Pomówmy otwarcie – jak czekista z czekistą!!!

CZEKISTAGdy sprawy zajdą tak daleko, że utrzymanie wszelkich pozorów jest już niemożliwe a i nawet nie ma już sensu – wtedy karty idą w tas! Gra pozorów się kończy, zasłony dymne opadają i objawia się prawda – konfrontacja jest nieunikniona, bo takich spraw nie można załatwić na drodze rozmów czy dialogu! Wtedy trzeba działać otwarcie oraz gdy się da, w takowy sposób porozmawiać – jak czekista z czekistą!

Dziś 95 rocznica wojny polsko-bolszewickiej. Artykuł o tym oraz o naszej „potężnej” :) armii za kilka tygodni – powinno być dziś, ale natchnienie na kilka tygodni mam inne – na początku września właśnie o tym i nie tylko! ;)

Czeka – może to dla Was niespodzianka, ale twórcami tej organizacji byli dwaj… Polacy! Feliks Dzierżyński i Wiaczesław Mienżyński – nikt nie wymordował tylu Rosjan co oni. Czeka to akronim nazwy policji politycznej w Rosji Sowieckiej w latach 1917–1922.

Jak wiecie bardzo często używam słów „czekista”, „Czeka”… Ale dlaczego? W poczuciu obowiązku muszę Wam to wyjaśnić! Nie dlatego, że ubóstwiam komunistów! :P Nie cały komunizm jest zły, ale zdecydowana większość, ale elementy można wykorzystać. :P Choć niektóre ich tezy polityczne nie są aż takie złe, chociaż jak wiadome wykonanie pozostawia wiele do życzenia – Lenin, Stalin, Kimowie, Mao, Che Guevara i wielu innych. Żaden z nich nie robił tego, co deklarował. Kolumbijski FARC – lewacka bojówka. Równość społeczna i inne, ale chodzi wiadome o co – wóda, kasa i kiełbasa. :) Inaczej wykorzystały to Niemcy Zachodnie i Szwecja – mimo, że od lat 70-tych do dziś rządzi tam lewica nikt na szczęście nie nosi porteru Lenina i Stalina. Ale na wystawie karykatur w Szwecji oczywiście „Ojciec Narodu, Chorąży Pokoju”, pojawił się, a jakże! :) Oczywiście na obrazie… ;)

Lenin i Stalin nie lubili faktów, że ich ideologia się nie sprawdza. Klasyk mówi: „Fakty teorią bowiem przeczą, a to jest karygodną rzeczą”! :P Oraz „Sami są tacy jak De Sade, co ksiąg własnych nie szedł śladem”. :P No bo co jest najważniejsze dla proletariusza? Żeby przestać nim być! :D Lenin i Stalin właśnie przestali. PZPR – partia w której nie było ani jednego robotnika, tylko ich przedstawiciele. :D Jako tako ich nauki jak stworzyć raj się nie sprawdziły, ale objawili oni jak to polityka funkcjonuje oraz jakimi „trickami” posługują się ludzie w codziennym funkcjonowaniu – w życiu politycznym oraz nie tylko. Te zasady były od czasów istnienia ludzkości, ale oni je można powiedzieć „spisali”, wzbogacili i dali publiczności do wglądu. A ludzie na całym świecie, świadomie czy też nie chcą czy nie chcą właśnie z takich rad korzystają! :P Chce Wam udowodnić, że wiedza i praktyka działania czekistów to nie metody i tok myślenia ongiś stosowane, ale podstawowa zasada działania ludzi dziś! :( Te zasady omówię w kontekście relacji damsko – męskich oraz w życiu, bo to się tam też sprawdza, nawet lepiej iż w polityce. ;)

A na marginesie, to najsłynniejszym dzisiaj czekistą jest pułkownik KGB – prezydent Rosji – Władimir Putin. Nawet moja twarz wyglądałaby podobnie, jak Putina na fotografii. :) Pasowałbym w tejże roli! :D Putin – pułkownik KGB a Angela Merkel – pani porucznik NRD-owskiej Stasi. :D Kto się lepiej dogada jak nie czekista z czekistką? :)

