„Easier” od dziś na YouTube!!!

easierWitajcie! Od trzech miesięcy jak zauważyliście była cisza na blogu. Miały być cytaty, ale ich nie będzie, bo ich liczba stale się zwiększa a aktualizować je co chwilę… Można, ale to pieśń przyszłości. W tym czasie nasza redakcja myślała nad zmianą koncepcji bloga. Rada w radę uradziliśmy, że już czas… Przenosić się na YouTube!!!

Teraz zamiast publikacji w formie pisemnej będziecie mogli słuchać moich audycji radiowych. Tylko moich, bo reszta załogi po drodze się jakoś wykruszyła… Głos mam trochę jak dla mnie śmieszny, ale da się słuchać… :P

A oto link do moich monologów na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCd234mCS6tZmBDvKvXceS2Q

Mam nadzieję, że radio się Wam spodoba i da Wam wiele okazji do przemyśleń, rozważań, itp., itd. :) Audycje będą miały tematykę zgodną z moimi zainteresowaniami (nauki humanistyczne: język polski, historia, sztuka, historia, filozofia, socjologia, politologia, psychologia, pedagogika), spostrzeżeniami, hipotezami, teoriami (w tym także spiskowymi) jak również naukami ścisłymi (ekonomia), nie zabraknie również spraw damsko-męskich jak również wielu innych spraw w tym komentarzy spraw bieżących. Audycje w założeniach będą najkrótsze jak się da i jak najtreściwsze. Jak macie jakieś ciekawe pomysły na temat audycji, to jeśli chcecie dajcie znać, nie pogardzę!

Historii bloga, ani jak to się stało, że doszliśmy do koncepcji radia nie będę Wam tu przytaczał, bo jest to dla Was zbędne, ale jak to zwykle bywa pomysł na radio wziął się z… Luźnej rozmowy naszego grona. :) Koncepcja radia muszę przyznać jest dla mnie o wiele szybszą metodą pracy i dla Was na pewno wygodniejsza – nie musicie czytać, możecie posłuchać… Polubić mego głosu – rzecz niepodobna, ale przyzwyczaić się można! :P

Jak widzicie, myślałem że w kolejnym semestrze studiów będę miał więcej czasu, ale okazało się że mam go jeszcze mniej niż w poprzednim. Audycje będę zamieszczał najczęściej jak się da i jak będę miał wenę twórczą oczywiście.

Reklam Wam nie będę wciskał – ich jest i tak za dużo, co krok, to jakaś reklama także ja Wam tego oszczędzę. Ne muszę na Was zarabiać! ;) Z resztą nie zarobiłbym dużo… :D Doszedłem do tego jakiś czas, że „pieniądze szczęścia nie dają” to nie jest pusty frazes, tylko w tym tkwi głęboka treść. Większość myśli inaczej, ale jak coś jeszcze do tego dorzucę, to będzie koncepcja audycji.

Komentarze – do Waszego uznania. Jak na YouTube chcecie dać jakiś komentarz, to wolałbym żeby był on mądry. Coś wnoszący. Poza tym będę mówił Wam jak Budda: „Nigdy nie możecie wierzyć mi na słowo, macie brać każdy mój pogląd i testować go, zawsze kontestujcie to, co mówię i sprawdzajcie, nie bierzcie mnie na wiarę tłumacząc, że jestem autorytetem (Budda tak, ale ja niekoniecznie ;) ), macie obowiązek sprawdzać”. Ja Wam będę chciał dać do myślenia, ale Wy też macie mi dać! W komentarzach, ale do uznania, jak chcecie piszczcie, jak nie, to nie! :P

Od razu uprzedzam: niewygodne komentarze oraz komentarze durniów będą usuwane, a oni sami blokowani! :) Jestem wrogiem poprawności politycznej z tolerancji nie słynę i nikt nie wmówi mi, że wszystkich trzeba szanować! Jak to czekiści by powiedzieli: „To nie polega na tym, żebyście pisali komentarze, tylko na tym żebyście pisali słuszne”. ;) Jeśli komentarz mi nie będzie odpowiadał, będzie głupi, wulgarny oraz niezgodny z moją „linią programową” to go usunę!

Jako publicysta mniejszego kalibru zdaję sobie z tego sprawę, że nie jestem stu złotowym banknotem i nie będę podobał się wszystkim – publicystę jedni lubią drudzy nie, ale nie możne on być wszystkim obojętny, bo to jest dramat.

Subskrypcje, polubienia i niepolubienia – to Waszego uznania. Polubcie jak chcecie, jak nie chcecie to nie. Subskrypcje – nie muszę mieć tysiące subskrypcji, mogę mieć zero i mnie to nie przeraża! :)

Pod każdym słuchowiskiem będą moje uwagi, komentarze, to czego nie powiedziałem a jest ważne, linki, itp., itd. Zakładka „Pokaz więcej”, pod audycją.

Choć przyznam, że tego nie rozumiem, patrząc na YouTube! Przykład: kanał ma 100 subskrypcji, a wyświetleń filmu jest zawsze mniej, rzadko więcej, także jak jakiś kanał przynajmniej ja bym subskrybował to staram się każdy film obejrzeć, ale widać jest inaczej.

Na naszym blogu też się o tym przekonałem, że każdy nasz artykuł miał różną liczbę czytelników. Nie jest to np. 100 +- 10. Tylko jak np. było 400, to następny 200, potem 300, potem 250. Ja ludzi w tym zakresie nie rozumiem! :(

Trochę się jeszcze gubię na YouTube, także musicie mi to wybaczyć! Pierwsze kroki we wstawianiu filmów… Poza tym w obróbce audycji, choć nie ma tam dużo do roboty, czasem jakieś zdjęcia powstawiać, ale nauczyć się tego trzeba, bo nikt za mnie tego nie zrobi.

Na oryginalne grafiki i audycje pod względem technicznym nie liczcie, bo sprzęt mam pożyczony, a program do obróbki mych monologów to Microsoft Windows Live Movie Maker,  a tam wiele się zrobić nie da, przynajmniej nie to, co bym chciał. Nie forma jest ważna a treść. Od „formy” to mam już mojego profesora i on mnie już sztorcuje na tę okoliczność i to mi w zupełności wystarczy! ;) W treści nie uchybiam ale forma pozostaje daleko w tyle, przynajmniej według niego… Chrystus zresztą mawiał w Biblii: „Przeciw religijnej obłudzie”! :)

O moich ostatnich słowach na blogu chciałbym się zwrócić do naszych czytelników z zagranicy:

About my last words on the blog, I would like to turn to our readers from abroad:

Hello dear!!! From now on our blog moves to the site „YouTube”. There will be radio only in Polish language. Despite this, I would like to thank you for all the time that you spent with us, for reading our thoughts. We hope that what you have read coincided you liked and what we would wish: that what we have read in handy to you sometime in your life.

Greetings to you readers of: Australia, Brazil, Egypt, France, Germany, India, Indonesia, Ireland, Jordan, Kuwait, Netherlands, Russian Federation, Thailand, United Arab Emirates, United Kingdom, United States of America, Vietnam and we wish you all the best – the editors of „Make Easier to Understand” … Michael, Michaels, Paul and Thomas and girls… ;)