Z ostatnich dni…

STALIN W TVNDziś wydanie a la „Wiadomości” lub „Fakty”. :) Ale nie będę jak pan redaktor Piotr Kraśko czy pan Tomasz Lis. Bardziej jak pan na zdjęciu obok! :P Będę po prostu sobą! No to zaczynamy! :) Minęła „19:30”, redaktor Tomasz, zapraszam na „Wiadomości”! ;)

 

Na początek Grecja. Referendum i ponad 60% Greków odrzuciło ugodę z UE. Ale premier Alexis Tzipras (fan Che Guevary) podpisał wszystko, przeciw czemu Grecy oponowali!
I grecki parlament to zatwierdził! Od „A” do „Z”, plutokracja wygrywa z demokracją. Ostatnio „Gazeta Wyborcza” skarżyła się na to, że Berlin jest hegemonem w Europie! Co w tym dziwnego? UE to projekt polityczny Niemiec! To, czego Adolf Hitler nie dokonał za pomocą wojska, Angela Merkel dokonała bez jednego wystrzału!

Irański program atomowy. Piątka państw czołówki tzw. „klubu atomowego” dogadała się z Iranem. Iran zobowiązał się, że jego program atomowy ma charakter cywilny – każdy program atomowy jest cywilny a jakże. Ale z niego potem tworzą się arsenały jądrowe, ale to szczegół. :P

No i Izrael – on oczywiście nie ma broni atomowej! USA zatwierdziły ustawę, że nie można wspierać państw rozprzestrzeniających broń atomową – ale o Izraelu zapomnieli i go wspierają. A jeden z izraelskich ministrów wspomniał, że jak Iran wejdzie w posiadanie broni atomowej, to Turcja, Egipt, Arabia Saudyjska oraz Emiraty Arabskie, Katar i Kuwejt zrobią to samo. Izraelski minister zauważył, że nie będzie ludzi, którzy będą chcieli mieszkać w Izraelu! A i politykowi USA wyrwało się, że za pięć lat Bliski Wschód będzie nie do poznania.

Iran chciał zniesienia sankcji za dogadanie się ws. atomu. No to ropa będzie tańsza? Chyba nie! Nasi politycy coś tam wykombinują, że zostanie ustanowiony podatek od czegoś i nie odczujemy tego, żeby nam nie było za dobrze. Nie można narodu rozpieszczać! :P Ponadto w Iranie elektrownię buduje Rosja. Także Iran jest pod „ochroną” Rosji, także na bombardowanie Izraela bym nie liczył, bo Izrael zbombardował iracki ośrodek badań nuklearnych Osirak pod Bagdadem w 1981 roku pod pretekstem chęci produkcji broni atomowej (to prawda, Saddam chciał produkować pluton). Tylko Irak współpracował z Francją, ale nie miał takiej ochrony jak dziś Iran. Francja nie gwarantowała „ochrony” Irakowi, dlatego Izrael sobie pozwolił, ale o ataku na Iran mogą marzyć! Z resztą o pozwolenie muszą prosić USA, a Obama powiedział „nie” i Izrael nic nie mówi. Bez zgody USA Izrael grozi, ale nie zrobi nic!

W Polsce wojna z dopalaczami. Alkohol też zabija jak dopalacze, ale z dopalaczy państwo nie może ściągnąć podatków i to jest cała przyczyna, bo od kiedy państwo się martwi o zdrowie obywateli? Ile ludzi rocznie umiera na nowotwory, zawały serca, udary mózgu? A nie ma dopłat do badań! W wypadkach drogowych ginie wiele więcej ludzi. Leki wcale nie tanieją, a w zasadzie tanieją, ale te najmniej używane, ale nie wcale bynajmniej te od tzw. „chorób rzadkich”! Mamy się wykończyć, czekając w kolejkach do specjalistów, z braku pieniędzy na leki, od pracy do 67 roku życia, ale nie przez dopalacze! To przypomina sytuację, że jesteś my niewolnikami państwa. Samobójca lepiej niech zażyje dopalacz niż skacze z 10 piętra! A nawiasem mówiąc denaturat to według prawa też dopalacz! :P

