Prawda o kościele…

JEZUS - OKDziś nie o kobietach, choć coś wspomnę, ale to na końcu. Ale dziś krytyka chrześcijan, papieży (ale nie instytucji papiestwa, tylko konkretnych osób) i tych wszystkich rzeczy z tymże związanych. Ilość przekłamań jest ogromna, ale o tym ze względu na kontrowersje się nie mówi!

Nie dawno odwiedzałem kościół, były jeszcze wtedy roraty. Ksiądz zapytał dzieci „kiedy Polska wyszła z mroków ciemności”? W pierwszej chwili nie wiedziałem o czym on mówi! Ale od razu pomyślałem o roku 966 – trafiłem a jakże, data chrztu Polski – Polska w „mroki ciemności” dopiero wkroczyła w średniowieczu i to za sprawą nawiedzonych chrześcijańskich duchownych.

Tylko nikt nie mówi jak ten chrzest wyglądał w rysie historycznym! (Dr Bogdan też na wykładach potwierdził tę wersję wydarzeń). Mieszko I poczuł natchnienie Chrystusa i postanowił się ochrzcić? Śmiechu warte, Tadziu Drozda by się nie powstydził… :D Polska była pogańska. Europa chrześcijańska. Europa mieczem nawracała na chrześcijaństwo. Polska pogańska była interpelowana o chrześcijaństwo. Dano Polsce do zrozumienia, że zostanie zaatakowana, jeśli nie przyjmie chrześcijaństwa. Mieszko I dokonał inspekcji wojsk. Nie było czym walczyć. Chrześcijanie mieli przewagę liczebną, sprzętową i gospodarczą. Polska, jeśli wygrałaby z jednym państwem lub pierwszą falą wojsk (pyrrusowe zwycięstwo), to z pozostałymi by przegrała, kraj zostałby ograbiony, Mieszko I obalony i chrześcijaństwo zostałoby wprowadzone tak czy siak (analogia co cesarza Japonii po 1945 roku). Mieszko I nie chciał do tego dopuścić. Więc przyjął chrzest, ale nie wiedział którą ręką się przeżegnać! :D Przyjął chrześcijaństwo, porzucając starosłowiańskie wierzenia! Analogia do czasów współczesnych! Unia Europejska. Polska była poza Unią. Wstąpiła i miała korzyści z handlu, korzystne kredyty, przynależność do wspólnoty. Mieszko I tak samo! Należał do chrześcijan, więc Polska zyskała korzyści handlowe (możliwość handlu z innymi), preferencyjne ceny na niektóre towary, sojusz polityczno-wojskowy (Polska była stosunkowo słaba a z Czechami była wiadome, że silniejsza), a że Mieszko I był kawalerem to jeszcze dostał czeską księżniczkę Dobrawę na żonę! Według źródeł nakłoniła swojego męża do przyjęcia chrztu w 966. Obecnie sądzi się, że zmiana wyznania przez Mieszka I była jednym z punktów porozumienia politycznego i wojskowego polsko-czeskiego, a rola Dobrawy w nawróceniu męża nie była aż tak istotna jak przedstawiali ją średniowieczni kronikarze. I tak to wygląda! To jest historia chrześcijaństwa w Polsce! A nie te pierdoły, które głoszą księża. Nawiasem mówiąc we Francji na pedofilów mawia się „proboszcz”! :P Księża nie płacą podatków a mimo to ciągle brakuje im pieniędzy! :(

Jak działają systemy totalitarne, mafie? No właśnie tak! Jesteś z nami lub jesteś nam użyteczny, to jesteś nasz! Jak po „ciemnej stronie mocy” lub jesteś w „mrokach ciemności”, to nie masz szans na Raj, ale jak się przyłączysz, to zbawienie pewne! ;) Nie ważne jaki jesteś, a ważne po której stronie stoisz!

