Resocjalizacja w Polsce…

6a00d83451c49a69e2015433a97a7a970c-800wiResocjalizacja – proces modyfikacji osobowości jednostki społecznej w celu przystosowania jej do życia w danej zbiorowości, a w węższym rozumieniu w społeczeństwie. Polega on na tym, iż poprzez odpowiednie zabiegi kształtuje się u tej jednostki normy społeczne i wartości, których nie miała ona możliwości przyswoić wcześniej w trakcie socjalizacji. Celem resocjalizacji jest jednocześnie spowodowanie, iż rezygnuje ona z przyswojonych do tej pory reguł działania stających w sprzeczności z systemem aksjonormatywnym tej zbiorowości…

To oczywiście w pięknie brzmiącej teorii. Naiwni oczywiście wierzą, że najgorszy zbrodniarz trafiający do więzienia, po opuszczeniu go przestrzega prawa, prowadzi moralne życie – nic z tych rzeczy!

Jak już mi się tak w poprzednim artykule zebrało na szczerość i wspominki, to nie będę i dzisiaj sobie żałował! ;) Większość ludzi nie chce o tym mówić, nie mówiąc już o pisaniu, bo to jest rejon niesłychanie „śliski”! Pulitzera za to nie dostanę, ale nie taki jest też cel. Chcę napisać, coś prawdziwego, czego nie będziecie mieli okazji poczytać w gazetach codziennych!

Będąc na praktykach w tzw. „Domu Spokojnej Starości” pracowali tam więźniowe – recydywiści. Jakiś debil wymyślił sobie unijny program (pewnie za dobrą zapłatę), że więźniowie pracując z takiej placówce nabiorą… Czego? Wg. programu: „uczą się pracowitości, obowiązkowości, współpracy z ludźmi” – ale ja to już kiedyś widziałem! :P Znajomy uczęszczający na prace społeczne pokazał mi te śmieszne papiery i tam też były takie frazesy mające niewiele wspólnego z rzeczywistością! Więźniowie niczego się nie uczą! A jak się ich poobserwuje to można powiedzieć, że ma się do czynienia z atawizmem – i tutaj nie żartuję! Potwierdza się moja ulubiona teoria, że to już nie szympansy, ale jeszcze nie ludzie! :P Ewolucja w ich wypadku będzie jeszcze trwała setki lat! I jak tu nie wierzyć w złośliwe głosy, że ludzkość musiała mieć więcej niż jednego przodka… :) Lub też niektóre osobniki jej nie ulegają. Czyżby Irlandczyk George Bernard Shaw oraz obywatel USA Oliver Wendell Holmes mieli rację? Jakbyście nie przypominali sobie, to przytaczam poniżej:

Jak pisał w latach 20-tych XX wieku Oliver Wendell Holmes sterylizacja osób „gorszych” jest właściwszym rozwiązaniem, niż „czekanie aż potomstwo degeneratów zostanie skazane na śmierć za przestępstwo, umrze z głodu lub przez swoją głupotę”. Do eutanazji osób „nieprzydatnych” społecznie wzywał George Bernard Shaw. Jego zdaniem powinno się takim ludziom kazać „uzasadnić swoje istnienie”, a jeśli nie byliby w stanie tego uczynić, to ich zgładzić. Jak widzicie grupa społeczna zwana „więźniami” nadaje się do tego znakomicie! :)

Nie wiem czy mieliście okazję z tym czymś pracować, ale ja miałem! Więc mogę coś na ten temat napisać! Napatrzeć się i nasłuchać się można, ale z pewnością od większości niczego mądrego. Czego w ogóle może nauczyć więzień? Pytanie retoryczne! Wiadome, że niczego, bo to nieudacznik! :D I opiszę wszystkich! Nikt nie jest bez grzechu wobec Boga i bez winy wobec cara! A ci debile zwłaszcza. Jedyny grzech o jaki nie można ich posądzić to myślenie. :P