Dylemat: gdyby opadły wszystkie „zasłony”, to byłaby objawiona prawda – naiwne myślenie! Wtedy dopiero zaczęłaby się prawdziwa wojna! Wszelkie kombinacje „na boku” przy niewiedzy naszych współpracowników. Każdy sobie szykuje jakąś alternatywę – normalne, ale są też i sytuacje, gdy jest dobrze, ale chcemy mieć lepiej i puszczamy „w trąbę” współpracowników, partnerów, partnerki, znajomych, itd. :P Poniżej trochę literatury, a na sam koniec „bibliografia”. :)

„… bo pogrążając przyjaciela,

natychmiast siebie tym wybiela”.

oraz

„… że Rurkę zgnoi w kryminale,

Szmaciak skrupułów nie ma wcale,

bowiem wyznaje on zasadę:

ja na lojalność lagę kładę!

Owszem, gdy idziemy jedną drogą,

to kumpel kumpla zawsze kryje.

Drogi się jednak rozejść mogą,

a wtedy jest na wierzchu czyje?

Jeśli wybierasz wierzch, a nie dno,

w refleksie szybszym leży sedno,

z tego więc względu w gówno wtłaczasz

tego, co się nie kapnie na czas.

Drogi rozeszły się, więc teraz

niech ten, co frajer, cięgi zbiera”!

Lekcja życiowej mądrości! ;) I co na to powiecie? Idziemy jedną drogą – drogi się jednak rozejść mogą… Skąd ja to znam? A i Wy pewnie też! Poprzednie zdanie może oddawać sytuację w małżeństwie. Idziemy jedną drogą – drogi się jednak rozejść mogą… :D Tylko głupi lub zakochany stawia wszystko na jedną kartę – a przezorności służy intercyza! No i nie „ona taka nie jest”, bo to każdy głupi zakochany mówi. Czy robi to z miłości czy z głupoty – mniejsza o to, bo efekt na końcu jest ten sam. :) Płacz i zgrzytanie zębów… :( A jak nie ma intercyzy, to i finansowa strata – wtedy nie boli tak starta żony tak, jak utrata majątku!

A w małżeństwie te gry… Jak słyszę niektóre historię, to cieszę się, że jestem kawalerem! :) W robocie trzeba robić, a przyjdzie się do domu i jeszcze tam piekło… Przykład: gdy żona lub mąż zachowuje się nienaturalnie – gdy jest milsza lub milszy niż zwykle, to jest podejrzane! Żona miła, wita męża, zrobiła kolację, czule rozmawia z mężem – mąż zjadł obiad wypoczął i powiedział „słucham”… Żona zaskoczona o co chodzi. A mąż tłumaczy, że coś jest na rzeczy: coś trzeba kupić, teściowa przyjeżdża czy coś innego – nie zdarzyło się w Waszym życiu to chociaż raz? :) W ogóle gdy ktoś  jest milutki, nadskakuje, to „czerwona lampka” powinna się nam zapalić! Czy ktoś jest miły a nawet uprzedzająco miły bez powodu?

Przyjaźnie i wszelkie sojusze. „Ja nie wierzę w sojusze, ale wierzę w dobre interesy, sojusze to jest zbyt wielkie słowo” – tak twierdzi Grzegorz Braun. I ja się z nim zgadzam. :) Małżeństwo: zmartwienia dzieli się na dwoje, ale i zyski też! :P Jeśli można coś zjeść samemu, to po co się dzielić z innymi? :) A dzisiejsze kobiety to nie są „matki – Polki”! :( Na studiach się naoglądam różne okazy. Na żonę kandydatkę znaleźć, ciężko… :( Żeby nie być gołosłownym, to napiszę to: znajoma – nie wdzieliśmy się rok, nie kontaktujemy się. Gdy mnie spotkała ni stąd ni zowąd zapytała czy nie mam notatek z jakiś wykładów… Numeru jej telefonu jej nie miałem, maila też. A ona jakbym miał notatki, to ona mi swego maila poda i mam jej wysłać – własnym uszom nie wierzę, jak można być taką wyrachowaną, bezczelną su*ą?! Nowocześni ludzie „na chama” lubią! Ja bym tak nie potrafił! A jak by było odwrotnie, to nie chciałbym za „dziękuję”, tylko usługi wzajemne – pieniądze lub coś wymiennego. Ale nie sprośnego! :P Żeby była równowaga, a nie tak na „krzywy ryj”!

