Antybohaterowie + „Wiadomości”…

500 TALIBÓWTydzień temu o Powstańcach Warszawskich – bohaterach, a dziś o antybohaterach. Bo i takich Polska ma, a nie tylko Polacy szlachetni a źli to ci drudzy. :P No i na koniec „Wiadomości”… :)

Polscy „żołnierze” z Iraku i Afganistanu na „siłę” chcą, posiadać zaszczytny tytuł „Bohatera”, ale chyba od wódki im się we łbach miesza! :D Można ich zapytać: „Komu dziś śmierć niesiecie”? :(

Jednym z tych bojowych żołnierzyków, jest postać troszkę zapomniana, a mianowicie sierżant Wojska Polskiego, Jacek Żebryk. Sierżant Żebryk oburza się o to, że na forach internetowych oraz FB, Polacy chwalą eliminowanie polskich „żołnierzy” przez afgańskich bojowników. Sierżanta Żebryka wspiera finansowo (oczywiście z naszych podatków), znany z pacyfistycznych poglądów polski koncern zbrojeniowy „Bumar”! Wiadome, że go będzie wspierał, bo z produkcji broni żyje a nie będą podcinali gałęzi na której siedzą!

Sierżant Jacek Żebryk chciał skończyć z anonimowymi internetowymi trollami, którzy na forach i w komentarzach pod tekstami rzekomo obrażają żołnierzy, czy nawet wzywają do ich zabijania lub pochwalają ich śmierć. Kolejne sprawy od 2011 roku trafiały do sądu z powództwa sierżanta Jacka Żebryka. Tymczasem polskie prawo karne w Art. 117 paragraf 3 stwierdza, że za pochwalanie wojny napastniczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – nie będę tutaj publicznie pochwalać prowadzenia przez Polskę najeźdźczej wojny przeciwko narodowi afgańskiemu, bo niezawisłe polskie sądy czekają w gotowości.

Syn Wandy Nowickiej – Michał, pani wicemarszałek Sejmu napisał na forum: „Niech te parszywe mendy wrócą bez nóg, bez rąk – z pokiereszowaną gębą i wydłubanymi oczami, zdychajcie w afgańskich piaskach – może, jako nawóz – będzie z was jakiś pożytek”. Mocne to słowa, ale czy tego samego Polacy nie życzyli żołnierzom III Rzeszy lub ZSRR w czasie II Wojny Światowej?

No i kwestia czy żołdaki gwałcą Afganki? Tego się nie dowiemy! Na każdej wojnie gwałcone są kobiety, ale żołdaki słynące z honoru i nadludzkiej siły charakteru opierają się takim pokusom – a jakże?! Przykładem jest Kazimierz N.! Polskie żołdactwo molestowało nawet polskie żołnierki. To jak polski żołnierzyk molestował Polkę, to co mógł robić z Afgankami?!

Jak Afganistan opuszczą okupanci z NATO i władze afgańskie przejmą kontrolę (pełną a nie marionetkową), wtedy dowiemy się prawdy! A to dla nas, jako Polski nie będzie prawda przyjemna! Że w Afganistanie żołdaki gwałciły jak nie przymierzając plugawa Armia Czerwona w czasie „wyzwalania” w 1945 roku! Już nie mówię, że NATO wciska „na chama” zachodnie wartości wyznającym islam Afganom! Dziwić się Iranowi, że chce mieć broń atomową jako ochronę przed bydłem z Zachodu, m. in. z Polski?

Już nie wspomnę o moim „koledze” ze szkoły! Hadziaj! Jakie USA dobre a Rosja zła. Irański program atomowy – zbombardować. A jakby Polska chciała a Rosja się nie zgadza – kontynuować. A jak USA nie? To zaprzestać! Mówiłem, że debil i przydupas! :P

„Hakim Szudżaji, dowódca Policji z prowincji Uruzgan, został w roku 2012 aresztowany za udział w dziesiątkach zabójstw i gwałtów, wielu dokonanych wspólnie z żołdactwem z NATO. Mimo to zwolniono go, a teraz jest formalnie poszukiwany. Pewnie za dużo ma do powiedzenia o tym z kim i z czyjego upoważnienia gwałcił, mordował i rabował”.