Pierwszy jegomość z Małopolski – 25 lat za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Fan Wisły Kraków. Oczywiście zna człowieka, który rzucił nożem we włoskiego piłkarza Dino Baggio. A po wyjściu na wolność zrobił napad na sklep z maczetami! :D Geniusz niewątpliwy! Absolwent liceum dla dorosłych. :D Co prawda zna język niemiecki w stopniu bardzo dobrym, ale to tylko dlatego, że kilka lat za komuny siedział w Niemczech i Austrii – za komuny był na Zachodzie, a to pokazuje gdzie musiał mieć kontakty – SB lub UB. Z resztą jego ojciec był wojskowym w małopolskiej jednostce powietrznodesantowej. Ma około 55 lat dziś. Za sobą trzy małżeństwa, jest w czwartym. Oczywiście musi mieć i ma (widziałem) swego przydupasa, który mu tam pilnuje interesu. Nawiasem mówiąc kiedyś przed ZK widziałem typowego gangstera – chyba był na przepustce – 2 metry wzrostu, 1,5 metra w barach, łysy. A obok niego tępa blondyna i mający 1,5 metra wzrostu kto? Chyba jego eunuch! :D Ale gangster jak to gangster – musi mieć takich pajaców i eunuchów oraz „żołnierzy”, bo bez nich by nie istniał. A sam przecież łapek sobie brudził nie będzie! Jak widzimy na eunuchach świat jest oparty. :) Debili mafiosi znaleźli, to debile na niego robią! A tak nawiasem mówiąc, to może u nich szukają u nich ochrony! :P Ale to odskocznia! Ten jegomość jeszcze gdy był w kryminale już wiedział, że do „zawodu” wróci i nie krył się z tym! Miał już trzy żony – co te głupie kur*y w tym widzą? A to potwierdza teorię o atawizmie i niedorozwoju umysłowego tych kobiet! I Shaw nie miał racji? Ale o nim będzie inny film. W tym jego poglądzie przedstawionym ma początku trudno się nie zgodzić! Ponadto! Co się o klawiszach (strażnikach więziennych) dowiedziałem. Zwykłe kur*y! I to nie od niego jednego wiem! Starożytni Rzymianie mieli rację: kto upilnuje strażników? Wnoszą oni dla więźniów „lewe” paczki żywnościowe, a nawet telefony komórkowe i narkotyki! Ile było afer, że klawisze wnoszą komórki? I trudno nie uwierzyć, że dzięki nim gangsterzy kontrolują gangi na wolności! :( A klawisze z więźniami są na „cześć”. W czasie wizytacji klawisza widziałem na własne oczy! A sobie nawzajem klawisz więźniowi i odwrotnie krzywdy robić nie będzie!

Drugi to pajac z Zagłębia Śląsko – Dąbrowskiego. Kibol Widzewa Łódź, 35 lat. Mieszka na Zagłębiu, ale pochodzi skąd nie wiem – mieszka u żony, bo sam frajer jest gołodupcem – podobnie jak większość więźniów. Skazany na 15 lat za porwanie połączone ze szczególnym udręczeniem dla okupu. Sąd oprócz więzienia nakazał zwrot 200 000 złotych okupu, bo na tyle wyceniono majątek jego żony, bo sam nie ma nic. A okupu dostał… 500 000 złotych! 300 000 na czysto! A Konfucjusz mówił, że czyn po ukaraniu nie może się opłacać, bo wtedy prawo jest chore – witamy w Polsce! :( Frajer ma kasę za nic! Studia zaoczne z ekonomii. Opowiadał jak je zrobił – cały rok kupił wykładowcy lodówkę, bo mu się zepsuła. A o ekonomii z nim pogadałem – kompletny cymbał. Potwierdziła się moja teoria: albo wykładowcę pobił lub zastraszył albo przekupił. Jego tytuły naukowe są nic nie warte, bo on kradnie pieniądze, a nie je zarabia! Z resztą chłopaczek z tzw. „dobrego domu”! Nic mu nie brakowało! I widać było, że laluś. Żonę sobie wziął chyba jako matkę, a ona widać było lubiła go niańczyć. :P Oczywiście chodzący przykład resocjalizacji: zapytałem się go, co zmierza robić po wyjściu, a on bez zająknięcia, że ma kolegę, który wymusza haracze i ma go wkręcić – bez mrugnięcia okiem! A jego żona siedzi i słucha – widać kurwie to nie przeszkadza, że ma męża śmiecia. Kto podważy teraz tezy Shaw’a czy Holmes’a? Telefon też  miał i słyszałem, że załatwia dalej „biznesy”. I nawet się nie krył, bo przyjechali do niego kumple z Łodzi (były kibol Widzewa Łódź), a samochód o numerach „EL ******” to co, jak nie Łódź? A najlepsze, że jego głupia żona – wygląd szczura na którego łeb nałożyć blond perukę – wyszła ze spotkania w pokoju, który przyznała mu kierowniczka, ze spermą na mordzie! Ha, ha, ha… :D Patrzy na mnie głupio i mówię jej, że ma iść do lustra. A ona już mordę umyła i uśmiechnięta wraca. I widać jak mąż ją szanuje – przyjedź 150 km, obciągnij i wypier… bawić moje dwie córki! Przecież to coś powinni „zaszklić” i obwozić po świecie jako przykład głupoty w stanie krystalicznym!!! :D Powiedział, że ma mu iść po papierosy i poszła! :) Takiego głupiego bydlęcia nigdy w życiu nie widziałem! Nie będę małżeństwa tych dwóch tępaków więcej opisywał, bo nie dam rady. Tj. jak sztorm na oceanie – nie da się opisać, to trzeba zobaczyć! :P Usłyszała ode mnie kilka słów prawdy to się obraziła śmiertelnie – i dobrze. Wstyd się przyznać, że się zna takie gówno! Jej fagas też się obraził za powiedzenie prawdy. Do poprzenika z Małopolski kłaniał się z pas a mi „kozaczył”, ale i to miało kres. :) Na naszym ostatnim spotkaniu na pożegnaniu tradycyjnie „kozaczył” i na pożegnanie dostał prawy sierpowy w zęby! :D Mina więźnia – bezcenna – każdemu wypada życzyć! ;) A z 1/3 skazanych bywały takowe incydenty, moje z nimi, a także między nimi samymi!

