Polska armia i „herbatka u Stalina”…

387Dziś o naszej potężnej armii. :) Wczoraj miało miejsce wodowanie „niszczyciela” i tak większość mediów podawała. Oczywiście brednie! „Kormoran II” to nie niszczyciel, a niszczyciel min (okręt wojny minowej), a to zupełnie co innego. :P Także artykuł, który powinien być 15 sierpnia jest teraz – refleks szachisty, ale lepiej późno niż wcale… :P

15 sierpnia to była rocznica tzw. „Cudu nad Wisłą” lub inaczej „Bitwy Warszawskiej”. Wygrana Polski zbawienna dla Polski a także dla Europy a kto wie czy nie dla świata? Historię tejże wojny możecie znaleźć w Internecie. Tak jak Polacy wygrali pod Wiedniem i uratowali Europę przed tureckim panowaniem, tak i wtedy uratowali ale przed bolszewizmem. Tak czy inaczej mamy być za co wdzięczni walczącym wtedy ludziom.

Nie wyznaję zasady: „my dobrzy, a drudzy źli”. Rosja wygrała słusznie w 1612 roku a my słusznie w 1920 roku, ratując przy tym wiele istnień ludzkich przed „nieubłaganym postępem”!

Ale na samej wojnie się nie skupię! Bo to jak pisałem w Internecie można znaleźć! Ale do tej wojny zdań kilka: że Polska ją wygrała, to chwała Bogu. Bolszewizm to nie była najszczęśliwsza ideologia. Normalizacja w ZSRR była dopiero w 1953 roku po śmierci Stalina. Z resztą generał Tuchaczewski oskarżał Stalina o przegraną. I miał rację , bo to z winy Stalina bolszewicy przegrali! Nie chciał on bowiem przekazać Tuchaczewskiemu z Frontu Południowo-Zachodniego 1 Armii Konnej i 12 Armii. Generałowie (Szaposznikow, Budionny, Tuleniew, Golikow, Tymoszenko, Woroszyłow), twierdzili że rzeczywista odpowiedzialność spada na Tuchaczewskiego, który źle zorganizował operację zdobycia Warszawy. Ale oni przeżyli 1937 rok, czyli czystki w ZSRR. A Tuchaczewski i krytycy „Ojca Nardu, Chorążego Pokoju” nie. Z resztą nie cała wina jest Stalina, ale większość. Z resztą to nie pierwsza wpadka Stalina – II Wojna Światowa. Wszyscy mówią, że to dzięki niemu ZSRR wygrał – dzięki Stalinowi to mało co tej wojny nie przegrał! Braki w dowództwie, bo była „Wielka Czystka” w 1937 roku, żołnierze masowo ginęli, to przypomniano sobie o Polakach w ZSRR! Tworzono polskie armie, polscy dowódcy dowodzili Armią Czerwoną. Ale o tym się nie mówi… :( Gdy Niemcy doszli pod Moskwę, to Stalin przekazał dowództwo swoim generałom! :D A Hitler, gdy zaczął przegrywać, to sam przejął dowództwo i generałów już nie słuchał, a to tylko przyspieszyło nieuchronną przegraną III Rzeszy.

Nawet w carskiej Rosji dostrzegano destrukcję, jaką niosą ze sobą bolszewicy. Wojnę domową wygrali właśnie oni – Denikin i Kołczak nie dali rady bolszewikom. :( W czasie rewolucji dochodzi do władzy bydło! Lenin i Stalin to właśnie chodzące przykłady! Cwani i przebiegli, ale nie mądrzy! A tak na marginesie bolszewicy określali się jako Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza Rosji – Lenin to prawnik, reszta też podobnie – ani jednego robotnika! :P A Hitler NSDAP – partia robotników i nie było żadnego. A Hitlera określa się mianem prawicowca tylko dlatego, że walczył z komunizmem! :D Hitler i Stalin – socjalizm odpowiednio narodowy i międzynarodowy! Żadnej prawicy tam nie było! :P

