„Podziemna TV” – „sezam” a nie „śmietnik” kultury.

PODZIEMNA TVDziś polecę Wam kanał na serwisie „Youtube.com”! Odkryłem go przez przypadek, ale jak to mówi tekst: „Internet – sezam czy śmietnik kultury”, jest sporo chłamu, ale ja trafiłem w końcu na sezam i to jaki! :)

Prowadzący a zarazem twórca kanału „Podziemna TV”, to Konrad Daniel. Inżynier z Gdańska rodem. Podobno nie ma żadnego celu w tym, w co robi, ale bez przesady! Zawsze jest jakiś cel, tylko ukryty na razie! :P Ale gada chłop mądrze. Konrad Daniel mnie nie zna, ani ja jego, nic mi nie zapłacił, to polecenie nie jest sponsorowane przez nikogo. Uważam, że jest to godne polecenia, więc to polecam! :)

Konrad Daniel twierdzi, że jego celem jest uświadamianie ludzi i nie ma w tym interesu, ani ambicji politycznych. No, niech mu tam będzie na zdrowie – ja w to uwierzę, i będę miał spokojniejszy sen! ;) Sam mówi, że jest zapraszany na różne spotkania, a co się przy okazji tych spotkań wypije i zakąsi to jego! :) „Jednego głębszego i czegoś do tego” – także aż tak społeczna praca to nie jest! ;)

Nie prowadzę żadnej kryptoreklamy tego człowieka! Promuję jego zdrowy rozsądek. A tego w naszym kraju jest deficyt. Jestem apolityczny i taki chcę pozostać! Jak ktoś kogo nie lubię powie, że 2+2=4, to mam mu racji nie przyznać tylko dlatego, że go nie lubię? I trafna uwaga – na pewno nie wszystkim czytelnikom się podoba to, co piszę. Ale jakbym chciał się wszystkim podobać, to wybrałbym karierę modela, a nie „publicysty”! ;) Choć i model ze mnie byłby kiepski – lepszy publicysta. ;)

To powinno się Wam spodobać, bo jak słusznie zauważył Konrad Daniel materiałów pisanych czytać się nie chce,  a jak ktoś mówi, to się słucha i to jest lepsze dla ucha. :)

Prośba ode mnie: prześlijcie znajomym linki do tego kanału – im więcej ludzi obejrzy, tym będzie więcej ludzi mądrych. Wybory się zbliżają – to tym bardziej się przyda! ;) Ja to tak po amatorsku robię, on tak bardziej „zarodowo”.

https://www.youtube.com/user/podziemnaTV/videos

Z kraju i ze świata…

W Polsce referendum. Wszyscy go pragnęli a frekwencja wyniosła zaledwie 8%! I pytanie czy demokracja jest potrzebna, jeśli nikt nie korzysta z jej przywilejów? Czy Polacy też w wyborach do Sejmu też się tak zachowają, to będzie dla naszych polityków tragedia. Pomysłodawca referendum to Paweł Kukiz. Pytania jakkolwiek by się na nie nie odpowiedziało, to wszyscy są wygrani, także władza może takie referenda organizować do woli. A pytanie finansowania partii – co nie zaznaczymy to wynik ten sam! :P Partie mają wszystkie środki i partia rozdziela ile komu, to jest przecież „inny” system niż dotychczasowy, prawda? :D Jak to już zauważyli ludzie w Polsce za czasów PRL-u: „Tak czy owak sierżant Nowak”! :D Prawo głosu w demokracji jest ważne – ludzie, którzy tak twierdzą przesadzają! :)

Mamy co prawda nowego prezydenta, ale widać, że to pachołek. Z resztą nie tylko i on. A potwierdza to nasza sąsiadka – Angela Merkel. Mówiła ona ongiś, że Ukraina ma się stać państwem federalnym i prezydent Poroszenko nawet się nie zająknął ogłaszając to w orędziu do narodu. Nasza pani premier, Ewa Kopacz, też się nie zająknęła! Angela Merkel zażyczyła sobie ongiś, że Polska ma udzielić Ukrainie 100 milionów euro pożyczki – no i niestety, stało się! :) A to pokazuje kto rządzi w Polsce a i w Europie. Liczą się ludzie poważni: Angela Merkel, Władimir Putin, Barack Obama, François Hollande, Elżbieta II – oni rozdają karty a takie kraje jak nasz czyli Polska może się przyglądać grze lub grać ale na zasadach w/w. I możemy się tylko modlić o łaskawość krupiera! :D