Dwóch następnych z Łodzi. Jeden fan Widzewa i jeden ŁKS-u. Jeden za kradzieże samochodów i za paserstwo, a drugi za uszkodzenie ciała i pobicie. Akurat nie najgorsi! Jeden kradł w Niemczech i w Polsce luksusowe samochody, rozbierał je na części, handlował nimi. I tylko tym się trudnił. Tylko tym chciał, a podobno miął “poważniejsze” propozycje, ale nie chciał i słusznie! Przestał być wolontariuszem, bo podobno rodzina chciał go wyślizgać na jakimś majątku. I to poważnym! Zdenerwował się, mówił, że jak przyjedzie to załatwi swoje sprawy – rodzina to odebrała jako groźby i go odwołali. Jego następca też z Łodzi lub spod. Pracował jako kelner. A trafiło mu się obsługiwanie bandy gnojków. Zaczęli z niego kpić – wylądowali z połamanymi szczękami, połamanymi nosami, itd. Przenieśli go, dalszych jego losów nie znam! Dwóch co mogliby dostać zwolnienia warunkowe ich nie dostali, a śmiecie dostali jeszcze jakże rewelacyjne opinie! Oczywiście to też nie byli aniołki! Każdy więzień będzie chciał z Was coś wycisnąć! Kilku chciało abym im nagrał kilka piosenek i nagrałem! M. in. oni. Ale za kasę. Oczywiście kasa z góry! :) Na pięciu jeden się nie rozliczył – połasił się aż na 70 groszy! I taki pajac ma żonę i dziecko! :D 0,7 złotego zrobi go milionerem. Ale im większy szmaciarz tym więcej tak próbuje kombinować! A ten kombinował i za to większość życia przesiedział, a kumple go wyrżnęli z kasy, cwaniak poszedł siedzieć, a kumple byli na wolności i korzystali z pieniędzy! :D

Kolejny też z Zagłębia Śląsko – Dąbrowskiego. Wyłudzenia kredytów. Jak dla mnie frajer, płotka wrzucona do akwarium z rekinami! A co ciekawsze: on siedzi, jego żona też, syn także, a córka na wolności żyje z Pomocy Społecznej z nieślubnym dzieckiem! :P A i pokazał jaką kartkę na święta do niego wysłała! Kartka nie podpisana, nie wiadomo od kogo, z wdrukowanymi życzeniami! :D I niech ktoś powie, że George Bernard Shaw oraz Oliver Wendell Holmes nie mają racji! No mają! :) Oczywiście pieniędzy napożyczał od kogo było można i tajemniczo zniknął! A poza tym dał się przyłapać na sprzedaży narkotyków staruszkom i innym! I co na to powiecie? Tego byłem świadkiem! Jeden ze staruszków przedawkował i zaczął mieć jakieś halucynacje! A pielęgniarki myślały, że znowu wypił, bo do trunkowych należał! :) Więźniowie jak widzicie – ludzie interesu! Oczywiście nielegalnie posiadał telefon komórkowy, jak większość więźniów tamże! Jednemu musiałem dupę ratować, bo przyszedł klawisz – służbista i pytał czy to mój – cóż miałem powiedzieć – mój, mimo że nie mój! :(