Chrześcijaństwo, islam, judaizm, faszyzm, nazizm, komunizm – to wszystko jest podobne, nie ideologicznie, ale w metodach i środkach działania degeneratów, którzy je reprezentują. Islam na Bliskim Wschodzie tak samo zdobywał tereny jak w Europie chrześcijaństwo! Stalin robił dokładnie to samo!

Inne religie, w szczególności buddyzm, który namiętnie katolicy krytykują, na czele z pierwszym z nich: Wojciechem Cejrowskim (vel. Antonio Panteras de Navarra). :D Buddyzm to wg. nich religia szatana. Buddha – oświecony. Mamy w buddyzmie dążyć do prawdy i mądrości i wiedzy. Wiara = brak wiedzy. A chrześcijaństwo – księża nie zmuszają do myślenia, mamy przyjąć ich nauki na wiarę! Jak to było w średniowieczu. Ziemia jest płaska. Gdy Kopernik udowodnił, że nie to powstała teoria geocentryczna. Kopernik to obalił! Dziś wszyscy wiedzą, że heliocentryczna jest prawdziwa!

Najważniejsze: chrześcijaństwo, islam, judaizm, buddyzm, a nawet komunizm chcą, aby było dobrze! Wszyscy mówią jak do tego dojść. Ale to nie o to chodzi co kto mówi, tylko co kto robi! Chodzi o to, że ludzie co innego mówią, a co innego potem robią, a nie że źle mówią. Mówić będą zawsze dobrze, a czyny weryfikują ich słowność i rzeczywiste zamiary.

Większość ludzi bez względu na wyznawaną religię, ideologię to obłudnicy, kłamcy i heretycy. I dlatego jest tak źle, a nie dlatego, że to chrześcijaństwo czy islam panuje, a nie dlatego, że ludzie są tacy jacy są i nie przestrzegają zasad tego, w co wierzą.

Komunizm i nazizm oraz faszyzm są w Polsce zakazane, dlaczego? Bo robiły list ksiąg zakazanych, mordowały ludzi, organizowały ludobójstwa? Kościół był przed nimi! Niemieckie ludobójstwa w Namibii – 0,1 mln ofiar. Turecki holocaust Ormian – 1,5 mln ofiar. Holocaust Żydów – 6 mln ofiar, rządy Stalina od 40-80 mln ofiar. Holocaust Indian w obydwu Amerykach po 1492 roku – 100 mln ofiar! Kto wymyślił indeks ksiąg zakazanych? Hitler, Stalin? Inkwizycja! Zakazała czytania dzieł Kopernika! I wielu innych wybitnych ludzi! Jak ktoś czytał to był „przesłuchiwany” w stylu jakiego nie powstydziłoby się GESTAPO i NKWD! To nie Hitler i Stalin wymyślili tortury jakie stosowali, ale zaczerpnęli je z metod Inkwizycji i to „Świętej”!

W 1455 roku papież Mikołaj V mówił, że „niewolnictwo jest rzeczą miła Bogu”! A to usprawiedliwiało mordowanie Indian, czynienie z Murzynów niewolników. Katolicy pytają „kiedy to było”? Stalin też by powiedział: „Katyń, kiedy to było”? :P Tu należy wspomnieć, że islam, a dokładnie niektórzy jego wyznawcy też trudnili się niewolnictwem. Wschodnie wybrzeże Afryki w szczególności Tanzania była bardzo doświadczona – Arabowie wywieźli stamtąd wielu niewolników. Nawet murzyńscy wodzowie handlowali swoimi poddanymi…

Kopernika Inkwizycja nie lubiła i wielu jemu podobnych też. Nie lubili myślących inaczej. Tak jak: Hitler, Stalin, Mao, Kimowie. Ilu wybitnych ludzi zabiła Inkwizycja? Nie wiadomo? Stalin też mordował tych, co za dużo wiedzieli i myśleli. Stalin mordował zawsze 15% ludzi w danym rejonie – te najwartościowsze – jak Inkwizycja!