Oczywiście nie będę się rozwodził na tematem, bo „mam swe laty, lecz żem czekista starej daty” :P Trzeba wiadome zarobić, ale nie za wszelką cenę. No i jakieś zasady trzeba mieć. Nie tak jak nasi „starzy kiejkuci” – Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller. Dla Polski nic nie zrobili, ale 15 milionów dolarów wzięli. Za komuny wysługiwali się sowieciarzom, a gdy było wiadome, że ZSRR się rozpadnie, trzeba było się przewerbować do USA. Przykładem jest Edward Mazur – zleceniodawca zabójstwa generała policji – Marka Papały. Zdeklarowani komuniści – starzy kiejkuci – wprowadzili Polskę do wrogiego sojuszu wojskowego czyli NATO! :D Prawdziwych czekistów już nie ma! :( Szmaciarze i karierowicze – to wyłącznie dziś spotykamy! Czekista „wypije i zakąsi”, majątku trochę nakradnie, ale i musi coś dla kraju zrobić! A nie tak jak u nas – wszystko sprzedać, zmarnotrawić. I 10% budżetu można było przepić. A dziś np. za Stadion Narodowy w Warszawie trzeba było jeszcze dopłacić, bo się nie nakradli na tyle… :(

Na końcu artykułu polecam Wam do poczytania w wolnej chwili… ;)

 „Wiadomości – 19:30”! :)

Pisałem o polskich żołnierzach w Afganistanie. Nie twierdzę, że wszyscy chcą ten nieszczęśliwy kraj zniszczyć! Nawet mówią o stworzeniu stabilnych władz. Ale czyny są niezależne od intencji i na odwrót. Na dłuższą metę tak Afganistanowi nie pomogą. Faktem jest to, że Afganistan okupujemy. Żołnierze pewnie chcą dobrze, ale tak nikomu nie pomogą, bo po ich wycofaniu Talibowie, lokalni watażkowie, albo ISIS zacznie panować nad wszystkim! PKW Afganistan nie pomoże. A jeśli chcemy pomóc, to handlujmy z nimi, rozwijajmy gospodarkę, prowadźmy misje humanitarne – tak możemy pomóc. Przecież na Madagaskarze i na Haiti wspominają nas dobrze, to i w Afganistanie też by mogli. Madagaskar, bo w okresie II RP mieliśmy posiadać nie cały jak się powszechnie sądzi Madagaskar, ale jego północ, a południe Francja. Nasz rząd powiedział, że to niemoralne! I miał rację, a to dowodzi, że we polskich władzach byli mądrzy ludzie. Haiti – Polacy mieli walczyć przeciwko Haitańczykom, a złączyli się z nimi w walce z Francuzami! :P

Król Tajlandii został obrażony, pajac jeden! :D Oskarżeni zostali skazani na 25 i 30 lat więzienia! Za gwałt czy kradzież dostaje się mniej a za obrazę jakiegoś pajaca 25 lat? Ten debil powiedzenie prawdy w oczy ma za obrazę. Warto mu przypomnieć jaką historię ma Tajlandia i jego kariera na stołku króla. :) Tajlandia po wojnie wpadła w objęcia USA. A sąsiedzi w ręce ZSRR i Chin. A ten pajac z Tajlandii ma podobną przeszłość jak cesarz Japonii. Cesarz miał po ataku atomowym na Hiroszimę i Nagasaki dwa wyjścia. Albo jemu i generałom ścinają łeb, dają swojego władcę i rządzą, albo on żyje, generałów na szubienicę i konstytucja Japonii na wzór amerykańskiej – co wybrał cesarz wg. kodeksu Samurajów? :) To drugie! :P Tak samo szejk Emiratów Arabskich. USA i Emiraty mają współpracować na równych prawach i szacunku wobec siebie – na pewno pracują! :) Ropa za grosze, Emiraty to kolonia, a władca pełni funkcję burgrabiego albo „obrotnego rządcy” jak to Biblia mówi! :D Przypomnę, że reżim brutalny i represyjny który obalił demokratycznie obrany rząd w drodze jawnego puczu wojskowego a jakoś USA i UE nie nakładają na niego żadnych sankcji. Podobnie rzecz ma się w Egipcie. A to pokazuje, że ten tajski pajac czyli król Bhumibol Adulyadej ma tam mało do powiedzenia, bo jak wiadome z Białego Domu tam dyspensy dostaje, i ma przeczytać, żeby stworzyć takie wrażenie, że ta władza tak na poważnie! :P Pajaca sobie znaleźli i on robi za burgrabiego! :D A tak przy okazji „umiłowany przywódca” Tajlandii nic nie robi z faktem, że jego kraj, to tzw. „raj dla pedofilów”… :P A tajski pajac siedzi na tronie, podparty, spokojny, a jakże! Dobrze się żyje…