Kolejny z Chorzowa. Fan chorzowskiego Ruchu.Za kradzieże samochodów i paserstwo. On akurat do zniesienia. Robił co trzeba, ale też kawał chu*a! :) Lubił namiętnie palić papierosy, przez co co chwilę włączał czujniki dymu! Także posiadał telefon, nielegalnie! A co najlepsze – klawisze o tym wiedzą, że je mają! Nawet jak widzą, że dzwonią, to nic nie robią! A w więzieniach myślicie, że jest inaczej? Nie. :(

Kolejny to drobny złodziejaszek spod Opola. Również absolwent liceum dla dorosłych. :D Skoda, że szkoły podstawowej nie ma zaocznie, to może też by skończył! :D A frajer chciał startować na studia zaoczne – i taki debil będzie miał stopień magistra!? Ręce opadają… :( Kibol klubu OKS Odra Opole. Znam kilku, ale ten z tych wszystkich to największy, żeby nie mówić jedyny debil. :D Chwalił się raną jaka odniósł podczas tzw. ustawki z zwaśnionym klubem, że dostał nożem. Ja oczywiście słuchałem z zaciekawieniem. Ale myślał, że nie wiem, że tak wygląda rana po… Wyrostku robaczkowym – identyczna! :D Ponadto ustawiczny złodziej! Miał zrobić paczki dla więźniów, którzy dali mu na nie pieniądze. I więcej go już nie widzieli. Ponadto z placówki pokradł klucze, wiertła i inne. Chcieliśmy robić remonty a tam były braki. Na magazynie też nie było. Ale więźniowie nie dali za wygraną, także miejmy nadzieje, że mu te „lepkie łapki” połamią! :) Cwaniak i frajer a wpadła mi w ręce jego opinia napisana przez moją kierowniczkę – sumienny, wysoka kultura osobista i takie inne pierdoły! Ona z nim nie pracowała, to takimi komplementami mogła sypać jak z rękawa. Odbywał karę, za kradzieże… płotów! :D W nocy z kilkoma frajerami rozkręcał płoty i wywoził na złom. A najlepsze, że jego kompan zgubił podczas kradzieży… Portfel z dokumentami! :D Ma około 26 lat i „elitarną” szkołę, oraz pobyt w zakładach poprawczych. Jeszcze nie wyszedł warunkowo, a z placówki pokradł co mógł. I po co to żyje? Ma żonę – wzięła sobie akie gówno a to świadczy o jej ilorazie inteligencji. I takie coś pójdzie do wyborów i głos idiotki jest równy z moim?! A jeszcze ma syna – zakład, że nie daleko pada syn od ojca. ;) Można by całą trójkę zutylizować!

Kolejny pochodzi z Białegostoku. Fan miejscowej Jagielloni Białystok. Niewiele o nim się dowiedziałem. Małomówny, poważny, śmiać się nie lubi – mój charakter. Bardzo dobrze się z nim współpracowało! Dostał chyba 15 lat a dostał wolontariat i ma wyjść po 10 latach. To, że się dobrze pracowało, to nie zapominałem, że to więzień. Nie każdy więzień oczywiście to „nieczłowiek”, ale większość! Chciał mi wmówić, że on ma zasady – jak oni wszyscy, z resztą! Nie wiedział co mi odpowiedzieć na rozumowanie debili z więzień – pedofil zły, bo krzywdzi dziecko. Ale on lepszy, bo zabił dziecku ojca, ale dziecku nic nie zrobił, to lepszy, bo nie zrobił krzywdy dziecku. A że dziecko nie ma ojca, to dla debila nie ma znaczenia.

Kolejny człowiek z Mazowsza, ale mieszkający na Śląsku. Podobno za zabójstwo, ale mu nie wierzę jak psu! On się nie przyznał, ale inni mówią, że przestępczość zorganizowana. I im wierzę! Więźniowie dostają różne ubrania. On dostał nie zieloną czyli przestępstwa zwykłe, ale szarą czyli właśnie przestępczość zorganizowana. Czerwone to „niebezpieczni”, a oni murów ZK nie opuszczają. Podobno za zabójstwo dostał 15 lat, ale nie chce mi się w to wierzyć, że za to. Na robocie się znał – to mu trzeba przyznać. Ale większość życia spędził w więzieniach. Także CV bogate, ale w co – nie wnikam! Oczywiście jego spiżowa teza: jak kobieta wie, że ktoś jest więźniem i bierze go sobie to jest „***”! I to jest prawda! :) On sam to potwierdził! Właśnie po niego przyszła „***” – blondyna młodsza od jego córki o 10 lat! A jego córka ma chyba ze 40 lat, a on ze 60 lat!!! Mógłby być jej ojcem. Fajnie co nie? I jeszcze miał żonę, albo ze dwie, w każdym razie kolejne małżeństwo! Łamie sam prawa przez siebie ustanowione! Ale na bezrybiu i rak ryba, jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma. :P Oczywiście dziewczę z patologii…