Karol Wojtyła, przybrawszy pseudonim artystyczny Jan Paweł II, walczył z komunizmem? Dlaczego? Nie dlatego, że komunizm walczył z kościołem? Faszyzm nie walczył z kościołem, a współpracował, to może i gdyby komunizm poszedł tą drogą, to papież zamiast Hitlerowi i Goeringowi ściskałby prawicę także Stalinowi?

Jak mowa o miłośniku Kremówek, to nie ukrywał on sympatii do Augusto Pinocheta – dyktatora z Chile! Jego przeciwnik polityczny z lewicy Salvador Allende, był demokratycznie wybrany i został przez Pinocheta obalony! A papież kochał wprost demokrację – ale taką ze słusznymi wynikami! :P Allende oskarża się o łamanie praw człowieka, tortury, porwania, zabójstwa przeciwników politycznych, o agenturalność wobec ZSRR. Pinochet robił dokładnie to samo, ale jedno go różniło od Allende. Był agentem nie radzieckiego GRU, tylko amerykańskiej CIA! I tylko to ich różniło! Ale poparcie Wojtyły miał tylko Pinochet! Nawiasem mówiąc Allende został wybrany demokratycznie, a USA chodzi zawsze o to, by demokracja była – widać, że to tak dla pozorów, a nie o demokrację chodzi, a o coś zupełnie innego: „$,$,$” – o dolary … :(

Józef Ratzinger – pseudonim artystyczny Benedykt XVI – w młodości służył w Hitlerjugend, brał udział w atakach na czołgi i samoloty przeciwnika. Pracował w fabrykach broni III Rzeszy.

Jorge Mario Bergoglio – pseudonim artystyczny Franciszek – o sobie mówi „Argentyńczyk”! :D Ale „Bergoglio” to jest włoskie nazwisko. W XVI czy XVII wieku jego rodzina wyjechała z Włoch. Rdzennych Argentyńczyków jest około 30 000, bo jego przodkowie, a kto wie czy nie tylko jego rodacy a nie np. jego pradziadek i dalej ich eksterminowali! Chociaż duch franciszkanizmu w Polsce a i na świecie by się przydał.

Skoro swastyka oraz sierp i młot kojarzą się ludziom z wszelkim złem, to dlaczego krzyż się tak nie kojarzy pomimo, że kościół dopuścił się wszelkich możliwych okropieństw, jakich dopuszczali się najkrwawsi dyktatorzy świata z Hitlerem i Stalinem na czele? A księżą na kazaniach nie wspominają o ludobójstwach inkwizycji – a dlaczego – bo to pokazałoby, że kościół nie był i nie jest krystaliczny. A to nawet w psychologii ma uzasadnienie! Lech Wałęsa i „Solidarność’80” – dla wielu to symbol, a tu się okazuje, że ten symbol, to był agent SB o wdzięcznym pseudonimie „Bolek”.

A to nie koniec!

Wymowni Francuzi mówią, że im zajadlej się dwa stronnictwa zwalcza i nienawidzą, tym mniej różnic między nimi – prawda! :P Porównajmy Watykan i ZSRR!!!

W ZSRR najwięcej pomników miał, a teraz w Rosji ma Lenin, choć na szczęście jego pomniki sukcesywnie znikają! :) Na Ukrainie 800 pomników Lenina zlikwidowano, ale to dlatego, że władze się zmieniły na proeuropejskie, ale dobra psu i mucha. W świeckim ZSRR też była religia – kult jednostki – Stalina! A w Polsce kto ma najwięcej pomników, nazw ulic, alej? Jan Paweł II! Po kulcie jednostki poznaje się totalitaryzm! ZSRR – Lenin & Stalin, Chiny – Mao, Korea – Kim Dzong Il.