A na Ukrainie wojna o szalki przemytu tytoniu! „Prawy Sektor” oświadczył, że jeśli ich interes w tytoniowym biznesie nie zostanie uwzględniony, to oni jadą z Donbasu pod Lwów i na Wołyń. A akcję tytoniową koordynuje jeden z ukraińskich posłów czyli Mychajło Łanio. Ciekawe co na to polska Straż Graniczna oraz Izba Celna? W obwodzie zakarpackim na Ukrainie odbywały się nawet strzelaniny! W Donbasie takich strzelanin z prorosyjskimi separatystami nie ma! To potwierdza teorie spiskowe, że Ukrainę zaczyna dzielić banda świń pchająca się do tamtejszego koryta!

I w Polsce i na Ukrainie jak widać chodzi o pieniądze. A nasz rząd taktownie przemilczał rocznicę „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu. Są jak widać sprawy ważne i ważniejsze.

Jak w każdym wydaniu :”Wiadomości” nie może zabraknąć dwóch słów: USA & Rosja! :P

Rosja. Wszystkim rusofobom skoczy gul, na tę informację. Rosja nie dostanie – to już pewne okrętów desantowych „Mistral”. Ale Francja strzeliła sobie w kolano! Bodajże Rosja miała dać 2 miliardy za dwa okręty. Francja honorowo zwróciła pieniądze. Ale Rosja za te pieniądze zbuduje nie dwa a trzy okręty desantowe typu „Priboy”, po polsku „Przybój”, a po rosyjsku „Прибой” do 2020 roku! :P Zaprojektowane i wykonane będą w Rosji. I Francja zamiast zarobić wzmocniła Rosję. Sprawdźcie czy dzisiejsze zbiory jabłek będą kupione? Emiraty, Indie, Estonia zapowiedziały, że nie będą „na szybko” skupowały polskich jabłek! A to było widome, że jak Rosji nie damy jabłek, okrętów to będą musieli zrobić je sami. No i zrobili! Eksport warzyw oraz owoców zmniejszył się o 1/4! :P

USA. Ich apel o przyjmowanie imigrantów z Syrii. Emigranci z Syrii, Iraku, Sudanu, Erytrei, Etiopii, Afganistanu, Libii – wszyscy do Europy! Ale dlaczego? Przecież to USA w Syrii i Iraku sieje zamęt to niech połowę imigrantów USA biorą do siebie! Tymczasem musztrują Europę, ale sami nie kiwną palcem! ISIS utarło im nosa, bo stadion, który budowali w Iraku, w mieście Al-Anbar został przez bojowników ISIS wysadzony! :D ISIS jest groźniejsze niż Al-Kaida – ale obydwie USA stworzyły i finansowały! ISIS to zło, ale Turcja wspiera ISIS, a USA dają milcząca zgodę? Dlaczego Turcja potajemnie wpiera ISIS a USA to akceptuje? Jeżeli rząd Davutoglu z powodzeniem użyje ISIS do obalenia Assada, instalując marionetkowy rząd w Syrii, jest duże prawdopodobieństwo, że Turcja uzyska miliardowe przychody, przy okazji pomagając NATO w izolacji Rosji.

Z mojego lokalnego podwórka. Moje małe miasteczko na wschodniej ścianie Opolszczyzny zostało „wyzwolone” przez Armię Czerwoną 20.01.1945 roku. W pierwszej minucie zabili oni żołnierzy (nastolatków), niemieckiej milicji. Moje miasteczko było miejsce wtedy i myślałem, że są zakopani gdzieś gdzie myślałem. Ale miasteczko było mniejsze i dziś jest większe – pomyliłem się o 300 metrów, ale ciała są! Wiek, formacja wojskowa, odznaczenia – wszystko się zgadza, tak jak mówili radzieccy żołnierze! A takich mogił jest więcej!