Kolejny to kolega poprzedniego z Chorzowa, za zabójstwo. Ustawka z Ruchu Chorzów z Polonią Bytom. Ale on był prekursorem wolontariatu więźniów, jeszcze mnie tam nie było! Jego tam znali, ale i tak kontrolowali, szczególnie nasza ober kierowniczka. Jak w „Samych swoich” weszła i jak Pawlak i czegoś chciała! :D A chciała zobaczyć co robimy siedząc na przerwie przy kawie i herbacie. Ot taka ciekawa wydra. :P A on sam przywitał się dość ciepło z jedną z mieszkanek placówki. Dowiedziałem się, że… Uprawiali seks! :D A ona jeszcze nie ma 50-ciu lat! Więźniowie jak widzicie nie żałują sobie! :)

Kolejny z Wrocławia. Pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Kibol WKS-u Śląsk Wrocław. Typowy kibol – cwany frajer. Bez matury, ale z solidną podstawówką! :D I o nie jest akurat żart, tylko prawda! Określa się jako prawdziwy Polak, ale wywodzi się ze Wschodu, z Ukrainy – i wygadał się, że miał dziadka Banderowca, ale „prawdziwy” Polak. :P Chwali się, że u kobiet ma powodzenie – tzn. że kobiety to idiotki! Jak to więzień mózgu nie ma, ale wygórowane mniemanie o sobie! I idiotki na niego lecą! Nie kobiety, ale idiotki! Np. siostrzenica starosty uczęszczająca w gościnę do placówki. :) Ona zapatrzona, oraz kierowniczka, mówi, że to dobry chłopak. Powiedziałem, że jak taki „dobry” to jej córka jest panną, to niech go bierze jak taki dobry, bo ktoś ją może ubiec – czerwona ze złości! :) Kilku więźniów zwierzyło mi się, że mieli kontakty seksualne z dziewczynami poniżej 16-tego roku życia – pedofile! :D I to właśnie ci „gitowcy” oraz ich koledzy też! Im za mniejsze przestępstwa okazuje się bardziej porządny! Małolaty są tak głupie to je najłatwiej „przełożyć”. Jakby ktoś nie wiedział, to szacunek dla kobiet mam, ale dla KOBIET, a nie dla byle czego i to nie mającego mózgu! Małolata z mojego małego miasteczka tez ma jakiegoś cwaniaka z miasta i chwali się, że to jej chłopak. A jego znajomy powiedział mi, że jest z nią teraz, a czy będzie jutro? Zadeklarował podobno, że to doraźne, a potem gówniara będzie płakać i że ma złamane serce, ale że rozumu nie ma, to nad tym nie ubolewa! Kobiety narzekają na mężczyzn, ale żadna na własny rozum! Efekty są widoczne, że po ślubie kobieta widzi, że wzięła debila na męża czy innego takiego, np. więźnia. A poza tym wymsknęło mu się, gdy opowiadał o koledze, że na wolności ćpał klej a w więzieniu miał chociaż „czyste” narkotyki. Nawet nie zdawał sobie sprawy z tego, co powiedział. A kto to wnosi? Więźniowie! Jak klawisz dostanie działkę z zysku, to nie kontroluje więźnia, nie przeszukuje. A zdarza się, że klawisze z tego żyją lub dorabiają! Ponadto jeden z więźniów dorwał jego notes a tam adresy i numery telefonów kilku klawiszy – potwierdzają się plotki, że to był konfident! Też zajmował się narkotykami w więzieniu, kilka bójek i nie ukarali go dodatkowo. Czyżby teoria spiskowa czy fakt? Poza tym siostrzenica starosty – Ślązaczka, ale głupsza niż normy przewidują i to o szkolnictwie najniższym! Pogadać z nim może, pobawić się też, ale to typ macho, więc na męża go nawet nie chciała! Ale jeden z więźniów pocałował jedną z kobiet z personelu w rękę (28 lat), a ona się zarumieniła i zawstydziła. Zrób coś romantycznego a każda kur*a poczuje się jak księżniczka! :P Oczywiście nasz Wrocławiak a tak naprawdę o hadziaj, za pobicie ze skutkiem śmiertelnym niewinnego mężczyzny, ale jakie to on ma niby zasady, jaki rycerski. Kreuje wizerunek „prawdziwego mężczyzny”! :D A z niektórych z tych ludzi się śmiał i pokpiwał! A to nie jest rzeczą nową – tak to jest jak strzęp wiedzy z kretynów się sprzymierzy głową! :P A obok siostrzenicy starosty nawet dyrektorka placówki chodzi na paluszkach! Poprzedni dyrektor zorganizował remont budynku, ale on załatwił więcej niż starosta, i on poczuł się zagrożony i pod błahym powodem go zwolnił i dał szeregową pracownicę administracji na dyrektorkę i ona sę słucha. Nota bene żona klawisza. A ta siostrzenica ma tam pracować – to na pewno ze względu na jej kompetencje, jakże by inaczej?