Na koniec tego działu polecę Wam film, „Herbatka u Stalina”, link poniżej. Film trwa około 80 minut. Postać Stalina dobrze odwzorowana i jego powiedzenia! :) George Bernard Shaw – postać ta ukazana źle. On nie wyglądał tak staro jak w filmie, mówił szybciej i jego poglądy zostały przedstawione zbyt ogólnie. W ogóle ten film, a w szczególności niektóre sceny to karykatura zarówno Stalina jak i Shaw’a. Shaw odwiedzając w 1931 roku ZSRR miał swoje lata, ale nie był taki stetryczały! :P Film polecam – ukazuje co bolszewicy myśleli o sobie, o przeciwnikach i co zwłaszcza ważne – o swoich zwolennikach! :P I ze Stalinem i z Shaw’em w pewnych momentach się zgadzam, a w niektórych wręcz odwrotnie!

https://www.youtube.com/watch?v=faVX3YEkrAY

A teraz o naszej armii. :) Armia nasza na przestrzeni wieków nie wypada najgorzej! Ale z wieku na wiek jest coraz gorzej! :( Dziś kłótnie o liczbę żołnierzy. Ma być 120 000. A mogłoby być nawet 40 000 i to by wystarczyło. Bo dziś nie jest tak, jak przed wiekami, że ilość przechodzi w jakość. Tylko liczba zaawansowanego sprzętu wojskowego. A armia zawodowa wynika z tego, że nowoczesny sprzęt wymaga wyszkolenia. Kiedyś piechurowi dało się karabin, pokazało jak  strzelać i mógł iść w bój. A z nowoczesnym sprzętem tak się nie da! Pobory do wojska to strata czasu, dobrze, że tego nie ma! Nie dość, że płacę podatki na armię to jeszcze zabieraliby mi czas na jakieś pierdoły. Strzelanie na poligonie Panu Bogu w okno! :) A co mnie martwi: płacę podatki na armię a ona robi głupoty! Najazd na Afganistan i Irak tych pajaców! Jak wybuchnie wojna to nie dość, że daję kasę na wojsko to jeszcze WKU wyśle mnie na front. Możecie mnie nazywać „ruskim agentem”, ale jak Rosja nas zaatakuje, to będzie miała rację! To my prowokujemy z NATO bardziej Rosję niż odwrotnie! Przypomnijcie sobie „kryzys karaibski” i porównajcie do sytuacji na Ukrainie! Jak na to, co się dzieje pod granicami Rosji, to wykazuje ona buddyjski spokój! A USA w 1962 roku siały dosłownie panikę, straszyły wojną atomową! A poza tym silna polska armia to zagrożenie dla świata – wysyłanie jej na misje zagraniczne, nasilenie działań dywersanckich wobec Rosji i innych krajów!

Żeby mieć silną armię to trzeba mieć i rozum – nasi politycy tym nie dysponują i mając do dyspozycji potężną armię zaczną się nią wysługiwać – przypomnę, że Wojsko Polskie zostało wysłane do Afganistanu i Iraku za łapówki i za obietnice! Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski i 15 milionów dolarów za więzienia CIA i właśnie PKW Afganistan i PKW Irak!

A silna polska armia bez mądrego rządu? Tragedia! Widzieliście, żeby USA, Rosja, Chiny się komuś wysługiwały tak jak Polska NATO czy USA? Silne kraje się nie wysługują! Korea Północna też się nikomu nie wysługuje, Brazylia, Indie. Te państwa nie wysyłają armii na żadne wojny! Niemcy i Francja oraz Wielka Brytania mimo pozycji mocarstw się trochę kompromitują. Turcja i Pakistan wysługują się USA ale nie za darmo – doją Stany ile wlezie. :) Chyba, że ktoś jak to minister Sikorski mówił, że Polska robi „laskę za darmo” to jego sprawa. :P Ja byłbym za tym, żeby nikomu nie robić! A jak ktoś chce robić, ale nie za darmo i twierdzi, że nie ważne „czy” a ważne „za ile” to radzę zmienić profesję i zatrudnić się w agencji towarzyskiej! :P

Sam pragnę silnej polskiej armii. Ale jak mówię, bez dobrego rządu, to ta armia wiele znaczyć nie będzie! :( Silna armia + mądra polityka daje potęgę. Silna armia i ogłoszenie neutralności w wielu sprawach na świecie! Na tym potęgę swą zbudowała Szwajcaria! Szwajcarów w Afganistanie i na świecie nikt nie morduje! A innych i owszem!