Referendum. Niech Was to nie zmyli! Pisałem o Grecji! Referendum jest wskazaniem dla władzy, ale nie jest wiążące. W moim małym miasteczku też było referendum. Niemieckojęzyczne tablice (po co komu?) oraz płatne parkingi. Obydwa były na „nie”. Ale mieszkańcy chyba tego nie widzieli, że to nic nie znaczy! Wszyscy zdziwieni gdy w lokalnej telewizji ogłoszono to, że Rada Miejska weźmie to pod uwagę, ale to nie jest wiążące! :D Zapamiętajcie: referenda nie są wiążące! To nic nie znaczy! Referendum: czy znieść wszystkie podatki? Wszyscy powiedzą „tak”! Ale tj. wskazówka dla władzy jak Wy myślicie! A nie to jak chcecie. To nie są wybory tylko referendum! A dla większości jak idziemy do urny wyborczej, tj. tak jak my chcemy, jak zagłosujemy! A to nie wybory, tylko referendum! Tak w Grecji! To, nad czym Grecy głosowali w referendum, zostało przez władze Grecji przyjęte. Władze przyjmą głos Greków. Ale przy Angeli Merkel premier Alexis Tzipras przyjął wszystko, przeciwko czemu protestowali Grecy – tj. właśnie referendum!

Rocznica masakry w bośniackiej Srebrenicy – wymordowano tam 8 000 bośniackich mężczyzn i chłopców. Na obchody przybył premier Serbii – Aleksander Vuczić. Ten bezczelny pajac, zadeklarowany ultranacjonalista serbski, chciał się „pojednać”, ale Bośniacy nie chcieli – obrzucili gnoja kamieniami. Vuczić skarżył się, że kamień rozbił mu okulary! :D Jakby do Oświęcimia przybył były członek Gestapo lub SS! Albo do Katynia były oficer NKWD lub sam „Ojciec Narodu – Chorąży Pokoju” – Józef Stalin. Ale czego się dla pokazu nie robi. Holenderscy żołnierze, którzy uciekli, bo nie chcieli się narażać dla obrony Bośniaków dostali niedawno medal za… Męstwo… :D Ale holenderscy żołnierze słyną właśnie z takiego „męstwa”…

Imigranci na Opolszczyźnie! W moim miasteczku już są! Imigranci z Syrii. Uciekli z Syrii w której trwa wojna domowa. Współczuję im, że nie mogą w swym kraju normalnie żyć!

Mam nadzieję, że tu znajdą swoje miejsce. Ale jak będą oczywiście pracować! My jako Polska nie mamy moralnego prawa przyjmować uchodźców. USA finansują wojnę domową w Iraku, Syrii, to solidarnie powinni ich przyjąć, ale to włóżmy między bajki.

Swoją drogą jak będą pracować i zachowywać się tak, jak się trzeba zachować będąc u kogoś w gościach, to niech żyją, ale ci co są! Nie sprowadzajmy tutaj wszystkich, bo dla nas miejsca nie będzie, i zacznie się to samo co we Francji i Wielkiej Brytanii – im to się akurat należy – jak nie za to, to za tamto – za całokształt! ;)

Tylko niech ta „dobroć” nie odpije się nam czkawką! Kobieta z Syrii w sklepie – normalna. W chuście na ramionach i głowie. Ale jak ubierze (mam nadzieję, że nie!) tzw. „burkę” w której widać tylko oczy, to już koniec świata!

Z normalnymi Syryjczykami przyjedzie także tamtejsza patologia. Z „redaktorem naczelnym” zastanawialiśmy się jak może być ciekawie! :) Gdy przeciwieństwo Ślązaków (mądrych, inteligentnych, ambitnych), czyli Hadziajstwo (patologia, chamstwo, swołocz, buta, bezrobocie), stanie przed Opieką Społeczną wraz z Romami (Cyganami) oraz z Syryjczykami – jakie tam mogą być bójki, wojny na noże, kamienie. :) Jednym słowem możemy mieć gorące lato i to nie ze względu na klimat! :D Ale jest światełko w tunelu – hołota się powybija i będzie spokój! ;) Jak dają sobie po ryjach, to nie mają czasu i ochoty, żeby dawać po ryjach nam i to jest światełko w tunelu! :P

Jeszcze jakby kilku Syryjczyków mogłoby być tacy jak Nasser al-Shami – brązowy medalista olimpijski w boksie z Aten z 2004 roku! :P Trochę Hadziajstwa zostałoby usuniętych. Oni mieliby większe zasiłki a Polacy w swoich szeregach mniej patologii – korzyści będą obopólne! ;)

Bezrobotny Hadziaj czy Syryjczyk – bez różnicy – na ich zasiłki płacę tyle samo. Że obcy nas okradają, to norma, ale że swoi na swoich żerują? To już lepiej Syryjczyk niech idzie do Pomocy Społecznej.