Korupcja w polskiej armii na śmigłowce Airbus Helicopters H225M Caracal. Oczywiście, że jej nie było. :) Gazeta „Wprost” ma zostać pozwana przez MON do sądu za takie sugestie. Ale to akurat jest prawda. :) Wybrano nie najlepszą ofertę, no to za co ją wybrano? Za “piękne oczy”? Wiadome, że za „napiwek”! :P

Duda przegiął z NATO. Angela Merkel sprowadziła prezydencika do pionu! ;) NATO ma być wg. prezydenta bardziej zaangażowane w Polsce. Angela Merkel na pewno powiedziała „ja rządzę Europą, a to my będziemy decydować kto tam będzie – co wolno wojewodzie…” – a po publikacji prezydent z tych słów się wycofał! :D Angela postawiła go do pionu i przypomniała jednak kto rządzi! :P

Nagasaki i Hiroszima – rocznice ataków atomowych. Miasta były bezbronne i nie miały żadnego znaczenia strategicznego – nie było tam fabryk, fortyfikacji. Na tej samej podstawie w Niemczech zostało zbombardowane miasto Dresden. Sprawdźcie pod hasłem „Bombardowanie Drezna”. Wszystkie trzy ataki powinny być traktowane jako zbrodnie wojenne! Miasta bezbronne, bez znaczenia strategicznego, zamieszkane wyłącznie przez cywili. :(

Fabryka „Jaguara” na Słowacji. Tego można było się spodziewać! :) Polska oczywiście reklamowała, że chciała fabrykę a nie za wszelką cenę i nie chciała kompromitujących warunków – bardzo wątpię. :P Zaangażowani w negocjacjach nie potrafili tego ukryć w czasie konferencji prasowej, że im gul skoczył1 :) Myślę, że hinduski właściciel „Jaguara” czyli indyjski koncern TATA nie dał „napiwku” rządzącym Polską UB-ekom aby mieli za co „wypić i zakąsić” i się nie dogadali! :D Cena za fabrykę w Polsce + kasa za „przysługę” dla wszystkich zaangażowanych. Na Słowacji wątpię, że tamtejsza bezpieka nie chciała „napiwku”. Może i nie chciała, ale cuda zdarzają się bardzo rzadko – a takie to już w ogóle! :P Na pewno chcieli „napiwek”, ale chcieli mniejszy, więc Polska odpadła… :P Wolny rynek.

ISIS ścięło Chorwata za udział jego kraju, za udział Chorwacji w krucjacie przeciwko ISIS. A Polska dorobiła się pierwszego polskiego zamachowca samobójcy – Jacek S. – od lat mieszkała w Niemczech. No to teraz zacznie się masowa inwigilacja Polaków. Tak wszystkich, prewencyjnie… :)

Referendum w Polsce – podobno trzy pytania – ale pisałem, że referendum, to wskazówka dla władzy a nie wiążące głosowanie. Także może być pytanie czy znieść wszystkie podatki a wszyscy dadzą „tak” to władza może to odrzucić! :P

Święto WP. Przegnanie bolszewików z Polski – uratowaliśmy całą Europę. Wiele szczęścia w tym było, ale to nie ważne! Chwała tym żołnierzom! :) Niech się nasza armia rozwija, ale nie na misjach, niech jakby co broni ojczyzny, a nie Afganistanu. No i przypadków korupcji tak jak na śmigłowce Caracal jak najmniej! :) Ale tam jeszcze będą przetargi na rakiety, także na śmigłowcach się nie skończy! :P

NATO nie prowokuje Rosji – a jakże. Manewry przy granicy Rosji – w Estonii. Okrążanie Rosji nowymi członkami organizacji – teraz Ukraina. W przyszłości: Norwegia, Szwecja, Finlandia, Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, a nawet i Kazachstan. Rozlokowanie baz wojskowych w tych krajach. To oczywiście brak prowokacji. To ta zła, nikczemna Rosja się rozszerza bardziej na zachód, co nie? :) Ale my źle nie chcemy oraz „nasze dieło prawoje”! :)

Ukraińska armia skarży się, że separatyści ich ostrzeliwują. Na ochotnikach walczących za pieniądze trudno wmusić jakąś dyscyplinę – no nie jest regularna armia, no to dyscypliny nie będzie. A Putin chce z Donbasu zrobić strefę buforową między Ukrainą a Rosją.

