Feminizm, „ideologia” Gender i „listonosz Pat”.

genderDziś tematy „legitymizujące” nowoczesność: feminizm, gender, aborcja i eutanazja. A wszystkim słyszymy na co dzień. A jak to wygląda moim a jakże „fachowym” okiem? :)

Wiadome, że postępu nie zatrzymamy i jest on konieczny. Ale postęp ma być nie w ramach prawa, a w ramach przyzwoitości! W ramach swojego „widzi mi się” możemy zrobić dosłownie wszystko. W literaturze w sztuce Sławomira Mrożka pt. „Szczęśliwe wydarzenie” występuje „Wünderkind” czyli cudowne dziecko. Dziecko, mimo że „cudowne” to nadal jest dzieckiem. Dziecko samo właśnie nie wie, w jakich granicach ma się zatrzymać i eksperymentując morduje wszystkich członków rodziny. W końcu podpala dom i huczące płomienie, trawiące dom, wprawiają je w przerażenie i w tej panice woła – „mamo’’, ale matki już nie ma, bo już nie żyje, a dom się pali naprawdę.

To jest właśnie postęp bez hamulców – przez osoby zbytnio postępowe możemy stanąć na krawędzi zagłady! Już Czesław Miłosz to przewidział: „Wariat na swobodzie największą klęską jest w przyrodzie”! :D A Pan Bóg kocha wariatów – tak wielu ich przecież stworzył… :)

Literatura odpowiada na większość trapiących nas dziś problemów! Warto zatem czytać! ;) Ale nie byle co, tylko coś wartościowego. Literatura polska, światowa. I czytajcie zawsze opinie od prawicy do lewicy na dany temat a będziecie mieli całościowy ogląd sytuacji. Również poglądy np. filozofów na życie. Przeczytajcie kilku co sądzi na ten sam temat i zobaczycie, co i Wy o tym sądzicie i tym samym będziecie mądrzejsi. ;)

Ale od początku! :)

Feminizm to ideologia, kierunek polityczny i ruch społeczny związany z równouprawnieniem kobiet. Istnieje wiele nurtów feminizmu, odróżniających się stanowiskami w takich kwestiach jak np. prawa kobiet i płeć kulturowa. Podstawą programu feminizmu jest dążenie do emancypacji kobiet i równouprawnienia płci, zarówno pod względem formalnym, jak i faktycznym. Feminizm zajmuje się też problemem kobiecości, konstrukcją płci kulturowej, oraz zwiększeniem udziału kobiet w różnych obszarach życia. Od lat sześćdziesiątych XX wieku wysunięto postulaty dotyczące uwzględnienia roli kobiet w historii, w której pomijano ich dorobek i osiągnięcia.

Jak dla mnie feminizm wyznają kobiety, które nie potrafią dogadać się z mężczyznami. Znam feministki i powiem szczerze, że ze zdecydowaną większością jest się bardzo ciężko dogadać! Feministki są bardzo wojownicze, ale nie wiem po co? Nikt ich nie atakuje, bo wszyscy się ich boją. A jeszcze wymyśliły swoją sztukę walki – Wendo.

Kongres Kobiet Polskich wysunął postulaty: 100% płac mężczyzn – tu nie jest konkretnie. Może kobieta zarabia mniej, bo mniej się do czegoś nadaje? W niektórych przypadkach tak. Ale są i takie, że kobiety pracują tyle samo i ilościowo i jakościowo, a pensje mają mniejsze. Feministki (niektóre), chcą dostępu do wszystkich zawodów. Do kopalni kobiety? Która z inicjatorek by to wytrzymała? Byłem w kopalni i widziałem jak przebiega tzw. „szychta”. To nie jest praca dla kobiet! Wierzcie na słowo. ;)

50% władzy dla kobiet. To przypomina PSL – pryncypia agraryzmu – wszystko dla chłopów! :) Nie chodzi o to, żeby tam kobiet nie było. Ale do władzy mają iść ludzie mądrzy a nie mają być rozdzielani według parytetów płciowych! Jak mamy 10 kobiet i 10 mężczyzn i mamy wybrać 10 najlepszych ze wszystkich, to nie możemy dać po pięć! Trzeba sporządzić tabelę na 20 miejsc i zestawić wyniki. Nawiązałem do PSL-u. Z partią feministek jest to samo! One reprezentują nie wszystkie kobiety a wąski krąg osób. Postulowany równość płci nigdy istnieć nie będzie i lepiej zastąpić ten postulat równością, ale nie płci!