A przykazania mówią chrześcijanom, że nie mogą brać żadnej osoby, pomników, obrazów, przedmiotów za obiekt kultu. Nie mogą oddawać im czci, bo to bałwochwalstwo. Ale o tym jeszcze będzie w bardziej komicznej formie! :D

Jan Paweł II nie ma co ukrywać wiedział o aferach pedofilskich w kościele, ale nakazał o tym milczeć – tak jak Stalin i dziś Kim w Korei Północnej o niepowodzeniach swych planów długoletnich. Papież mówił, że antykoncepcja jest zła – wzrosła liczba aborcji! W Tanzanii wzrosła liczba chorych na AIDS! Po co go słuchali? Nie wiem? Kiedyś powiedziałem księdzu, że prawi bardzo mądre kazania – ucieszył się, ale dopowiedziałem od razu: „tylko żeby ksiądz i inni postępował tak, jak głosi i każe innym”! :D Gdyby wzrok mógł zabić, byłbym już martwy…

Jan Paweł II ocalił świat przed komunizmem. Na pewno!!! Powiedział głośno „zło wytępię” i stało się! :D ZSRR upadł pod ciężarem własnych błędów! A nie, że papież tak chciał, nawet USA nie miały aż takiego znaczenia w upadku ZSRR jak im się to przypisuje. Własne błędy „szachistów” wykończyły! :P Było wiadome, że tak się skończy! Car Rosji przed egzekucją, powiedział, że Kraj Rad nie doczeka XXI wieku – stało się, na szczęście! ;) A nawiasem mówiąc, to komunizm ani ZSRR nie upadł, tylko po prostu i ideologię i państwo radzieckie rozmontowano na spokojnie! :P ZSRR miał szansę w 1968 roku wprowadzić postulaty gospodarcze Czechosłowacji, to by ocalał, ale z innym systemem gospodarczym. Putin mówił: „Każdy, kto nie tęskni za Związkiem Radzieckim, nie ma serca. Każdy, kto chce jego powrotu, nie ma mózgu”! Dokładnie! :) Pułkownik wie co mówi! :)

Jan Paweł II posiadał kult jednostki jak Stalin! Już za życia był traktowany jako postać półboska. Pontyfikat wyjątkowy, ale nie zapierający dech w piersiach! Głosił nauki… Jeździł po świecie i głosił propagandę – tak bym to określił! :P Jan Paweł II tak jak „klasyk demokracji”, „Ojciec Narodu Chorąży Pokoju” stał się tak jak w Korei Północnej, Kim Dzong Il – autorytet od wszystkiego i dla wszystkich! :P

Jan Paweł II mówił o wspomaganiu biednych, żeby realizować jego nauki. A kto potrafi chociaż jeden tytuł jego encykliki podać? Nikt nie zna jego nauk, ale każdy go ceni. Albert Einstein też miał ten problem! Mówił, że wszyscy go cenią, ale nikt go nie rozumie.

Jan Paweł II miał obok siebie kardynała Dziwisza. Miał on po śmierci papieża jego notatki, wspomnienia i zgodnie z jego życzeniem miał ich nie publikować – opublikował jeszcze na tym zarobił. Ojciec Jan Góra robił odlewy m. in. nóg papieża, zbierał po nim rzeczy! M. in. buty w których chodził, wiosło którego używał. Jak dotknę wiosła to pójdę do Nieba! :) Nie musze się modlić, mogę być złym człowiekiem, ale gdy dotknę wiosła, lub zjem kremówkę z Wadowic, to już będę w Niebie na bank! :D Asceci się trudzą, ludzie pomagają innym a tu nie, trzeba kupić kremówkę i odpuszczenie grzechów zapewnione! :P Papież ma największy pomnik na świcie. Ale widziałem ten pomnik. Z twarzy to jest bardziej strongman, Mariusz Pudzianowski, a nie Karol Wojtyła! :D

Kościół to organizacja o charakterze mafijnym o wątpliwym autorytecie moralnym – nie ulega wątpliwości. :) Papież Jan Paweł II miał dużo plam na swym pontyfikacie! Kanonizował zbrodniarzy wojennych oraz ludobójców!