Kolejny z Opolszczyzny – niedaleko mnie mieszka – kradzieże. Drobny złodziejaszek. Kradł jak nikt nie widział i kradł „drobne”. To nawet nie ma o czym mówić…

Kolejny ze Śląska za napad. Fan Górnika Zabrze. Biografia piękna jak ci wszyscy! Były ćpun. Zatem szerokie horyzonty na przyszłość. :) Dość robotny, ale tam trzeba takim być. Bo był więzień co się robić mu nie chciało i nie dokończył wolontariatu. Niby normalny, ale zawsze to więzień i to nigdy normalne nie będzie. Ale dało się pracować i to bardzo efektywnie i efektownie. Także posiadał telefon – jak większość! :) Ale to jest zakazane, a jakże…

To był ostatni w mojej „karierze” w tymże ośrodku! Nie chciało mi się już tam chodzić, a i nie było już po co! Ja zrobiłem to, czego wymagał mój „Geschäft” i można było odejść, ale nie „jak zwykle”, ale z „gracją”! :) Przez taktowne złamanie regulaminu musiałem z „żalem” :D opuścić placówkę! :P A taktownie „dałem” się złapać. Nawet to nie było trudne! :) Wnoszenie alkoholu na teren placówki – dosłownie jedno piwo, ale dałem się złapać w odpowiednim momencie i to wystarczyło! Na cztery moje przełożone dwie „przymknęłyby oko”, ale te dwie a ta jedna w szczególności! :P

Oczywiście, gdyby niezawisły sąd i prokuratura by się do mnie zgłosiła w tych sprawach, szukając frajera za świadka, no to chyba wiadome, że sobie to „zmyśliłem”, są to oczywiście plugawe oszczerstwa, kłamstwa i kalumnie! :P Oczywiście nie mam „żelaznych” dowodów, które ostały by się przed niezawisłym sądem! :P

I na marginesie: niczego więźniom nie zazdroszczę, bo nie ma czego! Powodzenia u kobiet nie mają tylko u „pustaków” – ja też miałem okazję być z takim czymś w związku, ale zrezygnowałem – aż tak nisko się jeszcze nie cenię. Może jak będę bardziej zdesperowany! :P A jak Wy maci być na starość w placówkach opiekującymi się ludźmi starszymi, to odradzam. Wypróbujcie moją teorię – jak ja zniedołężnieję tak mocno, to się wolę powiesić, ale nie być tam – tam już nie jest życie, tylko wyczekiwanie na śmierć! :(

A na koniec tematu przewodniego: kto wierzy w resocjalizację i sprawiedliwość, że śmierdziele z więzień są przez karę ukarani ten sam sobie szkodzi. :P A jak ktoś ma inne zdanie i wierzy w resocjalizację, to podam do wglądu staropolską myśl: „kto się chuj*m urodził, kanarkiem nie zdechnie”! :P

Większość Polaków jest przeciw prawu islamu, (szariat). Ale to przy okazji można i ja to robię na każdym kroku nie tylko tym pytaniem, ale wieloma innymi zobaczyć, czy ma się do czynienia z idiotami – Polacy niestety mądrością nie grzeszą! :(

Test dla Was: czy jesteście za szariatem? „Tak” lub „nie”. A pytanie inne: czy jesteście w stanie powiedzieć co to jest szariat i jakie ma zasady? :) Jeśli tak to OK, ale jeśli nie, to świadczy o poziomie umysłowym! A w zasadzie o jego braku! Jeśli chcę się wypowiedzieć, „tak” czy „nie” to muszę wiedzieć co ten termin znaczy. A większość jak usłyszy „prawo islamu” to od razu nie! A prawo to przewiduje karę śmierci za: zabójstwa, gwałty, pedofilię, porwania, napady. Za kradzieże obcięcie rąk – złe prawo? Dziś w Polsce jest około 120 000 więźniów. Po jego zastosowaniu byłoby o 4/5 mniej! ;)