Gender. W aspekcie, że płeć jest warunkowana kulturowo a nie genetycznie. Płeć biologiczna a kulturowa. „Ale to już było…” – chciałoby się zaśpiewać! :) Radziecki „naukowiec” Trofim Łysenko i jego ideologia zwana łysenkizmem. Nawet w ZSRR została odrzucona jako pseudonaukowa. Łysenkizm to było zaprzeczenie istnienia genów i uznanie dziedzicznej zmienności środowiskowej za główny czynnik przystosowawczy. Czyli jak mamy dziewczynkę, to pod wpływem wychowania zamieni się w mężczyznę! :) Jak mieliście do czynienia z dziećmi, to możecie stwierdzić, że teoria Gender nie wytrzymuje krytyki w pierwszym starciu! Dziewczynki jako przyszłe kobiety są od dziecka opiekuńcze. Bawią się lalkami, przytulają misie. Chłopcy grają w piłkę, chodzą po drzewach. I tak jest u większości! Chłopcy lubią rywalizację, dziewczynki są bardziej ugodowe i to nie jest wynik wychowania (choć też), ale głównym czynnikiem jest płeć biologiczna a nie kulturowa!

Aborcja. Jeśli płód jest uszkodzony lub poród zagraża życiu kobiety, to ona decyduje! Nie lekarz. W końcu to jej dziecko… Aborcja jest modna wśród nastolatek. Mają dziecko i chwilę później nie. Ale aborcja jest szkodliwa dla kobiety. Moja wykładowczyni zrobiła nam cały wykład. Jeśli kobieta będzie już później chciała mieć dzieci, to może mieć z tym problem i na tym polu zdarzają się częste poronienia! Jak dziecku i matce nic nie grozi, to lepiej i dla kobiety i dla dziecka, żeby poród się odbył. Dziecko ma szansę na rodzinę adopcyjną a matka będzie miała szansę na uniknięcie poronienia, po aborcji!

Eutanazja. Dziś to dobry pomysł. Jeśli człowiekowi nie chce się żyć, to zamiast skakać z wieżowca czy pod pociąg, to niech dokona legalnej eutanazji. Zamiast ludzie leżeć w hospicjach i cierpieć coraz bardziej, a w skrajnych przypadkach na ich bóle nie pomaga nawet morfina, mogliby bez bólu pożegnać się ze światem. Zamiast być w hospicjum, to wolę z 10 – 20 lat szybciej umrzeć. A miałem okazję rejestrować sąsiadkę do lekarza, a ona dostała termin na wrzesień 2016! Rok czekania. Moja sąsiadka zaczęła „rzucać kurwami”, oraz pytała retorycznie czy ona w ogóle tego terminu dożyje? :(

W tytule padł bohater jednej z bajek z dzieciństwa, które pamiętam! :) Listonosz Pat i jego kot Jazz. To były czasy! :) Muminki rodem z Finlandii i inne bajki. A dziś nie wiem co jest, ale słyszę, że jakaś tandeta. :( Ale nie o bajkach, ale o absurdach. Posłanka Ewa Sowińska zauważyła, że jeden z Teletubisiów miał damską torebkę! :D Listonosz Pat jest sam, ale ma kota – to zoofilia! Miś Puchatek chodzi bez spodni, zboczeniec! :) Muminki na golasa! Bracia Kaczyńscy występowali w filmie „O dwóch takich co ukradli księżyc”. Co się dzieciom utrwala? O dwóch takich co UKRADLI – propaganda i pochwała kradzieży! :) Bajka „Bolek i Lolek” – geje. :P Ale tam jeszcze była Tola – trójkącik miłosny! Pochwała sodomii! A kto wie czy Tola to nie transwestyta lub transseksualista? :) Jeszcze Strażak Sam na strażackiej rurze się ześlizguje, albo tańczy na rurze? W męskim towarzystwie – może grupa cheerleader’ów? Jak widać dzieci nie widzą takiego czegoś, a dorośli zboczeńcy dopatrują się tam nie wiadomo czego. Nie od dziś wiadome, że „głodnemu chleb na myśli”… ;) Posłanka Ewa Sowińska miała styczność z „Antynoblami” oraz konkursy w tej że tak powiem dziedzinie dzierży prym! :D

Z kraju i ze świata:

„Złoty pociąg” z Wałbrzycha zszedł na dalszy plan, ale o nim jak na razie dalej niewiele wiadomo. Jeden z historyków mówi, że jest o jedna z wielu lokalnych legend, którą propagowali ludzie przesiedleni z Kresów i wschodniej Polski. Chociaż etniczni mieszkańcy mówią, że pociągi w nieczynne sztolnie kopalni węgla wjeżdżały. A mieszkańców można wierzyć, bo oni to widzieli. Ale co tam jest – nikt nie wie… Podobno dochodziło w trakcie wojny do morderstw na tym tle, a i podobno doszło do jakiegoś kilka tygodni temu! Ludzie nie chcą nic mówić, bo można za to zapłacić życiem – za ludzką chciwość. W okolicach Wałbrzycha jest było wiele tuneli – większość dziś jest zasypana.