Alojzy Stepinac – prymas Chorwacji! Zbrodniarz wojenny, brał czynny udział w ludobójstwach.
Cytat jednego z ministrów tamtego reżimu: „Część Serbów wybijemy, część wygnamy, a resztę, która musi przyjąć religię katolicką, włączymy do narodu chorwackiego. Wszystkie nasze poczynania wynikają z wierności wobec religii i Kościoła Katolickiego”!

Watykan gościł u siebie faszystowskiego dyktatora Chorwacji Ante Pavelića, odpowiedzialnego za wymordowanie milionów Żydów, Serbów, Cyganów i Prawosławnych w czasie wojny i tam dostał błogosławieństwo od papieża. Ante Pavelić gdy szykował się do ucieczki dostał wsparcie od austriackiego biskupa – Aloisa Hudala – agenta III Rzeszy, który pomógł mu uciec do Argentyny. Ante Pavelić nie mordował wyznawców innych religii. Prawda, nie wszystkich mordował – mordował tylko tych, prawosławnych i muzułmanów, którzy nie chcieli być pod butami jego reżimu.

Józef Anchieta uważał że „miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje” w Ameryce Południowej wymordował tysiące Indian. Miał ogromne poparcie papieża! Indianie to poganie to można mordować! Pamięć krótka! Papież Jan Paweł II powiedział, że były takie zbrodnie, ale dokonywane w służbie prawdy. Tylko czemu „prawda” Hitlera czy Stalina nie jest równa chrześcijaństwu? Oni też działali w służbie prawdy. Przecież Armia Czerwona, Wermacht, GESTAPO i NKWD mordowało Polaków tez jak to często ujmowali „w służbie prawdy i sprawiedliwości”!

Popieranie zbrodniarza Pinocheta i niepopieranie jego „sobowtóra” Allende. Józef Cat Mackiewicz mawiał o II Wojnie Światowej o stanięciu po stronie ZSRR czy III Rzeszy: „Jeżeli dwa razy dwa, uważać za formułę bezsporną. To formuła, w której stanięcie po stronie jednego mordercy przeciwko drugiemu mordercy jest hańbą, a stanięcie po stronie drugiego mordercy przeciwko pierwszemu mordercy jest chwalebną zasługą wobec ojczyzny, świata i demokracji… wydaje mi się co najmniej sporną” – aktualne do dziś! ;)

Katolicy w Czechach (Bitwa pod Białą Górą). Niemieccy katolicy napływający do Czech i wojna ze zwolennikami husytyzmu Czachami. Największa porażka w historii Czech. Ale katolicy, to na całym świecie nękani – jak pokazuje historia nie bez przyczyny. W Afganistanie jest 1% chrześcijan. A chrześcijanie nie stanowią 1% agentów CIA w Afganistanie , tylko znacznie więcej!

Biskup Oskar Romero z Salwadoru. Zabity przez prawicowych ekstremistów z Salwadoru. Przypisano mu sympatię z marksistami (niesłusznie, jak się po latach okazało). Ale był wrogiem rządu Salwadoru! CIA obawiała się scenariusza z Nikaragui, gdzie sandiniści przejęli władzę! Jan Paweł II nie chciał go kanonizować, ale chorwackich zbrodniarzy to i owszem! Popiełuszkę też chciał! A dziś Błogosławiony Popiełuszko – nie został zabity za wiarę, jak to niektórzy głoszą, tylko za działalność polityczną! Oskar Romero nie prowadził działalności politycznej! Gazety salwadorskiej junty wojskowej rządzącej wtedy krajem nazwały go „marksistą”, ale nie był nim, oraz nie prowadził działalności politycznej oraz agenturalnej. Pogłoski o współpracy USA i Watykanu potwierdzają się – teorie spisowe jednak nie są takie spiskowe. A najśmieszniejsze: patrząc na poglądy, które głosił Chrystus, to właśnie jego często nazywa się pierwszym marksistą czy socjalistą – a chrześcijanie zapierają się jego nauk. :D

Watykański biskup Augustin Misago był ścigany przez międzynarodowy trybunał za ludobójstwo w Ruandzie uniewinniony, ale to w sądach. Świadkowie go rozpoznali – ci co przeżyli lub jego dawni kompani zaciągnięci przed oblicza niezawisłych sądów wszystko zeznali.