Skazani gwałciciele (żołnierzyki USA), po śmierci otrzymują wojskowy pogrzeb z wszelkimi honorami. Tymczasem zwykły cywilny gwałciciel jest na samym dnie więziennej drabiny społecznej, odsiaduje kilkuletni wyrok w miłym towarzystwie niewyżytych współosadzonych…

W Polsce nasz nieustraszony wojak – sierżant Żebryk dostał groźby od jak to określił od „polskiego odłamu Bractwa Muzułmańskiego”! Od kogo dostał? :) Jak dla mnie to sierżantem powinien się zająć nie prokurator, ale lekarz specjalista! :D Sierżant taki nieustraszony w Afganistanie, ale gdy wie, że w Polsce mogą mu obić ryja zaczyna odczuwać strach!

To, co przytoczę tj. „miód na moje serce”! Na jednej ze stron internetowych mogłem przeczytać: „Czy Jacka Żebryka ścigają byłe kochanki”? No, to tak mi panowie mówcie, że o to chodzi! :) Żołdaki, ze względu na pracę, w której zbytnio się nie męczą, mają dużo siły i im „stoi”! Może warto żołdaki iść do prywaciarza 12 godzin pracy na dzień – wtedy wam energia zejdzie do zera. :D Może budowa, albo kopalnia rud uranu? :)

Moja ocena tego jest taka: do sierżanta trzeba wysłać dobrego psychiatrę ze względu na jego paranoję z natury pieniaczej! Sierżant nie ma tzw. „zespołu stresu pourazowego” a pospolity syndrom paranoiczny! Polskich żołnierzy osobiście nie żałuję, gdyż sami wiedzieli gdzie jadą i co tam będą robić i co może się stać, gdy będą mieli pecha. A wiadome, że rząd się tymi żołnierzami nie martwi! Są przydatni, to OK, a po misji kopa w „…”! Nie są potrzebni, to nikt o nich nie myśli!

Skazani Internauci może użyli niefortunnych skrótów myślowych, ale zasadniczo oraz merytorycznie mieli rację! ;) Nie chcę, ale muszę im to przyznać! Od żołnierza wymaga się rozumu, a nie ślepego posłuszeństwa – chyba że wracamy do czasów Hitlera i Stalina? W 1981 roku podczas pacyfikacji kopali KWK „Wujek” rozkaz dostała załoga czołgu – 5 osób. Odmówili strzelania do górników – cała piątka dostała karę śmierci – wyroki wykonano… :( I to są żołnierze, a nie jakieś cioty, że dostają rozkaz i skaczą na główkę do kibla! :) Powstańcy Warszawscy walczyli za mnie! Jestem im winny szacunek! Walczyli za mnie i za moją wolność! A w Afganistanie żołnierze nie walczą za mnie, bo mnie tam nie ma, i nigdy nie będę. A dzięki nim gdy tam będę, to poderżną mi gardło! Szwajcarów jakoś nie zarzynają… Bo oni tam są, ale im pomagają i nie walczą z nimi!

A na marginesie – jak chcemy państwom Azji, Afryki i Ameryki Południowej pomóc, to misjami wojskowymi tego nie zrobimy! Misjami, ale nie wyłącznymi! Wojsko ma być zabezpieczenie pomocy humanitarnej! A jak chcemy pomóc tym kontynentom, to rozwijajmy ich gospodarki – handlujmy z nimi! To im pomoże, aby osiągnęli dobry standard życia. Aby mogli żyć u siebie godnie a co za tym idzie, nie będzie zjawiska imigracji – po co ktoś ma wyjeżdżać, jak u siebie będzie miał podobne warunki do życia i szansę rozwoju? :)

Żołdak Żebryk podnosi, że o wojska NATO prosiły władze Afganistanu! Ale to są rządy marionetkowe! O takie „wsparcie” prosiła też Polska będąca pod kuratelą ZSRR po 1945 roku, prawda? Przecież sierżancie to polski rząd zatwierdził… Nie ważne, że sprzedajny, ale „polski”, co nie?

Odsyłam Was oraz sierżanta do definicji „wojny sprawiedliwej” do literatury, a przede wszystkim do Biblii! A dla sierżanta do poczytania oraz dla Was „Kodeks Karny (KK)”: KODEKS KARNY, ROZDZIAŁ XVI, Przestępstwa przeciwko pokojowi, ludzkości oraz przestępstwa wojenne: Artykuł. 117 § 1, 2, 3. Artykuł 118 § 1, 2, 3. Artykuł 118a § 1, 2, 3. Artykuł. 119 § 1. Artykuł 120.