No i Ukraińcy na Opolszczyźnie. Jest ich już 200! A ma być więcej! Dla Ukraińca Polska to jak dla Polaka Anglia.

W Polsce pobiją Murzyna to ksenofobia. Ale jak w Anglii gonią Polaków, to polska telewizja podnosi klangor, że Polacy prześladowani.

Polak obcych nie chce, ale sam jest obcy w innych krajach i dziwi się, że go nie chcą? W Anglii, Irlandii… W Polsce Murzynowi powiedzą, ze ma jechać do Afryki – norma. Ale „Polaku wynoś się z Anglii” – od razu protest, nota dyplomatyczna! Taka nasza (ale nie moja) mentalność Polaka.

16-latek uratowany nad morzem przez policjanta z Wałbrzycha. Oczywiście „pokolenie CHWDP” policji nie lubi. To czyn bohaterski, bo policjant miał żonę i dzieci. Ale policja na co dzień się nie popisuje – ściąga mandaty za prędkość, jazdę bez pasów…

Ale jest policja i policja. Taśmy „afery podsłuchowej” potwierdziły kwestie o których myślałem, ze są fałszywe, a ta fałszywość wynikała z tego, że telewizja właśnie te kwestie podnosiła najgłośniej. Spalenie wozu transmisyjnego stacji TVN 24, próba zamieszek ludzi wybiegających nagle z jakiejś małej uliczki oraz spalenie budki strzegącego ambasadę Rosji w Warszawie polskiego policjanta. To ostatnie zlecił minister Bartłomiej Sienkiewicz! :P Przez niektórych złośliwie ale coś w tym jest nazywany „Warchołomiejem”. :) Bartłomiej „Warchołomiej” Sienkiewicz! :D Mówił w taśmach, że idziemy po was, a się okazało, że przyszli po niego. :)

Śp. Lech Kaczyński mówił coś takiego, że „najpierw Gruzja, potem Ukraina, a następnie Litwa i Polska” – mówił? I są atakowane! Oczywiście wszyscy podnoszą imperialne zapędy Rosji. Ale nikt nie przeanalizuje, że Gruzja jest przy granicy z Rosją, jest przeciągana do UE i NATO! Ukraina to samo, kraje bałtyckie też. Polska też jest
w prowokacjach jak najbardziej aktywna. Rosja nie zaatakuje, bo nie ma co robić, ale
w odruchu obronnym! Kraje UE i NATO ją otaczają, powstaną bazy wojskowe, Rosja jest okrążana, była strefa wpływów ZSRR jest przejmowana przez NATO, a nie natowska przez Rosję! Śp. Lech Kaczyński miał rację, ale racji drugiej strony nie podał, a one są istotne dla zrozumienia całej geopolitycznej sytuacji. Zajęcie Krymu przez Rosję, to nie jest ochrona ludności rosyjskiej! Krym to strategiczne miejsce, zarówno na Ukrainę jak
i na basem Morza Czarnego. Jakby Rosja go straciła, to traci kontrolę u swoich granic.
A wojna może wybuchnąć…

Polski analityk przypomniał ekonomistę z USA, który mówił, że wykresy gospodarek czołowych państw świata przed wielkimi wojnami wyglądały podobnie i wykresy dzisiejsze się pokrywają! Dziś nastawia się nas na wojnę. Że może się wydarzyć! Oswaja się nas, że może coś takiego być! Albo Rosja chce uderzyć na NATO (mało prawdopodobne), ale NATO na Rosję? To już bardziej realne! Nie zdziwię się, jak Rosja w odwecie zbombarduje Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot), Olsztyn lub Białystok! :(