W mieście Pieniężno został w symbolicznym dniu rozebrany pomnik radzieckiego generała Iwana Czerniachowskiego. Dowódcą wojskowym był nieprzeciętnym. Ale był tez „katem AK”! W Rosji bohater, w Polsce osoba niepożądana. I jedno i drugie jest prawdą. Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, która zaproponowała stronie rosyjskiej przeniesienie pomnika na teren obwodu kaliningradzkiego. Rosja mówi, że to niezasadne. Pomnik jest objęty polsko-rosyjską międzyrządową umową o ochronie grobów i miejsc pamięci ofiar wojen i represji z 1994 roku – czy to prawda, prawda. Ale dokumentu nie czytałem, więc nic więcej napisać nie mogę! Tam gdzie jest pomnik generał Czerniachowski zginął. Ale dla Polski nie zrobił wiele. Bardziej dla ZSRR. Pomnik kiedyś został zdewastowany – jakby tak ktoś w Katyniu coś zdewastował, ale by w Polsce wszyscy darli ryja! Może to nietaktowne porównanie, ale tak by było! :P

Imigranci. Zamieszki na Węgrzech. Chorwacja i Słowenia przepuszczają imigrantów. Ale kontrola granic została przywrócona. A to oznacza utrudnienia w ruchu drogowym, kolejowym. Ale o tym więcej! Syryjska rodzina została przyjęta w parafii w mieście Śrem. Dostali mieszkanie, dzieci książki i zeszyty, a rodzice oferty pracy… Na drugi dzień wszyscy uciekli do Niemiec. A to oznacza, że nie uciekają przed wojną, to tylko pretekst, nie chcą pracy, tylko zasiłki! A Niemcy nie wiadomo co robią? Imigrantów wpuszczą, a prawo do łączenia rodzin w UE? Z pół miliona uchodźców zrobi się 1,5 miliona! Ale… Kiedyś Angeli Merkel wyrwało się „chwilowo nieczynny obóz KL Auschwitz”? :) Imigranci w Niemczech zostali umieszczeni w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym KL Buchenwald! :D Czyżby jakaś sugestia? Taki sygnał czy chcą do Niemiec jak skończą w KL Buchenwald, no może nie jak poprzedni „mieszkańcy”, ale coś może być na rzeczy! W polityce to już było! 11 września 2001 roku zamachy w USA. Społeczeństwo otwarte na ludzi, a w jednym momencie przestawili Amerykanów na tory wojenne. Tak samo atak na Pearl Harbor w wykonaniu Japończyków! Od razu USA wstąpiło do wojny! Tak samo i z imigrantami! Będą w Europie wprowadzać swoje porządki a potem może dojść do wojny. Albo oni nas, albo my ich! I tak się może zdarzyć. :( Może to głupie, ale załączam link:

https://www.youtube.com/watch?v=6JDByGh7F3E

Arabia Saudyjska jak można było zobaczyć nie bawi się z nikim! Filmy w Internecie są! 3/4 imigrantów wywalili! A reszta musi pracować, nie ma zasiłków! I wykonują prace jako niewolnicy, podejmują się prac, których Saudyjczycy wykonywać nie chcą! W Szwajcarii 10-15% imigrantów podjęło pracę, a ta reszta co? Chce zasiłków. I nie łudźmy się, że z Syrii przyjadą sami absolwenci Uniwersytetu w Damaszku i z innych syryjskich miast, znający angielski, z wysokimi kwalifikacjami, zdającymi kursy językowe i kompetencyjne w Europie! Tacy też będą, ale to będzie kilka procent z kilkuset tysięcy!

