Stanisław Michalkiewicz – maestro słowa…

Maestro słowa, mistrz pióra, rewelacyjny orator, człowieka z bogatą, nie negatywną przeszłością. Błyskotliwy i zaskakujący, sypiący ciekawymi anegdotami i cytatami wartymi odnotowania (co namiętnie czynię). Prawnik, nauczyciel akademicki, eseista, publicysta, polityk i autor książek o tematyce społeczno-politycznej. Działacz opozycji w PRL. Współzałożyciel Unii Polityki Realnej – Stanisław Michalkiewicz.

Na jego materiały trafiłem szukając czegoś wartościowego i muszę przyznać, że znalazłem! :) Jego wypowiedzi, to cymesy nad cymesami! Poniżej załączam Wam link do prowadzonego przez pana Stanisława kanału na „YT” o nazwie „asmeredakcja” – obejrzyjcie, naprawdę warto. ;)

https://www.youtube.com/user/asmeredakcja/videos

Jego postrzeganie świata jest bliskie mojemu, choć przy tych podobieństwach widoczne są także i różnice. Są one czasem nawet diametralne, ale większość (ponad 90%) się zgadza.

Ogólnie człowiek widać, że ma ogromną wiedzę, horyzonty. I jego wypowiedzi mogę wszystkim śmiało polecić. Np. jaki on i starożytni Grecy mają stosunkiem do prawdy – jest jedna. Niektórzy filozofowie twierdzą, że prawda nie istnieje, to przynajmniej to zdanie według starożytnych Greków, Stanisława Michalkiewicza i mnie musi być prawdą. :P Czyli jakaś prawda jest. Dalsze to pojęcie normy – jeśli wszystko jest norm a, to pojęcie normy nie ma sensu… Takich to naukowców mamy. Kiedyś to filozofia była syntezą całej współczesnej wtedy wiedzy, a dziś filozofowie mówią o czym? O swoich przemyśleniach, tylko najgorsze nie, że o ich przemyśleniach, tylko jakie są te przemyślenia – właśnie dwa powyżej, delikatnie mówiąc bardzo nieprzemyślane…

Może i ja z czasem się wyrobię i dojdę jak nie do poziomu pana Stanisława, to będę przyjemniej nie daleko jego? M. in. jego złote myśli „… jakie tylko zebrać zdołałem, zgromadziłem i skrzętnie i podaję wam tutaj, ufny, iż wdzięczni mi będziecie za to…” – cytując dzieło Johanna Wolfganga von Goethego „Cierpienia młodego Wertera”. W mych zgromadzonych cytatach jakie prezentowałem były też myśli pana Stanisława – oryginalne, niestandardowe, ale jak najbardziej trafne – polecam Wam gorąco kanał na „YT” – kanał „asmeredakcja”. ;)

Dla próby kunsztu języka i myśli dzisiejszego bohatera publikacji próbka jego wystąpienia, nie na publicznym wystąpieniu, ale przynajmniej mi bardziej się podobających monologach Stanisława Michalkiewicza:

https://www.youtube.com/watch?v=6qh6o9eEC7E