Imigranci. Uchodźcy masowo uchodzą. W USA jest ich 1 500. Barack Obama zapowiedział, że przyjmie 65 000 imigrantów. W co bardzo wątpię! Nawet Wenezuela zadeklarowała przyjęcie imigrantów – ale po co oni to robią to nie wiem! Kraje arabskie zostały o imigrantów zainterpelowane. Kraje arabskie prowadzą mądrą politykę: nie chcą u siebie imigrantów. Zjednoczone Emiraty Arabskie wolały zapłacić 150 milionów dolarów Europie na imigrantów, niż ich przyjmować do siebie. A imigranci chcą do Niemiec czyli tam gdzie są największe zasiłki. Ci, co chcą uciec przed wojną uciekli do Libanu (25% mieszkańców dziś, to są uchodźcy i nikt w Libanie jak w Europie nie marudzi), Turcji, Iraku, Jordanii. A Izrael zapowiedział, że nikogo nie przyjmie i jeszcze się odgrodzi murem. Prawie jak w warszawskim getcie! :P Widać, że Żydzi bez murów żyć nie potrafią! :D A izraelski minister zapowiedział, że jak Iran będzie miał broń atomową, to nikt nie będzie chciał mieszkać w Izraelu. Uchodźcy z Syrii to jeszcze nie, ale jak do Syryjczyków dołączą do rzeszy imigrantów także  Żydzi to możemy tego nie wytrzymać! ;)

A „Gazeta Wyborcza” wypomina nam wiele! Pierwsze co, że Polacy w Austrii też byli imigrantami i te ż na początku były z nimi problemy! Ale o tym taktownie nie mówimy. Około 20 milionów Polaków żyje poza granicami Polski. Jakby tak ich eksmitować, to byłby nietakt. Polski rząd i Polacy obraziliby się na cały świat. :) Dlatego każdy naród powinien mieć swój kraj i go zamieszkiwać, bo z imigracji nigdy nic dobrego nie wyniknęło. Ale „Gazeta Wyborcza” „ujawniła” swego sponsora! :) Dzisiejszy numer tej że gazety zatytułowany: „Arab – nasz brat”. I pytania: czy autor pisze za wszystkich Polaków, czy za siebie i za autorów tego artykułu lub w imieniu całej gazety? Na pewno nie wyraża opinii korzystnych dla Polski i to politycznych, społecznych, itd. „Arab – nasz brat”, przyjmijmy Syryjczyków do Polski, wtedy Syria będzie bezludna i przestanie istnieć, a Syria to sojusznik Iranu i magazyn jego rakiet. Izrael atakuje Iran, Syria ostrzeliwuje seriami rakiet Izrael. Więc Syrię trzeba było wpędzić w wojnę domową. Syria bezbronna i można analizować atak na irańskie obiekty nuklearne. :) I jak tu nie traktować teorii spiskowych i „złych” języków mówiących z pełną powagą, że sponsorem „Gazety Wyborczej” są Żydzi? :)

A jak nasz rząd mówi, że przyjmie imigrantów. Ale rząd nie ma nic swojego. Rząd używa skrótu myślowego! Na nasze to znaczy na nasze – obywateli. My za to będziemy płacić. Pomoc dla uchodźców w Iraku, Turcji, Libanie i Jordanii nie budzi wątpliwości. Oni są uchodźcami zwykłymi. A uchodźcy niezwykli chcą do Europy na zasiłek. Np. Irak. Uchodźcy z tego kraju uciekają do Turcji. A do Arabii Saudyjskiej czy Kuwejtu nikt nie próbuje! Arabia Saudyjska nie chce uchodźców, bo Syria jest bardziej liberalna niż Arabia Saudyjska. Nikt ich tam nie potrzebuje, bo nikt ich nie chce finansować, a i robotników tymczasowych też nie trzeba.