Protesty przeciw imigrantom w Polsce. Generalnie ja jestem za tym, żeby ich nie zapraszać do Europy, ale ustabilizować sytuację w Syrii. Jeśli będą u siebie mieli dobre warunki do życia, to po co będą jeździli do Europy? Na wycieczki, ale nie na pobyt stały. ;)

Jak już pomagać, to z głową, rozsądnie! Nie sztuką jest zaprosić wszystkich do Polski, bo i tak można, ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę! Najpierw trzeba wspomóc uchodźców w Libanie (25% mieszkańców kraju to uchodźcy), Jordanii, Turcji. Ustabilizować Syrię i wzmocnić syryjską gospodarkę! Chcemy zapraszać Syryjczyków? W Śremie zaprosili, dali wszystko, ale i tak woleli Niemcy…

A poseł Robert Biedroń poparł imigrantów w manifestacji. Akcent humorystyczny: Arabowie wyglądają atrakcyjnie. No i poseł Biedroń nie może się doczekać, jakieś nadzieje musi z tym żywić! :P

Media pokazywały zdjęcie syryjskiego chłopca, który się utopił a morze wyrzuciło jego ciało na brzeg. Tak się składa, że ten chłopczyk utopił się nie w tym miejscu, tylko w innym. Jego ciało zostało tam przeniesione z zupełnie innego miejsca a zdjęcie spreparowano!

Uchodźcy czy imigranci… W Polsce mnie to nie przeraża, że są protesty tylko kto protestuje i jak! Przecież ci najskrajniejsi przeciwnicy, to jeszcze gorsze bydło niż ci imigranci! A widzę nawet w swojej okolicy. Jak się z polską hołotą mija i w Niemczech wejdzie się w turecką dzielnicę, to wierzcie mi, że wrażenie jest to samo! Nawet sposób życia, inteligencja, poziom życia, życiowe zapatrywania – wszystko jest to samo – na poziomie dennym! Czy to polska hołota czy imigranci to obydwa środowiska są „małżami” – dno i wodorosty to ich naturalne środowisko! :P

A w Polsce im ktoś bardziej krytykuje (choć to nie reguła, ale zdarza się często), tym jest większym bezmózgiem! :( Moje powiedzenia: „Krytycy, ale nie durnie, tylko krytycy krytykujący w sposób racjonalny”, oraz „Nie mam za złe krytyki, ale kto krytykuje”. :P Widziałem Mariana Kowalskiego z ONR-u i innych „prawdziwych” Polaków. :D Ton emocjonalny, prawie jak Hitler. I okrzyki hołoty: prawie jak na stadionie, ale o tym za chwilę :D i w tle zapijaczeni ludzie! A im prymitywniejsi ludzie, tym prymitywniejsze hasła i zachowania.

„Krytycy, ale nie durnie, tylko krytycy krytykujący w sposób racjonalny”, oraz „Nie mam za złe krytyki, ale kto krytykuje”. U mnie w mej mieścinie też wybrzmiewają hasła przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Ale to byli jeśli można ich nazwać „ludźmi”, to ludzie prymitywni. Aż kilku, wszyscy zapijaczeni, jakieś prostackie hasełka wykrzykujący…

Można protestować przeciw imigrantom, ale trzeba robić to z gracją, inteligentnie i powiedzieć swoje zdanie, ale dystansować się od jakiś środowisk, co i ja czynię! ;) Ja chce pozostać neutralny.

A na koniec, jak napisałem wyżej z serii „na złość mamie odmrożę sobie uszy”! :D

Kibolstwo Lecha Poznań. W meczu z portugalskim zespołem Belenenses udało się zapełnić jedną piątą stadionu Lecha. A wszystko po to, by nie pomóc uchodźcom… :D

Gdy pod koniec września 2010 Lech zaczynał zmagania grupowe Ligi Europy z FC Salzburg, stadion pękał w szwach. Wczoraj na stadionie Lecha było ledwie 8 000 widzów, znacznie mniej niż w Ekstraklasie. Na pewno nie pomogła cena biletów (od 40zł w górę) ani ranga rywala, bowiem Belenenses debiutowało na tym szczeblu Ligi Europy. W dodatku forma Lecha jest, mówiąc bardzo delikatnie, daleka od optymalnej (w lidze przedostatnie miejsce, jedno zwycięstwo w ośmiu meczach).

Ale zagorzałych fanów „Kolejorza” pojawiło się może 400 osób! Dobitnie świadczył o tym transparent przed areną Lecha: „Stop islamizacji”. Poznańscy kibole zrezygnowali, ponieważ decyzją UEFA gospodarze od każdego sprzedanego biletu z wczoraj mają przekazać 1€ na pomoc uchodźcom. By zmniejszyć pomoc, wielu nie przyszło. :D

A Lech Poznań przekaże około 7 tys. € wsparcia dla Syryjczyków. Wszyscy się głowią jak rozprawić się z hołotą na stadionach – i jest rozwiązanie! Pieniądze dla imigrantów! :P Może klub mniej zarobi, ale atmosfera będzie przyjemniejsza! ;)