Premier Ewa kopacz mówi, że armia się będzie modernizować w oparciu o polskie technologie. To popatrzcie na te „polskie” technologie, wszystko sprawdziłem, jest potwierdzone… :(

Ciężarówki Jelcz – firma zostały wykupiona przez niemiecki MAN,

Haubica „Krab” – wieża z Wielkiej Brytanii, podwozie czołgu T-72B,

Haubica „Kryl” – wzorowana na francuskiej haubicy „Cezar”, elektronika dostarczona przez izraelską firmę „Elbit”.

Korweta „Gawron” – zaprojektowana w stoczni w Hamburgu, (Niemcy),

KTO Rosomak – produkowany na licencji wóz Patria AMV, na licencji Finlandii,

KWZT „Mamut” – we współpracy z Czechami,

Nowe ciężarówki „Star” produkowane na licencji austriackiego pojazdu „Steyr 12M18”,

PZL „Grom” – polska wersja rosyjskiej „Igły”,

PZL Mielec (produkowano polskie myśliwce, np. PZL I- 22 Iryda) – 100% własność USA,

PZL Świdnik (produkowano polskie śmigłowce) – właściciel to spółka Augusta – Westland,

Radar „Liwiec” – wzorowany na rosyjskich radarach,

Rakiety przeciwlotnicze Aster (włosko-francuskie), na podwoziu Jelcza,

Rakiety przeciwokrętowe NSM, kupione w Norwegii, na podwoziu ciężarówki Jelcz,

Poza tym okręty z USA, Norwegii określane przez te państwa jako „dary dla Rządu RP”.

Ja widzicie nic nie jest realizowane w ramach polskiej technologii! :( To tylko niektóre przykłady, ale ich jest więcej! :( Oczywiście są też czysto polskie akcenty jak np. CKTO „Hipopotam”. Ale to kropla w morzu.

Jako Polska nie potrzebujemy dział, wozów opancerzonych, ale obronę przeciwrakietową, przeciwlotniczą i docelowo broń atomową. To dziś się liczy, a nie „zabawki” które kupujemy! Potężni wojskowo jak USA i neutralni jak Szwajcaria – to jest klucz do potęgi Polski!

A defilada z Warszawy – porażka. Żołnierze idą jak krowy na łąkę! W szczególności żołnierze z USA i Kanady! Zobaczcie defiladę z Chin, to jest defilada! Link poniżej. Rosję na defiladę zapraszać – trochę śmiesznie by było – zwycięstwo nad bolszewizmem i Rosjanie defilują! :D Ale Rosja na 9 maja nas zaprosiła, a USA nigdy! :(

https://www.youtube.com/watch?v=YoC0Xcjko0A

No i ze świata!

Rok szkolny się rozpoczął i wielu uczniów, jeśli nie wszyscy mieli zmartwione twarze, bo znowu trzeba będzie do szkoły! :( Ale w telewizji jakoś nic nie mówiono już o zamachu na szkołę w Biesłanie w Osetii Północnej 1 września 2004 roku. Zginęły wtedy 334 osoby!

Na Litwie strajk uczniów, bo to znowu niesnaski polsko-litewskie. Jeszcze postała jakaś filia NATO w Wilnie. I Litwa będzie sądzić 66 zbrodniarzy, którzy pacyfikowali Litwinów w latach 90-tych w czasach upadku ZSRR – 64 będzie sądzonych zaocznie! Dwóch jedynie stanie przed niezawisłym sądem!

W Izraelu 33 000 chrześcijańskich dzieci nie może iść do szkoły bo Izrael nie chce ich finansować.

Modny temat to imigranci! Dla zastanowienia: czemu imigranci nie wybierają Kuwejtu, Kataru czy Emiratów Arabskich? Bo tam jest surowe prawo imigracyjne! Nie ma zasiłków, nielegalnej imigracji – grozi za to więzienie (nie takie jak w Europie) i deportacja! A jak szybko nie znajdzie się tam pracy to też deportacja – z reguły trzeba już mieć miejsce załatwione, żeby tam w ogóle przyjechać!

