Planujesz romantyczną kolację ? Nie zapomnij o winie !

shutterstock_1013504321_nNie, nie,  moi drodzy :) Nie będzie tutaj mowy o pięknie prezentujących się winach marek bardzo znanych
z rocznika “bieżącego”. Niestety, wbrew temu co na ogół wydaje się rzeczą oczywistą, wybór wina nie należy do łatwych.
Wiadomo, że popularnym chwytem, który przyciąga uwagę klienta jest opakowanie czy etykieta. Z autopsji jednak powiem, że nie zawsze ten patent ma swoje odzwierciedlenie w smaku. Podobnie jest z ceną – naprawdę nie musimy wydawać jakiejś wygórowanej kwoty by zadowolić podniebienie naszej wybranki, a i przy okazji nasze :)
Najchętniej to z góry wymieniłbym jakąś markę i nazwę wina włoskiego, gdzie nawet wina kosztujące 4€ są rewelacyjne, ale skupimy się na czymś dostępnym na naszym rynku. Ważne jest abyście wiedzieli, czy wasza partnerka kosztowała już kiedyś wina wytrawne lub półwytrawne. Są one dość cierpkie, i nie polecałbym tego typu win, gdy nie mamy doświadczenia na tym podłożu. Najlepszym wyborem według mnie są wina różowe, półsłodkie lub słodkie czerwone. Świetnym wyborem, którego nigdy nie żałowałem są czerwone słodkie wina marki “Carlo Rossi”, które i cenowo zadowalają, mieszcząc się w granicach 25-40zł. Jak dla mnie bomba – idealny wybór w stosunku jakość/cena. Jeśli posiadamy troszkę ”grubszy portfel” , to polecam “Madrigale Primitivo Di Manduria Dolce“. Cena wina owej marki mieści się w granicach 100zł , ale gwarantuję, że nie pożałujecie wyboru:). Z kolei jeśli ktoś ma możliwość sprowadzenia wina zza granicy , polecam, wino “Romagna cagnina la castle” pochodzące z Włoch , region – Emilia Romagna. Cena ostatniego też nie jest aż nadto wygórowana , ok 25-30zł za butelkę :) .
Nie będę ani chwalił ani negował jakichkolwiek win białych , z uwagi na to, że kosztowałem naprawdę mało. W temacie win różowych także nie będę się wypowiadał gdyż ich zwolennikiem nie jestem już wcale:) Jednak ku zdziwieniu niektórych, każde, ale to każde wino różowe bardzo dobrze smakowało po dodaniu odrobiny Sprite na dno lampki.I tą co dla niektórych wydawać mogło by się dziwną informacją ( bo przecież jak można do wina dodawać słodki napój gazowany?… ) zakończę dzisiejszy wpis :) . A Wy co o tym sądzicie? komentarze mile widziane.

Miłego :)

One thought on “Planujesz romantyczną kolację ? Nie zapomnij o winie !

Comments are closed.