A na świecie rewelacje. :)

Ustawka kiboli Zagłębia Sosnowiec i Arki Gdynia nie doszła do skutku ze względu na energiczną akcję policji. Akcja jak dla mnie nie potrzebna. Poza stadionem, osób postronnych nie było – sami zainteresowani. A w prawie dalej nie ma żelaznej zasady, że chcącemu nie dzieje się krzywda.

A w Łodzi znowu ŁKS wojuje ze znienawidzonym Widzewem. 5 osób z Widzewa z stanie ciężkim w szpitalu. Ale to też kibole między sobą walczą, więc tragedii nie ma – jeden zły okaleczył drugiego złego. Policja prowadzi śledztwo, ale znając życie to wiele wykryje, jak zawsze!

Mąż Marty Kaczyńskiej czyli Marcin Dubieniecki został przez CBA zatrzymany za udział w grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. A sprawa Amber Gold nie ruszyła. Była ona bowiem pod kontrolą służb. Dopiero jak pieniądze zostały wytransferowane za granicę, to sprawa Amber Gold ruszyła! A Śp. Lech Kaczyński okazało się ułaskawił jednego ze wspólników swojego zięcia. A wszyscy tacy święci. Jak nie przymierzając prezydent Andrzej Duda. Zamiast siedzieć w Sejmie na obradach, to jeździł na fuchy do Poznania wykładać na prywatnej uczelni. A teraz oczywiście „pierwszy święty”, „święty dzień święci”. :) Jak widać nie święci garnki lepią! :P

Sondaż GUS: w Polsce jest więcej biedy. No to akurat nie nowość. Z 7,4% wzrosła i rosnąć będzie! No i sondaże o referendum! Co ciekawe na pytanie czy chcą ludzie pracować do 60 roku życia 10% odpowiedziało, że nie!!! Te 10% to są kompletni durnie!!! Kto chce pracować 7 lat dłużej zamiast na emeryturze siedzieć?! Tych ludzi należy pozbawić prawa głosu! Może się powtórzę, ale nie dość przypominania: referendum to Wasze statystowanie przy pozorach demokracji, a rewelacyjne zdanie brzmi tak: „W czasie referendum obywatele całego państwa lub jego części wyrażają swoją opinię w kwestii poddawanej głosowaniu” – wyrażacie opinię, a nie decyzję wiążącą poprzez głosowanie. Tj. Wasza opinia, z którą władza może się nie liczyć i według konstytucji ma do tego pełne prawo! Wiek emerytalny od 60-tego oku życia – na pewno tak będzie! :) Jeśli tak będzie, to władza jedną ręką da,  a drugą zabierze – podniesie np. składki ZUS-owskie!

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego, tylko ze złotem. Znaleziono w wałbrzyskich sztolniach „złoto Hitlera”! Dwóch rzekomych odkrywców żąda 10% znaleźnego. Najprawdopodobniej skarb zgarnie Skarb Państwa i go przepije i przesra. :) Ale to może być przedwczesne! Światowy Kongres Żydów zgłosił do tego roszczenia, że mogą być tam rzeczy należące do pomordowanych Żydów! Jakeś pretensje zgłasza też Rosja. Mają być tam m. in. złoto zrabowane przez III Rzeszę w ZSRR w latach 1941 – 1943. Także z tego złota może dla Polski nie przypaść nic. Zostaniemy napiętnowani, jeśli się nie podzielimy skarbami, o straszliwe zbrodnie rusofobii oraz antysemityzmu, który jak wiadome się nie przedawnia, chyba, że damy Żydom całość, to nam przebaczą i przywrócą do grona ludzi porządnych. ;)

Premier Ukrainy Jaceniuk wyraził rozczarowanie tym, że UE i NATO nie chce Ukrainy w swych szeregach! Noto akurat nie nowość! To od początku wiadome, że Angela Merkel ich sobie nie życzy ze względu na Rosję, a i są inne powody tej niechęci! Ale premier Jaceniuk zaskoczony – takie błazeństwa to już nie pierwszy raz wygłasza. :P

A prezydent Duda łagodzi ton. Najpierw zaczął wygrażać Rosji, ale Angela Merkel go zmitygowała, że tak ujadać nie może! Ton zaczął łagodzić po telefonicznej rozmowie z sąsiadką zza Odry! :P A to przy okazji pokazuje kto z w/w pary ma „jaja” a kto wydmuszki i kto tak naprawdę nosi spodnie! :D Prezydent Duda odwiedza Niemcy i dowie się jak jest. Zostanie jaśnie oświecony. Sprawdza się moja ulubiona teoria, że Andrzej Duda dostanie w Berlinie śpiewnik i musi się już nauczyć nut oraz śpiewać i tańczyć według nich.