„Europa ma prawo moralne przyjmować imigrantów” – twierdzą premier Kopacz i pierwszy sekretarz UE Donald Tusk. Otóż nie! Moralne to mają USA, bo to one są głównymi organizatorami i to finansują! A poza tym imigranci powiedzieli nie wprost po co chcą do Niemiec! Chcą się tam osiedlić, bo tam są najwyższe zasiłki – to nie jest ucieczka tylko inwestycja na przyszłość! Premier Węgier mówi, że ten kto doprowadził do kryzysu, ten niech bierze imigrantów! I słusznie! :) A asymilować się nie będą! Zrobią getta jak Turcy w Niemczech – policja tam nie jeździ, Niemcy nie chodzą – jeszcze więcej im ich trzeba? Imigrantów potrzeba jeszcze więcej, a Niemców z tej głupoty wyleczą, a jak nie wyleczą, to głupi umrą! :P

Pociąg ze złotem w Wałbrzychu! Podobno już go znaleziono! Najnowsze polskie georadary już działają! Ile tam można będzie trafić? Wypić i zakąsić za kilka milionów! :) Jeszcze pociągu nie odnaleziono, nie wydobyto go na powierzchnię, a już dzielimy skórę na niedźwiedziu! Policja zabezpiecza teren, bo nie tylko Skarb Państwa chce, aby do ich łapek złoto im się przykleiło, ale co z tego wyjdzie – zobaczymy! ;)

Referendum i jakże trzy ważne pytania: 6-cio latki do szkoły, JOW-y, podatnik. Nie mam dzieci – niech się wypowiedzą ci, co dzieci mają oraz psychologowie i pedagodzy! JOW-y – widzę moich radnych w Sejmie – Boże! Ale to i tak lepsze niż obecny stan, chociaż pomoże tyle, co umarłemu kadzidło… Widzę moich radnych, starostę, burmistrza – wszystko idioci! Oni nic nie zmienią! I wprowadzenie zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika – tak powinno być od dawna! Prawo karne, ale nie skarbowe mówi o tym, że wszelkie wątpliwości zalicza się na korzyść oskarżonego! A na pewno kilka procent zagłosuje przeciw – i jak tu mówić, że ludzie są równi? Jak widzicie ktoś zadbał, żeby poważne pytania na referendum nie zagościły.

No i Polska doznała afrontu! Polska miała być jednym z mediatorów w sprawie konfliktu na Ukrainie. Ale Rosja powiedziała „niet”! Ukraina to samo, nie chciała Polski przy stole negocjacyjnym! A to potwierdza „silną” pozycję Polski w Europie i na świecie! :P To pokazuje, że Rosja to wiadome, ale i nawet Ukraina woli rozmawiać z prawdziwymi przywódcami a nie z Polską. A to pokazuję, że wiele, żeby nie mówić wszystkie kraje świata nas nie cenią! Polska coś wynegocjuje ws. Ukrainy, ale musi się zapytać Rosji oraz Niemiec i Francji czy takie umowy mogą być! Czy to nie jest sprzeczne ze zdaniem tych państw – okaże się, że możemy mieć inne zdanie niż Niemcy, ale już to zdanie się nie liczy! :P

Angela Merkel pokazuje, że to ona ma ostatnie zdanie! :) Kiedyś wspominała, ze Ukraina stanie się federacją – no i dzieje się to! Nawet prezydent Ukrainy nie wniósł weta! Nawet się nie zająknął! :P A to pokazuje, że jest to figurant! Rosja i Niemcy się dogadały, że Ukraina będzie federacją, potem plebiscyt na Ukrainie i historyczna Noworosja czyli Donieckie Zagłębię Węglowe, Ługańsk i okoliczne ziemie wrócą do Rosji! Ukraińscy skrajni nacjonaliści (banderowcy), protestują uzasadniając to, że Rosja, jeśli Ukraina będzie federacją przejmie te ziemie i przejmą. Ale oni nie mają nic do powiedzenia! Putin i Merkel widać się dogadali i Petro Poroszenko wykonuje rozkazy! Nawet się nie stawia, bo wie, że Merkel może go obalić, a Putin znacjonalizuje jego zakłady, które ma w Rosji. Co cenniejsze dla prezydenta Ukrainy: jego biznes czy dobro jego kraju – sami widzicie. Nasi politycy mają takie same zapatrywania! :(

Polska niepokonana reprezentacja w piłce nożnej pewnie przegrała z Niemcami 1:3 we Frankfurcie nad Menem. Mecz niczego sobie. Ale Niemcy mnie nie zaskoczyły, bo pokonały gwiazdorów naszej reprezentacji. :P