Caritas i Czerwony Krzyż pomagał wyrabiać dokumenty nazistom, aby mogli uciec do Ameryki Południowej! Uciekł m. in. Józef Mengele. I inne takie osobistości.

Kult Słońca. Plac świętego Piotra. Największe na świecie koło solarne. To symbol pogański. Podobnie jak ryba na polach lednickich. Chrześcijaństwo oparte na kulcie słońca, wywodzi się ze starożytnego Egiptu.

https://www.youtube.com/watch?v=bEV_sJ9rgfY

17 grudnia 2012 roku zmarł Kim Dzong Il. Nazywany „Umiłowanym Przywódcą”. W Watykanie gdy zmarł papież powiedziano: „dziś o 21:37 zmarł nasz umiłowany Ojciec Święty”! Jakie podobieństwo! Umiłowany – jak Kim! :) Reakcja tłumu na śmierć papieża, żałoba i pogrzeb dokładnie taki sam jak w Korei Północnej. Śmierć i pogrzeb Stalina w ten sam fason.

Cuda Wojtyły! No proszę Was. W Meksyku był ksiądz, który za rzekomym wstawiennictwem Jana Pawła II został uleczony z białaczki! Ale za pomocą chemioterapii około 2/3 chorych zdrowieje. Jak ksiądz chce potwierdzić cud, to niech się podda badaniom naukowcom. Odmówi przyjmowania leków, opieki zdrowotnej. I tylko się modli. Jeśli wtedy białaczka minie, to uznam to za cud! ;) Niektórzy się modlą do relikwii papieża, a nawet do butów które nosił! :D Przykazania mówią, że nie czyń z przedmiotów rzeczy kultu, obrazów, posągów, ale heretycy swoje. W Kanadzie tak robią! Modlą się do butów, a mieszkańcy Kanady (nierdzenni) mają z tego kupę śmiechu.

Bank Watykański za pontyfikatu Wojtyły brał udział w wielomilionowej aferze finansowej Banku Ambrosiano (którego był udziałowcem), w którą zamieszane były pranie pieniędzy narkotykowych mafii, z prostytucji i terroryzm w Ameryce Łacińskiej. Papież Jan Paweł II korzystał z pieniędzy mafii włoskiej i rosyjskiej oraz CIA sponsorując SOLIDARNOŚĆ 80. Fajnie co nie. I papież to potwierdził, że pieniądze nie śmierdzą! :P Nie ważne że z wymuszeń, okupów za porwania, prostytucji, jak na zbożny cel idą!

Idioci mawiają, że „nawet gdyby korzystał z jakiegoś nieoficjalnego źródła finansowania, to co z tego? Cel uświęca środki, wszyscy tak robią – co to ma być? Przecież Jezus nie nauczał, że „cel uświęca środki”. Czy zatem wyprawy krzyżowe a zwłaszcza „Święta Inkwizycja” były dobre i opierały się na naukach Chrystusa?

„Towarzysz Szmaciak” mawiał: „Oparty o bezbożną władzę rozwija się interes święty.”! :D

Zamach na papieża Wojtyłę! Wszystko jakieś niejasne! Turek do niego strzela. Na polecenie bułgarskiego wywiadu na zlecenie KGB, w cieniu gdzieś jest CIA! Pewnie się z kimś nie dogadał. Wojtyła za bardzo się wychylił i chciał zrobić coś po swojemu, a nie według ich agendy.