Ja polskich żołdaków nie żałuję i zgadzam się w Internautami! Trzeba być idiotą, żeby dać się tam wysłać! A jak żołdaki podnoszą, że mogą zginąć, to się z wojska zwalniamy i idziemy do prywaciarza! Nie za 1 200 dolarów, ale za 1 200 złotych! Żołnierze mają dzieci i żony i boją się o nich. To po co żołdak jedzie do Afganistanu? Wie, że ma dzieci, ale rozkaz jego dowódców jest ważniejszy niż żona i dzieci? Afganistan nam nigdy nie zagrażał! Żołnierz inwalida, bo mina nóżki urwała, a Aleksander Kwaśniewski (Sztolcman) oraz drugi „stary kiejkut” Leszek Miller mają po dwie rączki i nóżki! A jak żołnierzyk dał się wysłać i mu coś urwało – co to ich obchodzi? Nikt się żołnierzykami nie będzie przejmował, jak Kwaśniewski z Millerem & CIA załatwiali poważne sprawy. Żołdactwo deklaruje, że chce się sprawdzić, oraz… Pomóc Afganistanowi! :D Szwajcarzy wysyłają medyków, inżynierów, nauczycieli, a my wojsko. Tak jak gen. Petelicki zapytany po co wstąpił do SB czy UB odpowiedział, że chce spełniać dobre uczynki! :D Jedni idą do klasztoru, jako wolontariusze a on do SB… :D Można i tak! :D Był w SB czy UB, nie dogadał się, zaczął pyskować, i odwiedził go „seryjny samobójca”! A drugi generał Skrzypczak nie pyskował, tylko się dostosował i stąd tak różne drogi karier obydwu generałów. :P

Za udział w wojnie napastniczej czyli w najeździe Wojska Polskiego na Afganistan wszyscy od prezydenta po żołnierza powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej dostając karę śmierci. W bazach Guantanamo oraz w Polsce na Mazurach byli ludzie podejrzani o terroryzm – większość niewinna. Dlaczego polska telewizja nie porówna tego do metod jakie stosowało m. in. NKWD? Okazałoby się, że Polak nie jest taki „krystaliczny”, tylko trochę podobny do nielubianego NKWD… :( W Gułagach też byli ludzie za niewinność! Bo Stalin uznał ich za wrogów swoich interesów – tak samo USA Talibów! Bo USA mają w Afganistanie interesy! Metale ziem rzadkich, ropa naftowa, gaz ziemny, planowany gazociąg z Turkmenistanu, strategiczne położenie Afganistanu, narkotyki, itp. Talibowie nie są krystaliczni – brak wątpliwości! Ale to znowu „my” dobrzy, a Talibowie po „ciemnej stronie mocy”! :(

Polacy bronią Afganów, ale przed kim? W Afganistanie były trzy gangi: afgański, uzbecki oraz tadżycki. Ich przywódcy zasiadają dziś w afgańskim rządzie! Jeden z nich działa od lat na północy Afganistanu, to z pochodzenia, Uzbek – Abdurraszid Dostum. Talibowie trzymali wszystkich „za ryj”, a teraz jest anarchia. Poza tym Afganistan to geostrategiczne miejsce. Indie, Pakistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Iran – żadne z tych państw nie chce silnego Afganistanu! A poza tym jeśli NATO broni Afganów przed wszystkimi złymi, to pytanie: „kto upilnuje strażników”? Zwłaszcza strażników praworządności? :)

No i „Wiadomości” – 19:30. ;)

Imigranci z Syrii – nie dopisałem czegoś! Fundacja „Estera” sprowadziła Syryjczyków – chrześcijan, którzy już widome, że będą pracować! A TVN interesował się ich działalnością w Syrii! Ale gdy polski rząd chce imigrantów, których nikt nie sprawdził telewizja TVN milczy jak ten ogon wilczy! :( Nikt nie sprawdził czy byli inżynierami, pielęgniarkami czy bojownikami ISIS! Niektórzy nie będą się asymilować, niektórzy nie będą pracować, pasożytniczyć, nie przyjmą naszych zasad i kultury, a jeszcze będą ją niszczyć! Imigranci w Europie Zachodniej (większość tak się zachowuje), to nie liczmy, że u nas będzie inaczej! Imigranci są w obozach a tam się sprawdza ich życiorys, a my tego nie robimy. :(