Rocznica zatonięcia okrętu podwodnego K-141 Kursk. Podobno wybuch torpedy, inna wersja mówi o amerykańskiej torpedzie. Putin podobnież zakazał wysłać samolotów – ścigaczy okrętów podwodnych! Czego generałowie nie umieli mu wybaczyć. Dokumenty mogą być ujawnione po upływie 30 lat. Czyli w 2030 roku. Rosja po wybuchu mogła wg. raportu po wybuchu uratować około 20 marynarzy, ale prestiż nie pozwolił. Na końcu i tak Wielka Brytania i Norwegia pomogła swymi batyskafami i nurkami. Zginęli wszyscy – 118 marynarzy. A Putin w telewizji zapytany co się stało z okrętem bezczelnie odpowiedział: „zatonął”… :(

Miedwiediew i polskie jabłka – spostrzeżenie, że w Polsce są trute na masową skalę! Wszędzie się truje. Ale premier Rosji ma rację – kiedyś były smaczniejsze! ;) Teraz to trociny. :D U mojej babci zawsze ogołacałem jabłoń i te były najsmaczniejsze, a sklepowe to jakiś szmelc.

Rosja pali żywność i kwiaty z Holandii. Róże dlatego, bo Holandia naciska na to, żeby śledztwo ws. malezyjskiego Boeinga zestrzelonego w lipcu 2014 roku na Ukrainie przyspieszyło – zginęło 300 obywateli Holandii. A Putin tu przypomina Stalina – Stalin sprzedawał zboże na Zachód w czasie Wielkiego Głodu na Ukrainie go nie było. A Putin je pali. Biednym rozdać, albo do Afryki, Iraku, Syrii – to nie, do pieca… :(

Porozumienie Kuba – USA. Jednak Rosja wraca na Kubę! Rosja chciała reaktywować dawną radziecką bazę wojskową. Kuba ma długi jeszcze z czasów ZSRR. To nie wątpię, że się dogadali. A to USA wyciągnęły rękę do Kuby a nie odwrotnie – znaczy, że ich przypiliło. :P No to USA teraz nęcą zniesieniem sankcji. Wierzycie, że USA nie chciały już gnębić Kuby sankcjami, bo ich „dobre serduszko” zaczęło się sprzeciwiać? :) Ale w Wenezueli ma się znaleźć zapasowa – jakby co! :P

A na koniec „bibliografia”:

„Komunizm – historia pewnego złudzenia”

„Wiek zagłady Sowiecka Historia – Holokaust Słowian”.

Eric Berne – amerykański psychiatra, twórca analizy transakcyjnej. Autor wielu publikacji zarówno naukowych, jak też o charakterze popularyzatorskim. Polecam jego dzieła – przydatne w życiu. Gry psychologiczne, analizy transakcyjne. O małżeństwie też jest kilka gier. ;)

Janusz Szpotański – „Towarzysz Szmaciak” oraz „Caryca i zwierciadło” i „Gnomiada” oraz cała jego twórczość. Towarzysz Gomułka oburzał się na owe poematy, ale Gomułka racji nie miał. :P Odzwierciedlały rzeczywistość, poza tym są świetne! ;) W audiobook’u znalazłem tylko to:

https://www.youtube.com/watch?v=KSCzkgr9BFg

Władimir Putin – link do podobno jego z ulubionych pieśni wojskowych. Żołnierze śpiewali ją na Placu Czerwonym w dn. 9 maja 2015 roku. Oczywiście wykonanie bardzo dobre, ale ja znalazłem inne, które Wam polecam! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=hEZaWpVZx18

A w jednym z filmów ciekawostka: gdy Armia Czerwona zdobyła Berlin, trzeba było zrobić ponownie zdjęcie żołnierzy umieszczających flagę ZSRR na Reichstagu. Bo jednemu z żołnierzy zsunął się rękaw a na ręce przypiętych miał ze sześć zegarków. :D