A najlepsze jest to, że kościół protestancki przyjął w swoje szeregi byłego gangstera i to nie jednego! :D Cykl filmów: „Byłem gangsterem”! Byłem gangsterem – jestem frajerem – taki tytuł to powinno nosić! :D Byli gangsterzy mordowali, porywali, napadali, zastraszali, trafili do więzienia i nagle Duch Święty na nich spłynął. Doznali natchnienia, i się nawrócili! :D Obejrzałem to: śmiechu miałem co nie miara! :) Piotr Stępniak żali się jaki to był biedny w dzieciństwie. Karol Wasiak to gwiazda po wujku – legendzie narkobiznesu w PRL-u! Od roku 1980 jego wujek współpracownik SB we Francji i Szwecji. Handlował narkotykami, dzielił się ze spec służbami zyskami – w zamian za to zapewniały mu bezkarność. Podejrzany o zabójstwo gen. Marka Papały. Ale on zmarł i młodemu Wasiakowi zajrzała bieda w oczy. Najśmieszniejszy z nich jest Artur Ceroński słynący z perwersyjnego zamiłowania do homoseksualizmu oraz zoofilii! :) Został wyświęcony przez kościół na pastora! :D On ma mi udzielać rozgrzeszenia? Na pewno… :P Ma grzechów więcej niż ja, ale powie, że to ja grzeszę! :D Księża mówią „nie wiadomo kogo Bóg przyjmie na swego sługę”! Najpierw Jego przykazania wszystkie złamał, a teraz pierwszy sługa. To nie jest wybraniec Boga tylko debili. Jak już mowa o Bogu i głupocie to moja, ale nieautorska myśl: „Głupota jest niezmierzona jak cierpliwość Boska – ma wymiar kosmiczny, ale w nie dosłownym znaczeniu.”! ;)

A co do księży, to w sąsiedniej parafii w stosunku do mojej nastąpił skandal niebywały! Jeden z księży chwalił swych wychowanków mówiąc: „to jest moja szkoła”! Księży było trzech: jeden niby gej ma troje dzieci, drugi dwójkę, a trzeci został oskarżony o molestowanie seksualne czy nawet gwałt niepełnosprawnej dziewczyny w ośrodku w Raciborzu czy Rybniku. A islam się oskarża o pedofilię, poniekąd coś w tym jest, ale Chrystus nauczał: „wyjmij belkę ze swojego oka, a potem zajmij się drzazgą w oku bliźniego”! :P „Jego szkoła” – ksiądz wiedział co mówi!

Niestety Jan Paweł II nie jest krystaliczną postacią. Beatyfikował on wielu zbrodniarzy, chronił pedofilii oraz nawoływał do zaprzestania używania prezerwatyw a Afryce, co jeszcze bardziej przyczyniło się do epidemii AIDS. Zrobił też sporo dobrych rzeczy, ale nie jest on tak wspaniałą postacią jak się go przedstawia! Ja jak krytykuję to krytykuję rzeczowo. Nie dlatego, że papieża nie lubię, tylko, że mam podstawy, jak widzicie są i to solidne! A im większy autorytety moralny, tym lepiej i łatwiej się go krytykuje, bo im się wyżej idzie tym większe skandale są wykrywane.