Polski nie stać, na imigrantów. Jak przyjmiemy pierwszych imigrantów, to na nich się nie skończy! Wtedy wzięliście a dlaczego teraz nie? Polacy w Polsce nie żyją na rewelacyjnym poziomie, a my troszczymy się o innych. A o Polaków, których carowie Rosji, potem bolszewicy wywozili na Ukrainę, do Kazachstanu, na Syberię nikt się nie troszczy. Polaków z całego świata powinno się zwozić do Polski – tutaj jest ich dom! ;) A takim zachowaniem Polskę się osłabia, a to potwierdza tzw. „teorie spiskowe” o Judeo – Polonii. :(

A tak na marginesie, to patologia wszystkich krajów jest do siebie podobna! Imigranci nie będą pracować, napadać, kraść – a czym się polska patologia trudni? Chyba że dla „mądrych” Polaków nie jest ważne, że zostali okradzeni, tylko przez kogo! Jak Polak, to OK, ale jak imigrant, to już zakrawa na zbrodnię! A Polacy w Anglii też siedzą na zasiłkach i to wcale nie mała grupa, także pretensje też mogą do nas Anglicy mieć i dla wielu polska patologia w Anglii (ich kraju i ich zdaniem) nie różni się niczym od arabskiej czy afrykańskiej! :) Także Polak to nie jest wcale taki cacy, cacy, tylko też są zwyrole! Ale na swoje wady nie patrzymy, patrzymy na innych, jakże by inaczej? :)

A Polacy z Ukrainy, Kazachstanu, Rosji mogą mieć do nas pretensje! Na ich miejscu ja bym miał! Od lat 90-tych nikt ich nie chciał, zawsze tam bym jakiś temat masowych powrotów, ale konkretów zawsze brakowało! A jak Polska potrzebuje, to sobie o nich przypomniała. Nie jest to wstyd dla naszego kraju? Potwierdza to moją ulubioną teorię potwierdzoną w praktyce: „Jak cię nie potrzebują nie pamiętają, jak potrzebują, to znajdą cię nawet na końcu świata”. :P

A i o Grecji szerzej. Grecy mówią, że UE zła, a UE, że Grecy źli – wszyscy mówią prawdę, ale gdy wyliczają błędy innym! :D U Greka w restauracji nie dostaniesz paragonu, bo podatki. Ale mają dodatki za: mycie rąk, pracę w budynku bez windy, itd. Grecy brali więcej niż dostawali, a nie było pieniędzy to grecki rząd zapożyczał się, a że chcieli wygrywać wybory, to obiecywali i nie mogli ciąć wydatków, i się zapożyczali. Grecy nie chcieli płacić podatków, ale chcieli mieć różnorakie ulgi i przywileje – nie do zrealizowania.

A o co chodzi? O pieniądze. Grecy mieli pieniądze, ale ich nie pomnażali, tylko marnowali. A jak my pożyczamy lub bank, to określoną kwotę, tak że mamy pewność, że kwota zostanie oddana. A jak pożyczamy bez opamiętania, to wiemy, że dłużnik w ogóle nam nie odda. Ale Grecji głównie banki niemieckie oraz francuskie pożyczały, bo wiedziały że te długi zostaną spłacone – Niemcy chciały za długi część greckiej wyspy Kreta! Pieniądze się pożycza, bo jak Grecja zbankrutuje, to kraje UE odczują ekonomicznie bankructwo. A Niemcy pożyczyły swoje pieniądze na to, że Grecja im je z powrotem odda i ma dług spłacony, a Grecja jest w „ekonomicznej niewoli”. Ci, co wykupywali długi Grecji przejmują ich ziemie, fabryki, itp.

No i gościna Seppa Blattera w Sankt Petersburgu w Rosji w losowaniu grup eliminacyjnych MŚ w 2018 roku. Wszyscy podnoszą, że to za łapówki. A jakże? Ale w Polsce tez było ME 2012 za łapówki! Boniek to kolega Platiniego! A wierzycie, że na „piękne oczy” przyznali nam Euro 2012? Wiara czyni cuda… ;) Tam też były wątpliwości, ale w naszej TV o tym ani słowa! :D Rosja dostała, Katar dostał, a ma dostać i Kolumbia… No i fajnie! :) Te kraje bez łapówek nie mogłyby marzyć o takich mistrzostwach, chyba że kontynentalnych! A jak mowa o mistrzostwach, to Puchar Narodów Afryki w roku ma się odbyć w 2017 roku w Gabonie! Gabon buduje stadiony, kamień węgielny pod stadion w Port Gentil wmurował Lionel Messi oraz prezydent Gabonu, Ali Bongo Ondimba. Ale kamień węgielny ktoś… Ukradł! :D Nieoczekiwany paroksyzm, którego nikt się nie spodziewał! :D Ktoś za to odpowie przed sądem bożym… :D