Jak o Syrii mowa to Putin podobno się tam umacnia! Donbas trochę odpuścił, walki ustały, bo trzeba teraz nowe siły na Syrię przerzucić. Rosja ma tam uruchomić swą starą bazę morską, oraz bazę lotniczą – odpowiednio port Taurus i baza lotnicza pod Damaszkiem. I Zachód ma zmartwienie, bo jeśli Putin się tam umocni, to Rosja ma nową kartę przetargową! Putin już rzucił na front walk w Syrii broń strzelecką, granatniki, ciężarówki marki „Ural” oraz transportery opancerzone BTR-82A. Wszystko to za niedostarczone systemy S-300. Jak podały media Rosja nie dostarczyła ich, bo dogadała się z Izraelem. I tak jest jak nie ma się swoich fabryk oraz samego sprzętu wojskowego! Polska też tak ma! :( Zależymy od naszych sojuszników. A „wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły”! Muammar Kadafi też polegał na Rosji. Z Wojciechem Jaruzelskim się przyjaźnił, składał wizyty w Moskwie, a tu go zabito a w Rosji cisza! Co za to Rosja dostała? Na pewno na to pozwoliła i zyskała coś innego. Nie chciał się słuchać lub był niewygodny i go zabito!

Pociąg którego też już nie ma, bo pewnie rozkradli. Sprawa wałbrzyskiego pociągu dalej jest niejasna. Poczekajmy na konkrety, bo na razie to jest wróżenie z fusów i z fallusów! :D

Przypadek pani Ewy Lemankiewicz. Kobieta ma jedną nogę, mąż ją zostawił. Kobieta ma kilkuletnią córkę, a ZUS stwierdził, że jest… W pełni zdolna do pracy! I renta oraz zasiłek jej się nie należą! Ale oczywiście nierobom, patologii się należy. Ewa Lemankiewicz nie pójdzie do Opieki Społecznej i nie zacznie rzucać „kurwami”, to i zasiłku nie dostanie.

Eksmisja matki z Łodzi. Sprawa niejasna. Wioletta Szmajdzik bo o niej mowa. Samotna matka z trójką dzieci, z czwartym w ciąży! Nie płaci czynszu, to ją eksmitują. Ale nie na bruk, tylko do mieszkania socjalnego o wątpliwej jakości. Ale co mnie zastanawia: jest w ciąży, to gdzie jest ojciec dziecka? I całej czwórki? Dzieci zrobił, ale ja go w tle nie widziałem. Nie żebym był złośliwy, ale coś tu jest nie tak… :)

Gary Walling – Szkot operowany w Krakowie. Daj mu Panie Boże zdrowie, ale tu złośliwości! O Szkota musieli zadbać. Niech pokażą w Wielkiej Brytanii jak mają w Polsce zwykli obywatele! Te wielomiesięczne czekanie  kolejkach…

Tygodnik „Newsweek” rozpętał aferę z udziałem szefa „Solidarności”. Już bolszewicy wiedzieli, że władza szybko przejmuje metody działania i maniery władzy obalonej i sprawdza się – Stalin wszystko przewidział! :P Piotr Duda bawił o hotelu w Kołobrzegu. Nie bawił się sam, a nawet ze swym pieskiem! :) Oczywiście, że wszystko fantasmagorie! :) A w odwecie Piotr Duda pozywa „Newsweek” do sądu. W odwecie wyciągnie się pewnie teczki na Tomasza Lisa. A Piotr Duda zapomniał o powiedzeniu rosyjskiego polityka, księcia Aleksandra Gorczakowa: „Nie wierzę w stanowczo niezdementowane informacje.”. No i niestety, zdradził się! :P Jedni i drudzy siedzą w gównie po uszy a teraz wszyscy święci! A najlepsze to jest to, że jak mówią o sobie to nie są szczerzy, ale jak jeden drugiego obrzuca łajnem, to mówią prawdę! :) Także i Piotr Duda i Tomasz Lis prowadzą takie same żywoty. Francuskie porzekadło mówi, że im bardziej coś jest do siebie podobne, z tym większą siłą się zwalcza. Analogia: Hitler i Stalin! :P

Rocznica 11 września. Cóż tu mówić… Ludzi szkoda. :( Ale czy nie to robota samych służb? USA już miały takie pomysły w czasie konfliktu z Kubą – chcieli zestrzelić amerykański samolot, oskarżyć o to Kubę i mieć powód do interwencji. A to Putin zlecił służbom zamach na miasto Budionnowsk i oskarżył o zamach Czeczenów. W linku film o teoriach spiskowych. Po lekturze filmu musze przyznać, że coś może być na rzeczy…

https://www.youtube.com/watch?v=3wkUpr6y3FA