A co do artykułu kolegi Michała: martwi się o poziom artykułów – wyrobisz się! Od głównej tematyki bloga często odchodzę, ale Ty tego nie rób! Nie przedstawiam kobiet w złym świetle, tylko piszę tak jak jest – czyli źle! :P Drogie Panie – większość można kupić – bardzo tanio! :D Lewandowski to jest Drogi Pan – tylko jakby złamał nogę na boisku i nie mógł już grać to byłby jeszcze mniej warty niż my! Kobieta dobra to dar, tylko ich nie ma dużo, a trafić na tę to nie lada sztuka. I racja: miłość miłością, ale nie można z kobietą przebywać 24/24h 7 dni w tygodniu, czasem z kumplami trzeba wyjść na piwo i zrelaksować się! A ta wartościowa kobieta, to fakt: dar wydaje się być poza zasięgiem. Nawet kawalerowie myślą o kobietach, ale wartościowych. Ładna do łóżka, ale na żonę tylko mądra! Już mój ojciec mnie przestrzegał: „Nie szukaj pięknej żony – znajdź sobie mądrą.”! ;) Michała jego niedoskonałości i mnie tez sprowadzają na Ziemię i myślę, że celuję tam, gdzie nie mogę tak trafić! :P Urody nie mamy, pieniędzy to jeszcze mniej niż urody. :) I te kłopoty – jak kawaler to wszyscy myślą, że „ciepły bracik”! :P Michał mówił o „płaskich jak deska kobietach” i „kształtną panią”. Ja tam wolałbym „płaską”, ale mądrą. A nie cycatą lalunię! :P Chyba, że ktoś woli „kształty”, a na obiady będzie chodził do McDonalda! :P Ta kasa to też potrzebna, ale bez przesady znowu takiej! Nie dziwmy się kobietą, że nie chcą dziadować przy mężu. To normalne, że chcą mieć jakiś standard życia, ale niech powiedzą o tym otwarcie. A nie, że pieniądze się nie liczą, ale masz ich za mało. :( i mężczyźni i kobiety szukają wołów do roboty a z takim nastawieniem żadnego związku stworzyć się nie da! Cechy prawdziwej kobiety: „pranie, gotowanie, sprzątnie” – trochę chamskie i szowinistyczne! :) Ja i Michał nie myślimy jak było napisane o tej samej kobiecie, ale o kobietach mających podobne cechy charakteru i podejście życiowe! ;) Nie mamy idealnej kobiety, ale będzie szansa ją poznać i co wtedy? Albo ratowanie się ucieczką, jak to kawalerowie przyzwyczajeni do samotności czasem robią! :D Albo kobieta weźmie nas w obroty i postawi nas do pionu! :D Człowiek „chciałby” a „boi się”! :) Ja również jak Michał dołączam się do pozdrowień dla czytelników! ;) Gdy inni pili, jedli lody, to redaktor naczelny – Paweł – działał, aby stworzyć bloga. ;)

Podsumowanie:

Powyższy tekst nie jest krytyką żadnej religii, ani systemu wartości, tylko ludzi i ich postaw. Łamią oni zasady w które wierzą w celach nie szczytnych, tylko jak najbardziej przyziemnych. Chodzi o to, że ludzie co innego mówią, a co innego potem robią, a nie że źle mówią. Chrześcijanie podbijający Ameryki szli pod banderą chrześcijaństwa. Ale chrześcijaństwo nic z tego nie miało, a oni wręcz odwrotnie – 100 mln ofiar. Stalin ma około 50 mln ofiar na swym sumieniu. I czemu ludzie zawsze bardziej krytykują Stalina? To był taki sam zbrodniarz jak konkwistadorzy. I w czym jego „wiara” jest gorsza od chrześcijan? Co za różnica tym ludziom czy byli mordowani w imię Chrystusa czy w imię rewolucji proletariackiej? Chrystus nie nakazał mordować. I nie dziwmy się, że chrześcijan odsądza się od czci i wiary! Dżihadyści z ISIS to samo – wyprane mózgi – wysadzą się, to pójdą do Nieba! :D Popiełuszko i Chomeini – ajatollaha krytykuje się, że to nie jest duchowy przywódca Iranu, tylko polityczny. Popiełuszko był tak jak ajatollahowie przywódcą duchowo-politycznym! A duchowni nie mają się angażować w politykę! Chomeiniego się krytykuje, ale pod tym samym względem Popiełuszkę już nikt nie śmie. A najlepsze jest to, że jak do służby w Marynarce Wojennej wprowadza się nowy okręt, to przyjeżdża biskup, który ma poświęcić maszynę, której celem będzie zabijanie – logika biskupów jak widać dosyć osobliwa.

Widzicie, że na przestrzeni dziejów, są różne są symbole, religie, ideologie, ale narzędzia i cele są ciągle te same…