Zmiana prezydenta. Andrzej Duda obiecuje, że zwiększy kwotę wolną od podatku i obniży wiek emerytalny – kto wierzy prezydentowi, ten sam sobie szkodzi! :P Polski budżet tego nie wytrzyma, a ciemnota niech w to wierzy! Prezydent nie może nic wprowadzić, tylko może poprosić Sejm o przegłosowanie tych projektów, a Sejm to odrzuci i będzie jak chciał: ja chciałem dobrze, ale zły Sejm nie pozwolił. :P A przewiduję, że PO przegra wybory w październiku, chyba już wszyscy „nakręcili lody” takie jakie chciały, więc nie są potrzebni. A msza za prezydenta? Po co? Nie pomoże puder, róż! :P Kwaśniewski krzyżem w nawie bocznej leżał, Miller się lewą ręką przeżegnał, a Wałęsa w ogóle nie wiedział o co chodzi! :D

Zmiana w prawach jazdy od 4 stycznia 2016 roku. Chodzi o kursy i egzaminy. Nie srebro, nie złoto, to nic chodzi o to – żeby na tym zarobić! :) Oczywiście chodzi o bezpieczeństwo. Jak widać UB-ecy a teraz i WORD działa w Służbie Bezpieczeństwa! :P Wszyscy działają w Służbie Bezpieczeństwa, zawsze z resztą działali – tu się nic nie zmieniło! :P Jak nie premier, to minister finansów, fotoradary a teraz jeszcze WORD! Te kursy są dobre, ale do korzystnych rozwiązań nie trzeba nikogo przymuszać, a to oznacza, że nie jest to aż takie niezbędne do prowadzenia pojazdów. :P

Jan Kulczyk zaszczycił nas swą śmiercią. Strata niepowetowana! :) A śmierć niejasna. Klinika w Austrii nie podała żadnego oświadczenia dot. śmierci swego pacjenta. Oczywiście, że Tomasz się czepia, że podczas pogrzebu nikt nie przypomniał, że Kulczyk oprócz miliardów złotych, samochodów, samolotów posiadał także pseudonim operacyjny SB jako TW „Filozof”! :D Pierwszy milion dolarów trzeba ukraść, ale on dostał od ojca! :D Z ojcem byli agentami Polskiej Misji Wojskowej w Berlinie Zachodnim. Wyjazdy do Niemiec Zachodnich oraz do USA w latach 70 i 80-tych. A „szary” obywatel mógł o tym pomarzyć! Przetarg na 3 000 Volskvagenów Transporter dla polskiej Policji. Za 150 milionów. Wygrał, bo jeden z członków komisji to gen.  Gromosław Czempiński – jego kolega ze studiów. :) Komuna upada, a on bierze kredyt od państwa, kupuje firmy za grosze, sprzedaje je za miliardy, spłaca kredyt i ma miliardy – takim przedsiębiorcą to ja też potrafię być! :P I on dostawał statuetki i tytułu przedsiębiorcy roku, a jakby nie komuna to on jak i drugi grandziarz Guzowaty pływaliby na starej gąbce. :P A ponadto niebosczyk wyłożył 120 milionów na Muzeum Żydów Polskich – w tak wielkim biznesie trzeba było coś wyłożyć, żeby kontrakt na coś dostać, bo w taka „bezinteresowną” hojność Kulczyka nie wierzę, a kto wierzy, ten sam sobie szkodzi! :P

Iran słynący z kar śmierci. Wyszło na jaw, że większość jest na nie skazywana za straszliwą zbrodnię przemytu narkotyków. Jak widać, prawo źle stosowane jest i tak omijane. Z resztą szejkowie w np. Katarze, Emiratach Arabskich, mają barki na alkohole większe niż ja szafę, ale oni nie piją, bo Islam zabrania – kto w to uwierzy, ten sam sobie szkodzi. :) Szczególnie wtedy, gdy podczas jednej z podróży zagranicznych pewien szejk zwymiotował na stół, zaczął się zataczać – to pewnie zmiana powietrza, taka jaka dotknęła naszego „prezia” czyli naszego byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego – Aleksandra Sztolcmana. :P