Legia Warszawa i Lech Poznań awansowały dalej. Oczywiście kluby płacą sowite katy za zachowania kibiców. I przez idiotów tracą olbrzymie pieniądze! Już nie będę się powtarzał, ale jest okazja to się powtórzę! Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal na MŚ w Pekinie w lekkoatletyce. Wszyscy naiwniacy się cieszą, a z czego? Co ci ludzie z tego mają, że ona ma medal? Nic! Sport powinien być finansowany z prywatnych kieszeni – podatnik daje kasę Anicie Włodarczyk, ale ona się nie zwraca! Jej medal nie jest warty kilku procent kasy jaką w nią wpompowano! Piłkarze i siatkarze to samo! Państwo funduje, ale po co? Pieniędzy nie ma już na co wydawać? Ale wracając… Kluby dostają kary i że sponsorzy się nie wycofują – to mnie dziwi. Śmiesznie by było jakby Legia czy Lech skończyłyby jak RTS Widzew Łódź w IV-tej lidze! :D Ale wszystko przed nimi! ;) A jeszcze Widzew ma problemy ze swoim nowo budowanym stadionem. :) Żydzi majątek wycofali, to i klub ledwo dyszy a mało co się nie udusi! Widzew poza tym błąka się po IV-tej lidze. No to na wyjeździe do Białegostoku mogli wspomóc chorzowski Ruch. Swoją drogą jeździć na mecze – widać nie mają nic lepszego do roboty! :P Szerokie kibicowskie horyzonty jak zawsze. :D Jechać na mecz, podrzeć ryja i z powrotem do domu!

Żeby dopełnić obrazu śmieszności i tragiczności dzisiejszego artykułu polecę Wam link poniżej. Tj. obraz skrzyżowania więźnia – kibola z właścicielką sklepu rybnego. Kto jest mądrzejszy – ta właścicielka czy te ryby? Wybór zostawiam Wam!

https://www.youtube.com/watch?v=FIKCC_c1OxE

Obraz, ale nie Picassa, tylko nędzy i rozpaczy. :( Po lekturze tego filmu muszę przyznać, że ludzie w Polsce są ubodzy – zwłaszcza na umyśle! :D Jak tu nie traktować z pełną powagą słów Oliver’a Wendell’a Holmes’a? ;)

Nie sposób tu jeszcze uwzględnić jednego z idoli młodzieży – mowa o Ryszardzie Andrzejewskim – raper Peja! Na koncercie w Zielonej Górze został pobity nastolatek który nie pokazywał mu „serdecznego” palca, tylko jakiś inny. I drętwy tekst: „Ty kur*a ped*le, jak ja rapowałem Ty dzi*ko to Ty żeś kur*a nawet nie wiedział kur*a jak się masz wysrać” – tak panie Andrzejewski! Jak pan rapował to inni (nie ten chłopak), zdobywali Nagrody Nobla, tworzyli nowe technologie, konstruowali nowe samochody, a pan dalej rapował. I co z tego rapu zostało? Pan ma kupę kasy a ludzie ulicy z puszką piwa w ręku na bezrobociu! Dzieci ulicy się cieszą, idąc ulicą słuchając pana piosenek, tworząc „elytę” miast i wsi! A to nie żadna elita tylko hałastra, ale to pokazuje poziom tego towarzystwa. :D Albert Einstein byłby dumny a jakże? :P Także Edison, Bell, Skłodowska-Curie, Mickiewicz, Sienkiewicz. Dociekali się następców – takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie! :( Tu oczywiście nie tylko Peji się tyczy, ale tych wszystkich naszych artystów. Dziś grają w „Panu Tadeuszu”, a jutro będą w reklamie grać smakoszy twarożku czy sera pleśniowego czy spleśniałego… :( Peja zmądrzał, wydoroślał (chyba), a dzieciarnia dalej nie ma co ze sobą zrobić szukając na siłę idoli, którzy się na ich głupocie wypromowali się i dorobili kroci. :D