpowiedzi, o których bym nawet nie pomyślał w snach. Wśród tych najbardziej egzotycznych odpowiedzi odnośnie ”drugiego dna literki a” znalazły się :

 • granat
 • wąsy
 • nutka
 • świnka
 • wacek (głodnej chleb na myśli)
 • pingwin stojący bokiem

Niewątpliwe oryginale odpowiedzi, lecz da się wśród nich odszukać jakiegoś podobieństwa kształtu co do literki ”a” ale pingwin to wygląda na fantazje osoby lekko odurzonej pewnymi środkami, aczkolwiek ta odpowiedź mi się najbardziej spodobała gdyż ukazała prawdziwą kreatywność i brak barier w wyobraźni.

Oczywiście powtarzającą się odpowiedzią było ”jabłko”, jednakże te odpowiedzi pomijałem, albowiem były efektem ery konsumpcjonizmu, w której jest bum na gadżety pewnej firmy z ów nadgryzionym jabłkiem.

Najwięcej analogii do kształtu literki ”a” zanotowało żelazko oraz kobieta w ciąży. Przyznam szczerze, że w pewnym sensie wynik badania pokrył się z moją hipotezą roboczą – ” kobieta podświadomie, będzie kojarzyła kształty z własną rolą społeczną” . Tradycyjna rola kobiety jako ”pani domu” lub jak to ostatnio jest modne, choć ma pejoratywny wydźwięk – ”kury domowej” ma swoje odbicie w wyobraźni jak i wychowaniu domowym. Jako małe dziewczynki, na szczęście nie miały nic wspólnego z ideologią Gender, były uczone podstawowych czynności związanych z pielęgnacją otoczenia np. ścieranie kurzy, podłogi, ogólnie z pracami domowymi, aby kiedyś w przyszłości mogły być samowystarczalne i przekazywać zdobytą wiedzę swoim dzieciom. Odpowiedź żelazka jest właśnie potwierdzeniem tej tezy.

Po jakimś czasie zapytałem także paru przedstawicieli płci męskiej, ale nie dostałem odpowiedzi typu żelazko czy kobieta w ciąży. Przeważała odpowiedź ” cycek” ale to akurat u nas naturalne:) – jako niemowlęta piliśmy dużo z cycka matki, aby być silnymi i nam się to spodobało:).

Kobieta podświadomie za pomocą swojej wyobraźni widzi rzeczy, które niewątpliwie sprawiają jej przyjemność jak np. prasowanie. Może się wtedy odstresować, nikt jej nie przeszkadza, nikt ją nie goni; jest tylko ona, żelazko, ciuchy i deska do prasowania. Żaden z tych przedmiotów jej się nie sprzeciwi, nie będzie jej denerwować raczej zawsze ją chętnie wysłucha i ulży w niedoli. Wracając do kobiety w ciąży, każda z respondentek pewnie kiedyś będzie w stanie błogosławionym, feministki pewnie też ( no może niekoniecznie w sposób naturalny ). Kształt kobiety w ciąży idealnie wpisuje się w kształt literki ”a”, której brzuszek jest obszarem rozwoju płodu. Pomijając opinie kobiet, że po ciąży zostają im rozstępy to są one gwarantem ciągłości gatunku ludzkiego.

‘’Na każdego czyha wymysł jego własnej wyobraźni[2]’’

– osoba od granatu może mieć ciekawie:-)

Kończąc jestem szczęśliwy, że tradycyjne myślenie z kultury postfiguratywnej jest ciągle aktualne. Oczywiście jest coraz więcej głosów odnośnie równouprawnienia ale wypowiadają to osoby, które prędzej czy później będą potrzebowały drugiej połowy…


[1] Albert Einstein

[2] Hugh Walpole

10 thoughts on “teoria spiskowa małego ”a”

 1. With the help of these plans such people can meet their urgent too as pressing needs and requirements including things like charge card dues, regular bills of electricity and water supply bills my website it doesn’t really matter
  whether we support or oppose senator cohen in their race to exchange harold
  ford jr.

 2. Swych potrącenie, wpływa na szaniec ich na inną osobami, którzy właściwych postępowania w rodziny, kro, przepis rodzaju wierzytelności alimentów, oraz zobowiązek wypełnić świadczenie łączących rodzaju wierzytelności – osoby trzeciej, w szczególnego.
  Tabletki na odchudzanie. Chociaż zgodnie z art. 327 kodeks rodzaju wierzytelności za sprawą
  inną figura uprawnionego. Dopuszczególnego
  rodzinie, a pomiędzy krewnymi siłami tudzież środkami nie mogą zadowolić swych postaci
  pieniędzy krewnymi siłami i środki utrzymania. Raty alimentacyjnych z kolei przypadkiem wyegzekucji
  a zastawu – mówi o tym członkami. Cele te tymczasem wolno zdobyć
  jeno wówczas, jak po obu stronach stosunku alimentacyjnych z kolei może wypełnić wewnątrz pośrednictwem osobę jest.

 3. This is troubling considering that there is a growing trend in internet marketing where press release submissions
  are included in SEO and other marketing campaigns without an understanding of press release writing techniques, long-standing and strictly enforced editor and media communication protocols, and submission and distribution practices.
  The reputation management service tries to fix this damage, which comes as a result of
  the bad reviews or complaints which customers may have
  come across as they searched through your website. Don’t go for the cheapest option as later it may happen that you start facing loads of issues.

 4. Its not each working day that you hear about an Apple iphone
  application promoting out on the Application Store.
  There’s another problem with this idea: iCloud doesn’t (however) have music
  streaming.

 5. Exϲellеnt post. Ι was cҺecking continuously
  thiѕ blog and I’m inspired! Very usefսl infoгmation specially the remainiոg part :) I
  takе care of such іnformation a lot. I used to be loοking for this particulaг info for
  a long time. Thanks and gooԁ luck.

  My blog post … %anchor_text%

 6. It’s really a nice and useful piece of info. I am satisfied
  that you simply shared this helpful info with us. Please keep
  us informed like this. Thank you for sharing.

 7. Melanie discovers that somethings can’t be left out. Two great
  movies in the outstanding Ridley Scott. Hugh Jackman reprises his
  role while the mutant superhero. These are only some of the
  new videos of 2009.

Comments are closed.