A mafia w Polsce wpadła na pomysł stulecia. Pewnie jakiś plugawy pomysł jak
i uczestnicy takich grup, ale nie, ale nie!!! :) Zamiast tzw. „haraczy”, mafia na zasadzie oferty będzie proponowała: „dajesz pieniądze = brak kontroli Urzędu Skarbowego, Inspekcji Pracy, SANEPID-u”. Mafia zostanie naprawdę bogata! :) Ceny spadną, bo nie trzeba „nabijać” wszystkiego na kasę fiskalną. Efekt skali – ceny niższe = większe obroty. Życzmy mafii powodzenia, bo to nie politycy, a właśnie mafia może tym pomysłem wyprowadzić Polskę i nas, Polaków z kryzysu i ucisku fiskalnego! ;)

Na koniec „Wiadomości” nie będzie rozmowy z jednym z naszych „jastrzębi” np. Leszek Miller, „pogody”, ale będzie sport! No i „rozmowy podsłuchane”…

Sport: Jagiellonia Białystok oraz Śląsk Wrocław odpadły w eliminacjach. Nie dziwi mnie to! Lech Poznań oraz Legia Warszawa przeszły dalej, ale Lech dostał już FC Basel – nie wróżę drużynie z Wielkopolski sukcesu, Legii z resztą też… Legia to dostała klub z Albanii, to będzie okazja do pokazania „klasy”, a jakże? :) Ale jak przyjdzie co do czego, to Legia skończy jak nasi „jastrzębie” z Wrocławia z hiszpańską Sevillą! 10:0!!! :D Nasze kluby tak mają… ;)

A „chłopaki z LZS-u” nie popisali się! Przegrali 0:1 z Piastem Gliwice.

To już pewne: RTS Widzew Łódź zacznie sezon 2015/2016 od IV ligi!

Teraz podsłuchy, a w zasadzie moje słynna „technika gumowego ucha”! :P

Matka psioczyła, ale nie na zięcia, ale na córkę! Różne epitety leciały, z goła prawdziwe! Córka ma chłopa, dzieci odchowali, ale „głowa siwieje…” – to jasne. Chłop pracuje, porządny, a córka tejże kobiety puszcza się z jakimś bezrobotnym, wiecznie zapijaczonym. Jak zawsze powtarzam – uczy się dzieci, że powinny się kształcić, mieć zawód, wykształcenie, dobra pracę, a tu nie – wystarczy być menelem a zawsze jakaś idiotka się znajdzie. Wystarczy śmierdzieć moczem i piwem, mieszkać w mieszkaniu socjalnym, i full service zapewniony, łącznie z robieniem loda oraz praniem sztywnych ze „świeżości” skarpetek! :P

Drugi chłop – mój rówieśnik. Matka i ojciec poszli „w tango”! On sam dba o dom. A w nim smród, brud i ubóstwo. Poszedł do sklepu, kupił sobie furę mrożonych pierogów, pyz i innych, bo po 10 godzinach pracy nie ma siły robić obiadów! I jego cięta riposta: „Jak młodym odpier***a, to on to rozumie, ale że starym w stopniu równym, a nawet wyższym”? Młody a rozsądny – a mądrzy i rozsądni mają cięższe życie do są myślący i przewidujący. Debile nie myślą, a przez to nie mają takich dylematów. I wykształcenie oraz wiek nie zawsze dają mądrość i wiedzę oraz rozsądek – a powinny!

Chłopakowi życzmy swojego mieszkania, to się uwolni od rodziców, a do w/w kwestii, mówimy uczcie się, dbacie o siebie. A tu figa! :P Mamy być porządni? Nie warto!

Na to przydałby się osobny artykuł! Im się bardziej starasz, coś sobą reprezentujesz, kobieta nie zwraca uwagi! :P Śmierdziel, ale wybrany przez nią jest przecież lepszy niż przyrzeczony przez ojca pracujący, skromny, spokojny mąż, ojciec, co nie? :)

I jak tu nie wierzyć w moje twierdzenia, że na głupotę nie ma lekarstwa oraz, że aborcja
i przedwczesna eutanazja dla niektórych to wcale nie taki głupi pomysł! :)

Ale jak to tłumaczył były pułkownik KGB – Włodzimierz Putin: „Polityka na wysokim szczeblu, to nie kłócenie się, lecz taktyka”. :) Mąż owej niewiasty chyba czyta właściwe książki? A w takich przypadkach zastosowanie tej spiżowej myśli może zdziałać cuda! :) Putin zdaje się wiedzieć z której strony jest chleb posmarowany… :D