Rosja grzmi o zburzeniu Pomnika Żołnierzy Radzieckich w Nowej Soli. Oczywiście, że fikcja. Nie pomnik żołnierzy radzieckich, ale pomnik przyjaźni polsko – radzieckiej – pomnik czegoś czego nie było! To akurat, dobrze, że pomnik upadł, przynajmniej ten słusznie. Ale w Rosji mówią, że to żołnierzy, a kto nie sprawdzi tej straszliwej informacji, ten trąba! :P A jeszcze na Placu Łubiańskim dylemat – kogo pomnik ma stać? Odrestaurowany pomnik twórcy Czeki Feliksa Dzierżyńskiego czy pomnik świętego Włodzimierza – patrona Rusi? Ja stawiam na czekistę. Putin przyzwyczajeń nie zmienia, a i nie zmienia się koni podczas przeprawy! :D

Warto też wspomnieć o „dziewicach orleańskich” z Legnicy. Trzy dziewczęta rzekomo sprowokowane przez podpitego mężczyznę, pobiły go! Tj. efekt wychowania bezstresowego. :( Rodzice na pewno przejmą się dziećmi, a jakże? I tak jak już widać zwykłe gówno z nich wyrośnie. Biedactwa same zgłosiły się na Policję! :D Niech nas nie myli, że to wyrzuty sumienia, tylko strach przed karą. Naiwni uwierzą, że „dobre serduszko” się w patologii obudziło. :D

Na koniec sport. :)

Lech Poznań wedle mych oczekiwań nie zaskoczył mnie i odpadł w dwumeczu ze szwajcarskim FC Basel (1:4). Ale podczas meczu z FK Sarajewo rasistowskie banery. Laik powie, że nie był to rasistowski wybryk, ale był! :P  Grupa osób identyfikująca się z Lechem Poznań wywiesiła flagę z napisem „Legion Piła – krew naszej rasy”. To fragment tekstu zespołu „Konkwista 88”. To hasło jest rasistowskie i neonazistowskie, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. I nie ma tu pola do negocjacji. Znam kibica (nie kibola) Legii Warszawa. Swoje lata starszy pan ma! Mówił, że gdy podczas meczów Legii z „mniejszym” Manchesterem czyli Manchesterem City, grali Murzyni i nikomu do głowy nie przyszło, żeby ich wyzywać, buczeć czy obrzucać bananami! A teraz chamstwo z Legii cieszy się jak pobiją w kilku nastolatka z szalikiem Polonii Warszawa. To potwierdza, moją teorię potwierdzoną w praktyce, że jest to moda, ale to za chwilę.

Ale pomylenie przez delegatów UEFA godła miasta Brzeg, gdzie jest fan-club Śląska Wrocław, ze swastyką jest dowodem niedopatrzenia, żeby nie mówić o potwierdzeniu jednej z teorii psychologii psychologa z USA! Jeśli w coś mocno wierzysz, to wbrew wszelkim faktom będziesz w to wierzył! A Śląsk Wrocław zapłacił za to karę 60 000 złotych! :D

I ta „chwila”… Moda! Chłopaki z LZS-u, Ruch Zdzieszowice oraz MKS Kluczbork – te kluby nie miały kibiców zorganizowanych. Dopiero jak te kluby zaczęły bywać po II lidze, to i kibice się znaleźli. :) A w Zdzieszowicach był fan-club Górnika Zabrze, ale jak klub zaczął zdobywać sukcesy, to kibice Górnika związali się z Ruchem Zdzieszowice i wyparli się oficjalnie na meczach w odpowiednich pieśniach Górnika Zabrze! Tego w Zabrzu nikt się nie spodziewał, a tu jednak. :)

A chłopaki z LZS-u czyli Termalica Bruk-Bet Nieciecza wygrała swój pierwszy mecz w Ekstraklasie z Zagłębiem Lubin (1:0). A po 23 latach zmierzą się dziś GKS Katowice oraz Zagłębie Sosnowiec – no jak piłkarze się zmierzą to i pewnie kibole obydwu drużyn pewnie też jak to w takich przypadkach bywa… :D