Cześć i Chwała Bohaterom!!!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROMDziś w 71 rocznicę Powstania Warszawskiego właśnie o nim. O prawdziwych bohaterach, czyli o ludziach którzy mają u każdego Polaka szacunek – za to co robili, za ich heroiczne czyny i postępowanie.

Powstanie Warszawskie to przejaw patriotycznego porywu inteligencji Polski. W mediach debatuje się nad Powstaniem. Powstańcy stawiali opór przez 63 dni – nieprawdopodobne! Warszawa została za to zrównana z ziemią, ludzie umierali z głodu, polska inteligencja zginęła. Jedni mówią że Powstańcy to bohaterowie (prawda) a niektórzy (o zgrozo) mówią, że Powstańcy to zbrodniarze, dzięki którym zginęło 200 tysięcy mieszkańców Warszawy!

Powstanie Warszawskie było przeprowadzone w ramach akcji „Burza”. Założeniach było nie pozwolenie wyzwolenia przez Armię Czerwoną. Władze chciały pokazać, że władze są i Armia Czerwona nam lub my im pomagamy. Robili to, żeby nie ulegli sowietyzacji. Polacy mieli być dywersantami na tyłach Wermachtu, a potem przywitać Armię Czerwoną i służyć jej wsparciem.

Kierownictwo „polskiego Podziemia Patriotycznego”, nie przewidziało (jak to możliwe, chyba pamiętali o Bolszewikach oraz Katyniu?), że Stalin nie dotrzymuje słowa! I tym razem też nie dotrzymał, jak to zwykł czynić! Armia Czerwona przyjmowała polską pomoc. Oficerowie Armii Czerwonej byli pod wrażeniem odwagi i bitności Polaków. Ale to byli oficerowie wojskowi, a oficerowie polityczni (m. in.: NKWD), aresztowali Polaków, Powstańcy mieli iść w szeregach Armii Czerwonej i zapomnieć, że byli w AK w Podziemiu Patriotycznym! Mieli wyrzec się Polskości, albo zostali poddani torturom lub zostali wywożeni na Syberię…

Powstanie Warszawskie wszyscy mają za bój przeciwko Niemcom, ale też apel, żeby nie zostawiać Polski Stalinowi! Nasz rząd na uchodźstwie zawiódł! Wiedział o Katyniu! O charakterze Stalina też.

A Stalin postanowił nie działać! Postanowił, że Powstańcy mają „wykrwawiać” Wermacht.

Tu rola generała Komorowskiego „ps. Bór”. On był dowódcą, zwykli Powstańcy mieli walczyć i walczyli bardzo dzielnie. Oni nie mieli wiedzieć danych taktycznych! Dowódca miał sterować ich ruchem, co robimy, kiedy atakujemy, a generał dostawał meldunki, że Wermacht wcale nie radzi sobie tak słabo jak to zakładano! Powstańcy wiedzieli, że z regularną armią III Rzeszy nie wygrają! Powstanie w ogóle nie polega na tym, że wygrywa się z regularną armią. Jest po to, by pokażą siłę. A w tym przypadku był to jeszcze apel do Zachodu, bezskuteczny. Że nie mają nas zostawiać Stalinowi na pastwę losu, ale Roosevelt z Churchillem sprzedali nas Stalinowi tak, jak się sprzedaje buty!

Z resztą na Zachodzie nie mówi się o Powstańcach! Mówi się o ruchach oporu m. in.: francuskich, brytyjskich. Ale Wielka Brytania nic po ataku Hitlera na Polskę nie zrobiła nic. Francja chociaż „na papierze” wypowiedziała wojnę III Rzeszy, ale poza tym nic. A tzw. „alianci” nas, Polskę sprzedali. Mogli nam pomóc, ale nie zrobili tego. Teheran, Jałta oraz Poczdam!

Zginęło w czasie Powstania około 20 000 żołnierzy, oraz 200 000 cywilów!

Paradoksalnie, Powstańcy czyli polska elita intelektualna walczyła w Powstaniu. Także po wojnie NKWD wiedziało kogo trzeba aresztować, wywieść na Syberię lub zamordować!

Po wojnie Stalin obsadził posady polskimi „komunistami”, ale to nie byli komuniści, tylko przydupasy Stalina. Polscy komuniści też zginęli z rąk Stalina. Także zostały takie „asy” jak Leszek Miller czy też Aleksander Kwaśniewski a tak naprawdę Aleksander Sztolcman.

Dziś też liczymy na „sojuszników”! A sytuacja z 1939 roku może się powtórzyć! Nasza armia ma być silna swą siła a nie siłą sojuszników!

Wielka Brytania oraz Francja mogły nam nie raz pomóc, ale nie zrobiły tego, bo dogadali się z USA oraz ZSRR!

O Powstańcach nie mówmy źle! To bohaterowie! Jednym z nich jest najwybitniejszy polski ekonomista, prof. Witold Kieżun! Książki jego autorstwa oraz wywiady z nim gorąco polecam! Mądry człowiek, prawdziwy patriota!

Dowództwo Podziemia było niezorientowane w sprawach taktycznych, to nie jest problem Powstańców! Oni mieli wykonać powierzone zadania i wykonywali je aż przez 63 dni!

Polecam też na koniec wiersz Powstańca Warszawskiego, Józefa Szczepańskiego, pt. „Czerwona zaraza”. On oddaje prawdziwe uczucia Powstańców do Armii Czerwonej i do Stalina, która mogła pomóc, ale Stalin Polsce nie chciał pomagać, bo szczerze nas nie lubił i wiedział, że tak czy siak jesteśmy skazani na jego pomoc i łaskę…

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!